Kvržica

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nemate. Iste namažite s antibiotskom kremom, npr Betrionom.

saznajem

Poštovani,
prije par dana na intimnom području pojavila mi se kvržica poput prištića, a potom još jedna. Nakon par dana opazila sam dosta tzv.prištića koji izgledaju kao da su ispunjeni tekucinom. Uzasno bole na dodir. Ne mogu normalno cak ni sjediti i hodati. Prilikom mokrenja osjetim da peče. Zadnji spolni odnos imala sam prije 10 dana i neznam ima li to ikakve veze s ovakvom pojavom. Molim Vas da mi kazete o cemu je rijec, unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom vjerovatno o genitalnom herpesu.
Savjetujem sutra pregled ginekologa.

saznajem

mozete li mi navesti neke simptome genitalnog herpesa,ali kod muskaraca i mogu li oni takoder koristiti tablete kao sto su virolex kako bi se izljecili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kod muških su herpetične promjene slične onima kod žena uz nelagodu, peckanje, svrbež.
Također je lječenje istovjetno kao i kod žena.

little_bird

Poštovani,
zadnjih nekoliko mjeseci mi se par dana prije menstruacije pojavi crvena bubuljica (na dodir poput kuglice) na stidnoj usni. I povuče se par dana nakon menstruacije. Ne boli na dodir, jedino mi ponekad smeta prilikom sjedenja ili hodanja, ovisno o položaju tijela, te zbog toga ponekad ostavlja tragove krvi. Zadnjih godinu dana pijem Lyndinette 20. Možete li mi reći o čemu se radi? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Upala dlake vjerovatno.

maja555

Pozdrav..na desnoj strani izmedju vagine i anusa pojavilo mi se nesto kao podkozna akna,ne boli ne svrbi,iscediti se ne da,prilicno malena je. Vec oko 3 meseca je imam i sad vidim da nece proci sama od sebe. Ono sto me najvise brine da li je moguce da je kondilom,ne raste ne siri se vec 3 meseca je ista? Za pregled na koji sam narucena moram jos dugo da cekam a iskreno me strah da nije kondilom..Hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vjerujem prema opisu da je kondilom. Vjerovatno se radi o očahurenoj dlaki.

maja555

Iskreno Vam se zahvaljujem na odvojenom vremenu i Vasem odgovoru. Zamolila bih jos,da mi date kakav savet kako si pomagati za to i smatrate li da je bitno cim pre na pregled? Moj ginekolog me narucio 28.06 a privatno bi morala dobro da platim,sto i nije problem ako je neophodno. Jos jednom Vam veliko hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte na pregled. Nije ništa hitno.

Sheilaaa91

Poštovani dokotore

Primjetila sam vec par mjeseci pojavljuje mi se kvrzica i to par dana prije mensturacije ponekad mi smeta dok sjedim ponekad ne. Na dodir me svrrbi i kvrzica je mekana. No ovaj put su se pojavile dvije i jako jako me smetaju i dok mokrim zapecka me,ali to se prije nije dogadalo... Zadnji odnos sam imala prije 3 god. Sto bi to moglo biti? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisu ne znam, jer imam premalo detalja. Sugeriram pregled ginekologa.

Sheilaaa91

Pregled je slj. tjedan
Samo me je zanimalo sta bi moglo biti.. Velicina graska je, mekana kao da je neka tekucina unutra i svrbi na dodir to je to... Nadam se da nije nesto opasno. Hvala na odgovoru. Pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno neka cista, ništa ozbiljnije.

sancy555

Zdravo.I ja imam problem sa kvrzicom u blizini vagine.Pojavila se prije pola godine,ne boli i nemam nikakvih teskoca,izgleda kao malo veca akna,boje je koze,ne moze se iscjediti. Da li mislite da je kondilom s obzirom da se ne siri i ne raste tako dugo vremena? Da napomenem da oduvjek imam slab imunski sistem i anemiju imam od djetinjstva. I imam jako osjetljivu kozu cesto od brijanja dobijem akne koje se jasno prepoznaju i nestanu za par dana,ali ovo ne prolazi.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisu radi se o očahurenoj dlaki.

maja555

Pozdrav. Vec sam Vam pisala i opet zelim da Vam se obratim za misljenje. Radilo se o kvrzici za koju sam se bojala da je kondilom,posetila sam ginekologa i sam se potrudila da bude najbolji on je primarijus i verujem u njegovo veliko znanje. Problem je sto me pregledao i rekao mi da imam jednu bradavicu ali da to sigurno nije kondilom,nego kao obicna bradavica genitalna,i da se ne siri i da se ne vracaju posle kao kondilomi. Na internetu svagde nalazim da su genitalne bradavice i kondilomi isto,sad sam zbunjena. Iako stvarno ne lici na kondilom i pre sam imala obicne bradavice na rukama i izgleda isto kao i one,jedna je imam je mesecima vec. Nadam se da cu imati priliku da cujem i Vase misljenje o ovome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako vam je kolega tako rekao nakon pregleda nema razloga da ga ne poslušate.
Da se ustvrdi o čemu se radi potrebna je kirurška ekscizija promjene.

ines24

Poštovani, prije 7 dana sam napipala 3 kuglice na lijevoj maloj stidnoj usni. Do 3mm promjera su, ispod kože, dvije pokraj klitorisa i jedna niže prema ulazu u vaginu. Koža je malo crvenija iznad tih kuglica, mislim da je samo iritacija jer je izdignuta zbog kuglica.
Probala sam ih stisnuti ali su veoma bolne i ništa se ne događa. Pročitala sam da može biti prištić, ali ne primjećujem nekakav vrh kroz koji bi ga mogla istisnuti.
Nije u pitanju urasla dlaka jer tu nemam dlake.
O čemu se radi? Hoće li proći samo od sebe ili moram mazati s nečime i kada mogu očekivati da će se zaliječiti?
Spolni odnos nisam imala više od godinu dana, zadnji ginekološki pregled je bio prije mjesec i po i sve je bilo u redu.
Zahvaljujem na odgovoru!

Nazad
Naprijed