Kvržica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba.

mamica021

hvala Vam na odgovorima i sretni blagdani! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim. Hvala.

Adnaaaaa

Postovani,
Prije dva dana sam primjetila nesto kao bubuljicu sa strane 'unutrasnje usne' (stvarno ne znam naziv). Ne moze se istisnuti, izgleda kao višak kože, iste boje kao i ostala koza. Bolno je samo na dodir. Ako mi mozete pomoci sta bi moglo biti i da li imam razloga za brigu ? S tim da nisam imala spolni odnos.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno ništa zabrinjavajuće. Urasla dlaka, lojna žlijezda ili slično.

ludwiga

Poštovani,
na velikim usnama sam opipala kvržicu. Ista je potpuno crne boje. Isključila sam mogućnost lojne žlijezde. Više izgleda kao krpelj (?).Molim Vas odgovor što bi to moglo biti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno hemangiom ili nešto slično.

Frutelica

Poštovani,
primjetila sam plik između velikih i malih stidnih usana, više prema vanjskom dijelu velikih, ali gdje nema dlaka, vidjljiv kad se koža rastegne, bojom je jedva primjetan možda mrvicu crveniji, veličinom kao glava od pribadače. Na dodir nije bio bolan niti je pekao ili svrbio i osjeti se kao mala kvržica, pokušala sam istisnuti izašla je mala količina gnoja i nakon toga krv. Što bi to moglo biti, da nije možda kondilom ili genitalni herpes? Hvala, lp

Frutelica

Ispravak, vidljiv je i ovako, i nakon istiskivanja još uvijek se vidi, crveno ispupčenje (plik).

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala potkožja ili na koži. Ne treba nikakvo liječenje.

Frutelica

Nakon istiskivanja me malo svrbi i peče, ali pijem antibiotike, tako da vjerujem da je svrbež povezan da candidom. Hvala vam puno na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Frutelica

Poštovani, nakon dva dana plik je nestao, nema nikakvih vidljivih znakova da je bio prisutan ni ranica, ali sam drugi dan počela osjećati bol u stražnjici ispod trtične kosti, a čitala sam da to zna biti simptom za genitalni herpes, ali ne bi se povukao u roku dva dana i bio samo jedan mjehurić? Hvala puno i ispričavam se na ometanju.

Frutelica

Imam temperaturu 37,1 baš sam zabrinuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Otiđite na pregled.

madam

Poštovani,
imam 20 godina, nikada nisam imala polne odnose, ali sam išla na ginekološki pregled sa 17 godina.Tada su mi rekli da imam neke dve urođene, bezazlene tačkice i da nema potrebe da dolazim dok ne stupim u seksualne odnose. Ono što me čudi je da sa unutrašnje strane malih usmina imam vež godinama malu belu izraslinu koja liči na mslo postuog prašaka za veš. Nikada mi nije smetalo, ali sam sada počela da obraćam pažnju na to jer nekad osećam neugođaj prilikom mokrenja i dodirivanja jer mi je to mesto izuzetno osetljivo na dodir u odnosu na ostalu površinu kože. Svesna sam da nije ništa zabrinjavajuće, ali me zanima i stručno mišljenje, budući da sam hipohondar i plašim se svega, vaše mišljenje bi me umirilo.
Unapred hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odavde ne znam o čemu se radi. No ako ste bili na pregledu ne bi se trebali brinuti oko toga.
Vjerovatno lojna žlijezda ili nešto slično.

dana88

Poštovani! primjetila sam nekakav prišt na malim usnama, nalazi se između klitorisa i ulaza u vaginu, boli, svrbi. pokušala sam stisnuti i izašlo je nešto kao što izađe iz prištića na licu kada se istiska. pa me zanima da li se trebam brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti. Folikulitis.

saznajem

Poštovani, prije par dana primjetila sam više kvržica na usni. Izgledaju kao potkožni prištići, vrlo su bolne i u boji kože. Ima li razloga za brigu?

Nazad
Naprijed