mogućnost trudnoće

marickaX

Poštovani,
pijem Lindynette već nekoliko mjeseci uzastopno, a općenito hormonske tablete već godinama. Ciklus mi traje 28 dana, zadnju menstruaciju sam imala 10.05., i imala sam spolni odnos 13. dan ciklusa koji bi inače bio vrlo plodan. Imali smo prezervativ, no on je pukao, mi to nismo primijetili i partner je ejakulirao u mene. Tablete pijem redovito u približno isto vrijeme, no pauza između zadnje dvije kutije je bila 6 dana, a ne 7.
Znam kako tablete djeluju, ali trebam li ipak biti zabrinuta s obzirom da je riječ o 13. danu ciklusa?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće, ne brinite. Nastavite dalje s uzimanjem.

marickaX

Hvala na odgovoru! Ono sto me zabrinjava je to sto zadnja dva dana imam lagani bijeli iscjedak, zar to nije simptom ovulacije? Je li moguce da ovuliram unatoc tabletama? Osjecam blagu stravu zbog toga

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ovulirate.LP.

rouse5

Zaboravila sam napomenuti da mi kasni tjedan dana

rouse5

Postovani, kao sto napisah gore kasni mi tjedan dana. Zadnju menstruaciju imala sam 17.4 te nakon toga 25.4 i 9.5 spolni odnos. Prvih 20-30sekundi smo imali nezasticeni spolni odnos a nakon toga zasticeni. Kupila sam clearblue compact test jucer i pokazao mi je negativno ali nakon par sati pojavila se crtica jako slabo vidljiva, mislim da je to evaporacijska crtica. Trebam li raditi jos jedan test i mogu li iskljuciti trudnocu? Postoji li mogucnost da mi kasni zbog velikog stresa i prekida vjezbanja kod kuce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

M1990

Postovanje, zadnja menstruacija mi je bila 27.4. Inace mi menstruacije traju oko 4 dana. Taj puta 2 danna nakon menstruacije sam imala spolne odnose bez zastite ali nije doslo do penetracije tako bar decko kaze ali me svejedno strah, meni je menga dosla 22.5. Doslanje ranije za 1 dan, inace imam jake bolove pa sam ih i sada imala, grudi su mi bile natecene ali sada vise nisu, ali je bila kao oskudnija, pa me sada strah da nije lazna menstruacija? Vise je bilo krvi dok sam urinirala nego na ulosku. Sada mi je vec 4 dana i nema je skoro vise. Osjecam da imam mucnine i skroz sam napuhana, ne znam dali je to od straha vise ili sto.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umišljajte si. Ne radi se o trudnoći.

M1990

I jos samo da napomenem da mi je sada zadnji dan i da se nadzire samo cvenkasto smedjkasti iscjedak ali u vecim kolicinama. Sada ne znam dali je to zbog toga sto je zadnji dan ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.