moguca trudnoca

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nevaljala pročitajte prijašnje postove u kojima sam pisao kako se računaju plodni dani.

jakozabrinut

Postovani kolegici mi kasni, imala je pocetak ciklusa 12.11. i jos nije dobila, a inace joj traje 28 dana, imala je odnose s momkom od 22-24 Novembra bez ejakulacaiju unutra i bez zastite, obavila je danas pregled i test na urin i bio je negativan, imala je promjenu klime, let avionom u tom periodu i malo stresa, ali menstruacija ne dolazi jos uvijek, da li je rano za test trudnoce i da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako joj kasni menstruacija i ako je test negativan, ne radi se o trudnoći.

Danchy123

pozz..
znaci mengu sam dobila otprilike prije godinu dana i svaki mjesec dobijem drugog datuma prosli mjesec sam dobila 7.11 i sad mi kasni tjedan dana jel postoji mogucnost da sam trudna?

Crazy21

Postovani,zadnji ciklus imala sam 19.11. Zadnji dan tj 23.11 imala sam odnose.cca
dva tjedna nakon ciklusa imala sam blage grceve u donjem djelu trbuha,zna me tu i tamo jajnik zaboljeti. Svakih 5 min idem u WC,cesto me lovi glad u gluho doba noci,a sad je pocela i mucnina,cak mi se i cigarete gade,a inace pusim. Sljedeci ciklus trebao bi nastupiti 17.12. Da li je prerano za test?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Danchy ako ste spolno aktivna uz rizične odnose, trudnoća je moguća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Crazy prerano je za test. Kroz par dana.

emina8

Postovani,

da li je moguca trudnoca ukoliko je partner masturbirao i svrsio,a zatim par sati nakon toga,nekih 4 sata poslije, doslo je do par penetracija vrhom penisa,medjutim brzo smo prestali sa tim?
Sve se to desilo 4 dana prije ocekivane menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

katii

Zdravo, pisala sam pre neko vreme.. znaci situacija je vakva:
Prvi put sam napisala ovo, Dali je moguce da sam trudna, ako decko nije svrsio u mene, nego 5-6 min nakon sto ga izvadio? To sam pitala zato sto mi je menstruacija kasnila 3-4 dana i Vi ste mi rekli da verovatno nije trudnoca, ali da uradim test. Test nisam uradila, zato sto nakon dva dana sam dobila, ali problem je u tome sto ne znam dali je to bila prava menstruacija. Inace imala sam simptome taj period kad sam normalno trebala dobit, ali dobila sam 7 dana kasnije i sve je bilo normalno, trajala je ko i obicno, pa me zanima sta Vi mislite? dali je moguce da je to lazna menstruacija?
Drugo pitanje mi je, znaci ako zadnja menstruacija mi je bila 09.12. (ako je bila prava) i trajala oko 5 dana, a ciklusi si mi obicno od 33 do 36 dana (osim ovaj zadnji,39 dana), kad su mi od prilike plodni dani?
Izvinite sto smetam, i hvala Vam puno happy
Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kati imali ste menstruaciju. Ne radi se o trudnoći. Plodni dani se računaju uvidom u trajanje ciklusa na godišnjoj razini. Prevrtite postove i nađite gdje sam o tome pisao..
Ne mogu se ponavljati na svakoj stranici s istim odgovorima.

katii

Hvala Vam puno.. ali ovaj period imam bolove u dolni deo stomaka, i neke mucnine, kao da mi se povraca.. pa zato sam u panici, ne znam sta bi moglo da bude :/

Dejan Šakoronja, dr. med.

Javite se liječniku obiteljske medicine.

Ne znam sta

Doktore mjesecnicu sam dobila 9.12 i trajala je do 15.12. Sa momkom sam bila naaga 17.12 ali nismo imali spolni odnos. Da li je mogice zatrudniti od predejakulata koji mozda kapne po vanjskom spolovilu (s tim da je ejakulacija bila dosta kasnije i to dalje od mene) ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća nije moguća u vašoj situaciji.