moguca trudnoca

mayspring

poštovani,

jučer, 30.4. sam imala spolni odnos pri čemu je kondom pukao te je većina ejakulata završila u mojoj rodnici. zadnju menstruaciju sam imala 2. travnja do 7. travnja, menstrualni ciklus mi je u zadnja cetiri mjeseca 26-28 dana. dakle prema tome, menstruaciju sam trebala dobiti oko 29.travnja no nisam. moje pitanje je da li je moguća trudnoća ? da li da uzmem hitnu kontracepciju ? naime, nekoliko dana prije odnosa imala sam grčeve i osjećala nadutost u donjem djelu trbuha kao pred menstruaciju te sam očekivala da ću dobiti, a prije 30. travnja nisam imala nikakve odnose. unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prerano ste napravili test. Pričekajte da vam prvo kasni menstruacija.

worried_667

Pozdrav!
Molila bih vas hitan odgovor. Ovako, jucer sam prvi put bila s deckom i (ne znam ni sama zasto) nismo koristili nikakvu zastitu. S obzirom da nisam imala plodne dane, jer predzadnja menstruacija mi je bila od 4.3.-10.3., a zadnja od 22.4.-29.4. Zadnja mi je kasnila skoro 3 tjedna jer sam imala neke probleme, ali inace je uvijek redovita. A odnos, znaci, sam imala 1.5.
Sad, s obzirom na ove sve cinjenice, postoji li mogucnost trudnoce?
Hvala unaprijed!!

mayspring

poštovani,

jučer, 30.4. sam imala spolni odnos pri čemu je kondom pukao te je većina ejakulata završila u mojoj rodnici. zadnju menstruaciju sam imala 2. travnja do 7. travnja, menstrualni ciklus mi je u zadnja cetiri mjeseca 26-28 dana. dakle prema tome, menstruaciju sam trebala dobiti oko 29.travnja no nisam. moje pitanje je da li je moguća trudnoća ? da li da uzmem hitnu kontracepciju ? naime, nekoliko dana prije odnosa imala sam grčeve i osjećala nadutost u donjem djelu trbuha kao pred menstruaciju te sam očekivala da ću dobiti, a prije 30. travnja nisam imala nikakve odnose. unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Woried s obzirom na neredovit ciklus dani bi mogli biti plodni.
Ako je bilo ejakulacije ili sumnju u istu sugeriram postkoitalnu zaštitu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mayspring prema opisanom ne treba ppstkoitalna zaštita.

belanorma

Ispricavam se na ponovljenom postu, ali bila bih vam zahvalna kada biste mi mogli reci kolika je sansa da je spomenuto krvarenje znak trudnoce ili mozda menstruacija? Puno ce mi značiti ako mi odgovorite, ne bih zeljela biti trudna pa bi me malo opsirniji odgovor smirio ili pak natjerao da poduzmem nesto.

worried_667

Poštovani!
Zamolila bih Vas jos ako biste mi mogli preporuciti koja postkoitalna kontracepcija bi bila najbolja?! I moze li se uzeti u slobodnoj prodaji bez recepta?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Worried elaone, ako ste iz Hrvatske od nedavno je u prodaji bez recepta.

worried_667

Hvala Vam doktore puno!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

saznajem

Lijep pozdrav.
Ciklus mi traje 26-28 dana.
Moje menstruacije su sljedeće: 17.1.,12.2.,9.3.,5.4.
Budući da mi menstruacija ovaj mjesec kasni, zanima me odgovor.
Zadnji puta odnos sam imala noć s 19. na 20.4., odnos je naravno bio s kondomom no decko je ejakulirao u mene. Zanima me postoji li ipak šansa za trudnoćom, nemam nikakve simptome za sad.
Unaprijed hvala.

worried_667

Poštovani doktore, javljam Vam se opet!
Znaci danas, nakon 48-49 sati od odnosa sam popila EllaOne tabletu. Nisam imala nikakvih značajnijih nuspojava. Sad me zanima, osjetila sam malo svrbež oko pupka danas koji se ponovio jos 1-2 puta nakon sto sam uzela tabletu. Kada i kako najranije bih mogla znati je li tableta djelovala i je li uopce bilo razloga za paniku?
Napravila sam i test cisto iz zabrinutosti iako znam i sama da je prerano da ista pokaze.
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Saznajem ako ste provjerili kondom i bio je cijeli tada neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Worried, čemu test nakon dva dana.
Ako će vam kasniti menstruacija tek tada napravite test.
Da li je djelovala ne možemo znati.

worried_667

Također, trenutno imam bolove u predjelu kriza i s vremena na vrijeme u jajnicima te mi crijeva jako rade. Kao pred menstruaciju. Pa mozete li mi reci ima li to ikakve veze s tabletom ili s necim?!

mayspring

poštovani doktore, pisala sam prije nekoliko dana. menstruacija mi još uvijek nije stigla zaista sam zabrinuta da ipak nije došlo do trudnoće. kada najranije mogu napraviti test na trudnoću s obzirom na to da mi menstruacija kasni , a odnos sam imala prije 5 dana ? je li moguće da mi kasni zbog upale, stresa ? napomenuti ću kako sam nakon odnosa osjetila snažne bolove u jajnicima i cijelom donjem dijelu trbuha koji su trajali oko pola sata i nakon toga se nisu ponovili. znate li mozda iz prilozenog opisa o cemu bi se moglo raditi ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Worried odgovorio sam vam sve na vašu temu. LP.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mayspring ne treba test. Pričekajte još koji dan da nastupi menstruacija.

Bubi1994

Poštovani,
pijem kontracepcijske tablete već 6 mjeseci. Trenutno imam pauzu od 7 dana,te u petak, 15.5 krećem piti novo pakiranje. Zanima me da li su šanse za trudnoću veće ako imam spolni odnos na taj dan ( jedina kontracepcija koju kristim jesu pilule). Hvala na odgovoru.