Liječenje Candide

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne može.

leaibruno

Postovani,

Nakon lijecenja candide glabrate geonistin vaginaletama, kontrolni bris je ponovno pokazao ovu gljivicu. Ginekologica je prepisala rojazol vaginalete i diflucan tablete od 100 mg kroz dva tjedna. Citajuci ovdje kao i u uputama vidim da se za gljivicne infekcije rodnice diflucan koristi svega 1 dan pa sam zbunjena i ne znam sto da radim. Da li je u redu piti antimikotik dva tjedna s obzirom da je dosta jak i agresivan? Postoje li neke nuspojave i trebam li biti zabrinuta ili nastaviti s terapijom? Preporucate li jos nesto kako bih se rijesila candide? Treba li se lijeciti i partner iako ginekologica nije nista rekla?

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je kandida opetovana i ne može se sanirati uobičajnom terapijom onda je ovo svakako dobro rješenje koje vam je ordinirala doktorica.

aerst

Pozdrav,

Vec 2-3 dana osjecam neugodu u intimnom podrucju , svrab unutar sridnih usana , pogotovo na dodir..te nekad nakpn velike nizde oko anusa prilikom obrisa primjetim malo krvi , al samo na obris , te me pocinje peckati. Prije kojih 20ak dana sam se razbolila te mi je doktorica propisala klavocin , pojavio mI se herpes na usnama mada nikada nemam herpes. Pretpostavljam da se radi o padu imuniteta te gljivicna infekcija candidom. Smatrate li da je potrebno da odem los ginekologa ilo mi mozete preporuciti neke vaginalete I kremu ? Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate na pregled.U slobodnoj prodaji su Canesten 3 vaginalete i Canesten krema za izvana.

aerst

zaboravila sam napomenuti da sam spolno neaktivna. Sinoc sam pokušala staviti vaginaletu ,ali mislim da nisam pravilno napravila budući da se nije cijela istopila, a danas osjećam cijeli dan neugodu u tom području. da li postoji neka druga terapija , krema ili neki lijek što se pije ako mi možete preporučiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoji Canesten vaginalna krema s aplikatorom.

Sandra123

Molim vas za pomoc! Ne mogu cekati jos 7 dana rezultste pa molim vase misljenje. Prijr 20 dana imala sam infekciju, bakteriju dole i to sam zalijecila vaginaletama neo pentran i danas sam otisla ginekologu da radim bris (moram cekati 7 dana rezultate) i uradila sam kolpooskopiju gdje pise "epitel PVU uglavnom skvamozan i dobro prima jod. O.e.u. Pruza se crtasta kosa linija, koja ne prima jod i upucuje na virusnu etiologiju" . Sta to znaci? Kskav virus bi mogao biti upitanju? Ona kaze da ne treba da idem provjeravati o kakvom virusu je rijec, da bi intervenisala, ali mene to sad ubija ne razumijem se bas mlada sam. Molim vas za informaciju, sta se desava? Pomoc sad . Da li ce proci? Ako mozete da mi obrazlozite. Hvala

Sandra123

I da receno mi je da nema promjene na grlicu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kolposkopska slika mogla bi ukazivati na infekciju HPV virusom.
Napravite genotipizaciju na HPV.

zgb605

Poštovani,

htjela sam kupiti Acidosalus vaginalete i vidjela sam da imaju udio gospine trave u njima, a pijem Yaz vec 3 godine pa me zanima da li ih smijem koristiti ili uz Yaz ne bi smjela nikako?

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete ali uz dodatnu zaštitu tijekom primjene.

srijeda123

Imam kandidijazu uvijek i stalno. Ginekolog mi propiše macmirror vaginalete i pijem lactogyn, nakon toga se infekcija smanji, al se uskoro vrati. Prije par dana sam završila terapiju pa me zanima da li da još dodatno kupim Canesten vaginalete i kremu ili da tražim Plymicol ili samo pazim na prehranu.
Hoće li takvo stalno stanje prouzročiti veće probleme od neugode, mislim na moguću neplodnost ili kancerogene promjene?

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nema utjecaja na plodnost. No mora se i partner liječiti. Morate promjeniti stil života i prehranu.
Uzimajte probiotike jedno vrijeme.

matejad2

Postovani,
hvala Vam na prijašnjim odgovorima, ali moj problem jos uvijek postoji. Naime polovicom 3. mjeseca sam bila kod ginekologa jer sam primjetila sirasti iscjedak i bijele točkice na stidnim usnama. Pregledao me i rekao je da nije to nista da trebam mazati triderm kremom i uzimati vaginalete (ne mogu se sjetiti naziva, napisala sam Vam prosli put). Medutim uzimala sam vaginalete 14 dana i dalje je bio iscjedak u redu, ali mene najviše zabrinjavaju ove bijele točkice koje se i 3 mjeseca nakon ne makivaju.
Prestala sam s primjenom triderm kreme nakon 2 tjedna i prebacila sam se na canesten kremu i doktorica opće prakse mi je preporučila otopinu kalijevog permanganata. Nakon druge kupljene kreme moje stanje se nije poboljsalo iako sam pila vitamine, jela jogurte, izbacila šećer (osim voća), pokusala izbaciti i kruh i dalje je bilo isto. Ponovo sam se vratila triderm kremi, kupila bio kult candea (popila sam pola kutije), jogurte i češnjak, vitamine, čak i kokosovo ulje pijem jer sam čula da je dobro za to i kroz tih 3 mjeseca cijelo vrijeme koristim onu otopinu. Zadnjih mjesec dana to sve radim.
I da medicinska sestra je rekla da papa test ne može biti bolji, da bi sve zene takvog poželjele. O.o
E sada ne znam više je li ovo sve što radim pomaže u otklanjanju te gljivice. Jer ona nikako da ode. Imate li nešto još za preporučiti?
Čini mi se ko da će čitava vječnost proći da se riješim toga.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mogu znati ovako o čemu se radi. Mislim iz iznesenog da se ne radi o gljivici.

matejad2

Ali, onda što je.
Sve je to došlo sa padom imuniteta.
Činjenica je ta da sam samu sebe testirala i u nekom periodu sam jela dosta slatkog i svega da bih primjetila da su sve te bijele točkice "ojačale" i više su izražajnije.
Ginekologa kad sam pitala što bi bilo da nisam odmah dosla rekao je da bi me sve užasno svrbilo. Nije mi rekao niti kakva je to gljivica ni bakterija, niti jel se moram nečeg odreći ili neki dodatak kupiti da to prije ode. Znači ništa. Od tada sama istražujem i sama se borim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se na pregled najbolje.

matejad2

Nisam u mogućnosti posjetiti ginekologa jer radim u sezoni na moru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte mazati Canesten kremom dalje nekoliko dana.

Nazad
1 ... 40 41 42 43 44 45 ... 62
Naprijed