Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Kvržica


Autor Poruka

Dejan Šakoronja, dr. med.

01.03.2014. 00:50

Nemate. Iste namažite s antibiotskom kremom, npr Betrionom.

saznajem

03.03.2014. 18:30

Poštovani,
prije par dana na intimnom području pojavila mi se kvržica poput prištića, a potom još jedna. Nakon par dana opazila sam dosta tzv.prištića koji izgledaju kao da su ispunjeni tekucinom. Uzasno bole na dodir. Ne mogu normalno cak ni sjediti i hodati. Prilikom mokrenja osjetim da peče. Zadnji spolni odnos imala sam prije 10 dana i neznam ima li to ikakve veze s ovakvom pojavom. Molim Vas da mi kazete o cemu je rijec, unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

03.03.2014. 21:50

Prema opisanom vjerovatno o genitalnom herpesu.
Savjetujem sutra pregled ginekologa.

saznajem

08.03.2014. 11:05

mozete li mi navesti neke simptome genitalnog herpesa,ali kod muskaraca i mogu li oni takoder koristiti tablete kao sto su virolex kako bi se izljecili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

08.03.2014. 16:05

Kod muških su herpetične promjene slične onima kod žena uz nelagodu, peckanje, svrbež.
Također je lječenje istovjetno kao i kod žena.

little_bird

07.04.2014. 21:55

Poštovani,
zadnjih nekoliko mjeseci mi se par dana prije menstruacije pojavi crvena bubuljica (na dodir poput kuglice) na stidnoj usni. I povuče se par dana nakon menstruacije. Ne boli na dodir, jedino mi ponekad smeta prilikom sjedenja ili hodanja, ovisno o položaju tijela, te zbog toga ponekad ostavlja tragove krvi. Zadnjih godinu dana pijem Lyndinette 20. Možete li mi reći o čemu se radi? Unaprijed hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

07.04.2014. 22:30

Upala dlake vjerovatno.

maja555

27.05.2014. 16:10

Pozdrav..na desnoj strani izmedju vagine i anusa pojavilo mi se nesto kao podkozna akna,ne boli ne svrbi,iscediti se ne da,prilicno malena je. Vec oko 3 meseca je imam i sad vidim da nece proci sama od sebe. Ono sto me najvise brine da li je moguce da je kondilom,ne raste ne siri se vec 3 meseca je ista? Za pregled na koji sam narucena moram jos dugo da cekam a iskreno me strah da nije kondilom..Hvala vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

27.05.2014. 18:05

Ne vjerujem prema opisu da je kondilom. Vjerovatno se radi o očahurenoj dlaki.

maja555

27.05.2014. 19:35

Iskreno Vam se zahvaljujem na odvojenom vremenu i Vasem odgovoru. Zamolila bih jos,da mi date kakav savet kako si pomagati za to i smatrate li da je bitno cim pre na pregled? Moj ginekolog me narucio 28.06 a privatno bi morala dobro da platim,sto i nije problem ako je neophodno. Jos jednom Vam veliko hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

28.05.2014. 01:20

Pričekajte na pregled. Nije ništa hitno.

Sheilaaa91

28.05.2014. 09:50

Poštovani dokotore

Primjetila sam vec par mjeseci pojavljuje mi se kvrzica i to par dana prije mensturacije ponekad mi smeta dok sjedim ponekad ne. Na dodir me svrrbi i kvrzica je mekana. No ovaj put su se pojavile dvije i jako jako me smetaju i dok mokrim zapecka me,ali to se prije nije dogadalo... Zadnji odnos sam imala prije 3 god. Sto bi to moglo biti? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

28.05.2014. 10:10

Prema opisu ne znam, jer imam premalo detalja. Sugeriram pregled ginekologa.

Sheilaaa91

28.05.2014. 11:55

Pregled je slj. tjedan
Samo me je zanimalo sta bi moglo biti.. Velicina graska je, mekana kao da je neka tekucina unutra i svrbi na dodir to je to... Nadam se da nije nesto opasno. Hvala na odgovoru. Pozdrav happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

29.05.2014. 00:30

Vjerovatno neka cista, ništa ozbiljnije.

sancy555

30.05.2014. 17:35

Zdravo.I ja imam problem sa kvrzicom u blizini vagine.Pojavila se prije pola godine,ne boli i nemam nikakvih teskoca,izgleda kao malo veca akna,boje je koze,ne moze se iscjediti. Da li mislite da je kondilom s obzirom da se ne siri i ne raste tako dugo vremena? Da napomenem da oduvjek imam slab imunski sistem i anemiju imam od djetinjstva. I imam jako osjetljivu kozu cesto od brijanja dobijem akne koje se jasno prepoznaju i nestanu za par dana,ali ovo ne prolazi.
Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

30.05.2014. 22:25

Prema opisu radi se o očahurenoj dlaki.

maja555

04.06.2014. 23:20

Pozdrav. Vec sam Vam pisala i opet zelim da Vam se obratim za misljenje. Radilo se o kvrzici za koju sam se bojala da je kondilom,posetila sam ginekologa i sam se potrudila da bude najbolji on je primarijus i verujem u njegovo veliko znanje. Problem je sto me pregledao i rekao mi da imam jednu bradavicu ali da to sigurno nije kondilom,nego kao obicna bradavica genitalna,i da se ne siri i da se ne vracaju posle kao kondilomi. Na internetu svagde nalazim da su genitalne bradavice i kondilomi isto,sad sam zbunjena. Iako stvarno ne lici na kondilom i pre sam imala obicne bradavice na rukama i izgleda isto kao i one,jedna je imam je mesecima vec. Nadam se da cu imati priliku da cujem i Vase misljenje o ovome.

Dejan Šakoronja, dr. med.

05.06.2014. 09:20

Ako vam je kolega tako rekao nakon pregleda nema razloga da ga ne poslušate.
Da se ustvrdi o čemu se radi potrebna je kirurška ekscizija promjene.

ines24

07.06.2014. 20:30

Poštovani, prije 7 dana sam napipala 3 kuglice na lijevoj maloj stidnoj usni. Do 3mm promjera su, ispod kože, dvije pokraj klitorisa i jedna niže prema ulazu u vaginu. Koža je malo crvenija iznad tih kuglica, mislim da je samo iritacija jer je izdignuta zbog kuglica.
Probala sam ih stisnuti ali su veoma bolne i ništa se ne događa. Pročitala sam da može biti prištić, ali ne primjećujem nekakav vrh kroz koji bi ga mogla istisnuti.
Nije u pitanju urasla dlaka jer tu nemam dlake.
O čemu se radi? Hoće li proći samo od sebe ili moram mazati s nečime i kada mogu očekivati da će se zaliječiti?
Spolni odnos nisam imala više od godinu dana, zadnji ginekološki pregled je bio prije mjesec i po i sve je bilo u redu.
Zahvaljujem na odgovoru!

Nazad
1 ... 4 5 6 7 8 9 ... 18
Naprijed