mogucnost trudnoce?

znatizeljni cvjetic :-)

Hvala za misljenje doktore!
Za problem sa stitnom zlijezdom saznala sam tek prije 6mj i od tada koristim tablete L-TYROX 100
Naravno treba vremena dok sve normalno funkcionise,ali ipak radovala sam se da je mozda implantacijsko krvarenje,da je mozda doslo do trudnoce.Posmatracu simptome i dalje,ako nista idem na ginekoloski pregled.
Lijep pozdrav svima,dovidjenja

znatizeljni cvjetic :-)

Oprostite doktore imam samo jos jedno pitanje.Ne znam koliko se razumijete u uspostavljanje pravilne doze za lijecenje stitne zlijezde ali ipak cu da Vas pitam.Naime pijem L-TYROX 100 vec 6mj zbog usporene funkcije stitne zlijezde radila sam svaka 2 mj kontrole.Prva analiza krvi bila je TSH basal 7.07 ,/ T3 3.48/, / T4 10.7 . Dva mjeseca kasnije TSH basal opao je na 0,12 i posljednja analiza TSH basal opao je jos na 0,02.
I uprkos tom konstantnom opadanju doktorica mi jos uvijek nije snizila dozu jos uvijek pijem L-TYROX 100. Da li je to uredu ili bih ipak trebala posjetiti specijalistu za stitnu zlijezdu?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

To je pitanje za endokrinologa. Malo je TSH nizak.

nathasa00

Poštovani doktore, hvala na odgovoru. Danas mi je 6 dan kako mi ne dolazi menstruacija. Osjećam bol u jajnicima, jučer jaču bol u desnom, danas u lijevom. Što mislite zašto? Napravila sam test na trudnoću u petak i negativan je. Naručila sam se kod ginekologa ali moram čekati. Što mislite, jel neka upala u pitanju? Nikad nisam imala problema sa zdravljem, uvijek mi je menstruacija u dan- točna. U zadnih 2 mjeseca sam se preselila, imala dosta uzbuđenja oko posla, smršavila sam par kila, inače se bavim sportom, što mi se učinilo ispravnim i za moj ciklus. Koje je Vaše mišljenje. Hvala

shejlalilen

Zdravo,Zadnju mengu sam imala 12.06-16.06. Prije te menge sam imala hormonski poremecaj i koristila sam dabroston.Posle te menge nisam imala odnose ali prije jesam imala 2 prekinuta odnosa.Zabrinjava me to sto nisam dobila mengu od tada a imam bijeli iscjedak koji je zadnjih dana "kremast" i bolne bradavice,cak i bolove u stomaku a menga ne dolazi. Strah me trudnoce jer sam citala da je moguca i "lazna menga". Vase misljenje bi mi jako pomoglo oko toga i sta da koristim da unormalim ciklus big-smile Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Natasha nije trudnoća. Upala cista, promjena klime, mjesta boravka i sl.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Shejla imate hormonski poremećaj vjerovatno pcos.
Javite se ginekologu za terapiju.

laly1234

Dobar dan,

Imala sam menstruaciju 10-14.7 te odnose 17,22,28.. 25.7. mi se pojavila sukrvica. Sljedecu mengu sam dobila 10-15.8, 16. smo imali odnos a danas 21.8 imam smedi iscjedak... Postoji li mogucnost da je to ovulacija ili?

Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, vjerovatno se radilo o perovulacijskom krvarenju.

zoranazoric

Doktore
16og dana ciklusa (koji traje 26-28) decko je dodirivao vaginu penisom (koji je ejakulirao pola saata prije i obrisan). Dakle nije bilo penetracije... Postojji li sansa da sam trudna...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

laly1234

Dobar dan,

Pisalasam vam nedavno. Mengu sam dobila sad 7.9, ali je trajala krace nego inace. Prva dva dana je dosta islo, treci se smirilo a danas vec skoro nista.. ima al ono smeckasto.. inace menga mi traje pet dana.. vec tjedan dana sam bolesna i imam meku stolicu svako malo, pa me zanima da moja viroza nije uzrokovala smanjenje trajanja menge ili je nesto drugo u pitanju??

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je zbog viroze.

laly1234

Znaci trudnocu mogu prekrizit?

tresnja<3

dobar dan. je li moguca trudnoca na slijedeci nacin. decko je zadovoljavao mene i ja njega. i malo je trljao svoj penis na moju vaginu. tj stidnicu. svrsio je dalje od mene i onda je moguce da je na penisu ostalo malo kapi. i ja sam penis htjels staviti u svoje gace. no zaustavio me. na pola puta. penis je bio u gacama negdje na pocestku stidnice. i jos smo stajali. je li tih par kapi moglo skliznuti u rodnicu i mogu li biti trudna?

tresnja<3

i zaboravila sam reci da je to bilo jucer. a po kalendaru plodni su mi do 9. menga mi je bila 22.8. ciklus je nekih 30-31 dan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Laly tako je.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tresnja, trudnoća nije moguća u situaciji koju ste opisali.