Menstruacija

tili22

Poštovani,

ovako prošli mjesec bila sam bolesna (temp visoka, upala sinusa, začepljeno grlo) i valjda sam bila navukla i upalu neku jer sam redovito morala ići pišati i malo me bolilo (Svaki par minuta na wc bi izaslo po par kapi) pila sam puno uvin H čaja, i toplila se i to me je prošlo u roku 2 dana. No taman za vrijeme te upale dobila sampar dana ranije i menstruaciju te imala sam čudnu menstruaciju koja i nije baš bila obilna. iako imam redovitu i normalnu menstruaciju oduvijek. Ovaj mjesec imala sam iscjedak bijeli prije nego sam menstruaciju dobila i na kraju dobila sam ju opet ranije nego sto sam trebala i samo svijetla krv mi ide i to po par kapi, osim preko jedne noći kad mi se bio napunio uložak donekle. Nakon toga, menstruacija mi je evo jako oskudna, par smeđih kapi na ulošku, i smeđe kad se obrišem. Imam 22 godine i zanima me da li imam ikakvih razloga za brigu? Spremna sam posjetiti i ginekologa, i napraviti test ali prvo se javljam da se malo pokušam smiriti i utješiti i čujem Vaše mišljenje.

Lijep pozdrav!

Ceca8123

Poštovani!
Dr.me.Šakoronja
U zadnji 5 mjeseci me kasni dani,prije su mi bile redovne,tri mjeseca sam imo na pocetku,tri mjeseca tamo polovicom i tri mjeseca krajem mjeseca i onda opet tako.
Prije 5mjeseci sa dečkom smo se malo budalesili,nisam imao spolni odnos sa njim ali on sa rukom me diro i svrsavao me. Nakon tog prvog puta sada mi dani i kasne i nisu na istim tempom ko i prije(bolje rečeno poremeceni)
Hvala vam unaprijed!
S poštovanjem
Ceca

sanjar123

Postovani, zadnji ciklus sam imala 4.6. i nakon nekog vremena decko i ja smo bili znatizeljni te smo se igrali malo neoprezno, njegov polni organ je dirao moj i nisam sigurna da li je iscurila neka tecnost prilikom igre, sada je vec 14.7. a ja nisam imala ciklus, eh sad da li je to zbog stresa kojeg sam imala u predhodnom periodu ili je moguce da nakon te nepaznje ostanem trudna? Nadam se skorijem odgovoru, unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tili ako menstruacija odstupa izgledom trajanjem i vremenom kad je došla svakako napravite test da se ustvrdi da nije trudnoća u pitanju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ceca ne radi se o trudnoći. Zbog neredovitosti ciklusa posjetite svog ginekologa da se ustvrdi razlog.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanjat, odgovorio sam vam. Trljanjem nećete zatrudnjeti.

Miss P.

Poštovani, pila sam yaz godinu dana.
Napravila sam pauzu od mjesec dana, evo prije dva sata sam primijetila smeđu krv na ulošku, a cijeli dan imam bolove kao kad trebam dobiti menstruaciju.Kupila sam novo pakovanje yaz-a, pa ne znam da li sada da popijem prvu tabletu ili da čekam da počne "prava menstruacija".
Koliko sam zaštićena ako sada popijem prvu tabletu?
Da li da računam ovo kao prvi dan menstruacije?

Puno Vam hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još koji dan da krene prava menstruacija. Zaštićena ste od prve pilule.

Miss P.

To je bilo sinoć oko 20-21h, tako da je nisam popila, jutros kad sam ustala vidjela sam da je krenula prava menstruacija i tada sam je popila.

Hvala Vam na brzim odgoorima.
Srećni praznici.
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

malatams1

Poštovani, imam 17 godina i prije mjesec dana sam stupala u seksualni odnos tocnije 22.03. Ciklusi su mi inace redoviti 27-28 dana, ali nakon prvog seksualnog odnosa menstruaciju sam trebala dobiti 26.03., ali sam je tek dobila 31.03 i trajala je do 05.04. To mi se prvi put dogodilo da mi tako kasni, i sljedeca menstruacija je trebala biti 29.04, ali sam ja dobila 19.04. Sad ako mi mozete reci zanima me jel to neki problem da nije tocno, malo rani malo kasni, a imam seksualne odnose? I hoce li se to unormalizirati i dal se trebam brinuti uopce il je to normalno? Hvala unaprijed na pomoci happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne vidim problem jer su prije bile redovite.
Pratite kroz sljedeće cikluse.

primalja

Poštovani, imala bi jedno pitanje. Imam 19 godin i trenutno još nemam redovne cikluse, nemam niti spolne odnose. Prije otprilike godinu i pol sam bila kod svog ginekologa jer mi je menstruacija dugo izostala. Poslala me vaditi hormone i prolaktin mi je bio povisen. Isla sam na daljnju obradu kod endokrinologa i ustanovljeno je da imam poviseni prolaktin hiperprolaktinemija tj. makroprolaktinemiju. Nakon te obrade ciklusu su bili do 34, redovno kontroliram prolaktin i svaki puta kada ga vadim sve je veci od normale, ali trenutno nemam nikakvu terapiju. Sada je menstruacija trebala doci 10.4. i jos nije dosla. Ja pretpostavljam da kasni radi porasta prolaktina, sta da ucinim? Da pricekam jos malo ili? Jer na red za ginekologa necu dobiti prije sredine, kraja 5. mjeseca, kao niti za kontrolu kod endokrinologa? Pa vas lijepo molim ako mi mozete reci sta mi je raditi?
Unaprijed hvala na odgovoru.
Srdacan pozdrav!

anja151"

Poštovani zadnji spolni odnos imala sam 8.2 sa zaštitom,nakon toga dobila sam menstruaciju 26.2,no ja još uvijek nisam dobila menstruaciju. U to vrijeme imala sam jaču upalu mokraćnih kanala i pila sam antibiotike. U zadnje vrijeme sam pod većim stresom,je li to možda razlog izostanka menstruacije,je li moguće da je to bila lažna menstruacija? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Primalja, ne znam koji je uzrok. Svakako bi mogao biti i povišen prolaktin.
Savjetujem da nazovet svog ginekologa da vam ordinira gestagenu terapiju i time izazove menstruaciiju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anja,uzroci koje navodite su mogući uzroci izostanka.

anja151"

Zaboravila sam napomenuti da već treci dan imam povremeni smeđi iscjedak no menstruacije nema,što bih trebala napraviti ?

Sara_67975

Poštovani,
Problem je slijedeci:
Zadnju menstruaciju sam imala 20.03. I trajala je do 24.03. Inače su mi menstruacije dosta kratke, ali obilne 2. I 3. dan.
Inače nisam spolno aktivna, ali u noći sa 4.4 na 5.4. imala sam neku vrstu odnosa bez zaštite.Naime, do konkretne penetracija ne bih rekla da je došlo jer još uvijek sam nevina i boljelo me, on je pokusao ući u mene 2-3 puta tijekom 'odnosa' ali nakon jedne sekunde bi prestali zbog boli.
Zbog navedenih događanja sam bila u izuzetno velikomstresnog stanju zadnja 2 tjedna,prehrana od toga dana mi je bila izuzetno slaba.
Dana 15.04. U večernjim satima sam počela krvariti, te večeri i u srijedu sam normalno krvarili za prvi dan, drugi dan dosta obilnija (dakle četvrtak) da bi sa četvrtka na petak menatruacija bila dosta oskudnija i cijeli vrijeme sam čekala da stvarno prokrvarim, dakle, onako kako inače to biva, ali nista. U subotu sam krvarila koju kapljicu i to je to. U nedjelju dobivam smeđi iscjedak sto predhodi kraju svake moje menstruacije, ali tu i tamo me zna zaboliti stomak jednakog intenziteta kao da trebam dobiti, bole me leđa (inače me ne bole) i muka mi je.
Još nesto da napomenem, ta menatruacija, ako je to uopće bila menatruacija, je bila popraćena jednakom bolovima kao i svaka druga, imam jaaaako bolne menstruacije i kod ove bol je bila jednakog intenziteta.
Zbog svega toga jutros sam napravila test za trudnoći koji je bio negativan, ali mene još uvijek sve to užasno zabrinjava. Je li moguće da sam dobila menstruaciju toliko dana ranije i da je bila slabijeg intenziteta i da je to uzrokovano stresom i slabom i neredovitom prehranom. I još jedno, je li u mome slučaju trudnoća u potpunosti isključena?
Hvala vam na odgovoru!
Pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djevojko o kakvoj trudnoći govorite? Ono što vam treba je edukacija.

Sara_67975

Hvala na odgovoru, ali mene danas i jučer užasno boli stomak. Inače dobijem menstruaciju svakog 20. Ili eventualno 21. U mjesecu.
Kolike su šanse da dobijem menstruaciju ovih dana posto je ono prošli tjedan bili dosta oskudno ako uzmemo u obzir moje prijašnje obilnije menstruacije??
Jer ja stvarno imam osjećaj da ću dobiti.
Oprostite na smetnji i zahvaljujem se na odgovoru.
Lijepi pozdrav! happy