Mišljenje ??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Od 34. do 36.tjedna se radi bris rodnice u svrhu dokazivanja beta hemolitičkog streptokoka koji može ako se za njega ne zna ili se ne liječi priječi na dijeti u porodu te napraviti ozbiljnu kliničku bolest pa i sepsu.
Stoga je nužno njegovo dokazivanje i terapija kao i prije poroda tako i intrapartalno.,
Nema potrebe za dovršenje poroda carskim rezom.

zelimznati

Poštovani, molila bih Vas za mišljenje.

Prije 10 dana sam bila na UZV kod svog primarnog gin.koji je rekao kako je nalaz uredan.

Pripremam se za FET blastociste te na današnjem pregledu tj.UZV liječnik je vidio cistu veličine 2 cm za koju misli da je paraovarijska.
Dobila sam Estrofem koji moram uzimati 3x1 tabletu zbog pripreme endometrija.

Zanima me da li postoji opasnost za tu cistu zbog uzimanja tableta i ako je to ovarijska cista da li se taj lijek smije uzimati?

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je paraovarijska, uz navedenu terapiju neče narasti. No ako je ovarijska tada če vjerovatno narasti i nećete ići u postupak.

zelimznati

Hvala na informaciji.
Kako na UZV idem za 5 dana,a osjecam blagu bol u predjelu jajnika, da li imam razloga za zabrinutost? Danas je 4.dan ciklusa.
Da li je moguce da ta cista (ako je ipak ovarijska) moze naglo narasti i uzrokovati probleme pod djelovanjem Estrofema?
Jako sam zabrinuta.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Na osnovu senzacija koje imate ne mogu zaključiti da li raste cista ili je povezano sa stimulacijom jajnika.