Mogucnost trudnoce

boki112

Postovani,

Moje pitanje ide ovako. Djevojka i ja smo se sinoc mazili te sam ja svrsio, dakle bez ikakve penetracije. Nekih dva sata poslije smo se opet mazili s petingom prilikom cega sam usao u nju nakratko, bez kondoma. Ona treba dobiti mjesecnicu krajem ovog mjeseca oko 28., te joj cesto neredovita. Zanima me je li moguca trudnoca zbog zaostale sperme? Dakle, nisam ejakulirao

boki112

Dakle, nisam ejakulirao u nju. Hvala lijepo

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala dakle spada u teoriju.

Baki3

Postovani,Devojka i ja smo imali zasticen odnos ja sam svrsio i obrisao sam maramicom spermu,nakon 15 minuta sela je opet na mene ali bez kondoma tj bio sam u njoj mozda 5,6 sekunde i izasao sam.Nisam svrsio u nju ali se bojim da nesto nije ostalo.Citao sam da sperma moze da izdrizi samo par minuta na vazduhu.Spavali smo 4 dana pre nego sto treba da dobije.Ona je dobila menstruaciju.prvi dan je dobra,drugi retka a zadnja 2 dana samo kapljice i danas nista,pritom prvi dan je imala bolove u stomaku kao u normalnoj menstruaciju.Ovakvu je imala slicnu kada je popila tabletu za dan posle.I sada se brinemo da nije zatrudnela pa je to mozda ono lazno krvarenje ili je to uzrok tableta ali nju je popila pre 4 meseca i do tad su joj bile normalne menstruacije.Mozete li da kazete vase misljenje.Izvinite na smetnji i hvala vam.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći jer je imala menstruaciju.

Refil

Dobar dan , molio bih vas za odgovor .. Zanima me kolika je mogucnost trudnoce na 8. dan menstrualnog ciklusa koji inace traje 28 ili 30 dana sa time da nije bilo ejakulacije unutar ali od vlaznosti penisa koje nije bilo toliko da ne znam, stvarno je jako malo bilo ako je bilo a vjerujem da je malo .. zanima me vase misljenje .
Hvala vam unaprijed . i sa time da nismo cijelo vrijeme bili jedno u drugome doslovno nego bliski kontakti ..

Refil

oprostite ne 8. nego 9. dan menstrualnog ciklusa .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

Refil

Dobar dan , zanima me da li je deveti dan menstrualnog ciklusa od 28 do 30 dana ne plodan ili plodan ?

Hvala vam puno na odgovoru unaprijed .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plodni. Tada počinju plodni dani.

Refil

Da li je velika mogucnost da dode do trudnoce taj dan ako je penis bio vlazan ili od malo predsjemene tekucine ali nije bilo ejakulacije unutra sa sigurnoscu ?

Refil

Oprostite sto zamaram . i sigurno je da je penis bio vlazan ali predsjemene tekucine nisam siguran da li je bilo i toga se brinem . Ako je uslo to stvarno stvarno nije ni kapljica cijela .

bubamara_5

Poštovani doktore,
željela bih vam postaviti jedno općenitije pitanje koje se i odnosi a i ne na moje stanje, tj. seksualno ponašanje. Prema Vašem stručnom mišljenju, kolika je zaista mogućnost trudnoće prilikom odnosa bez kondoma, a zatim i ejakulacije ali sa stavljenim kondomom? Previše tema sam o tome pročitala, i dvojbe su opetovane - tekućina koja izlazi tijekom odnosa može/ne može biti dovoljna da dođe do trudnoće bez obzira na pravu ejakulaciju. Svaki spolni odnos koji imam s dečkom zaštićen je, tijekom ejakulacije kondom uvijek imamo, a čak se i povremeno dogodi da i uz kondom on ejakulira vani, međutim, često vodimo ljubav prvih par do 10-15 min bez kondoma. Uvijek me nakon odnosa bude strah, radimo to eto iz užitka, međutim, bez obzira na ejakulaciju u kondom, ja se uvijek brinem radi tih par minutica, za koje sam čitala da mogu biti "sudbonosne".
Prema Vašem mišljenju, je li moguća trudnoća od predsjemene tekućine, kako li se već zove, neovisno o plodnim/neplodnim danima (naglašavam da imam neredovit i apsulutno neuredan ciklus tako da nikad ne znam)?
Puno hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bubamara, to je preširoka tema i sugeriam da prevrtite naš forum na tu temu.
Ako ste u panici zbog takvog načina odnosa sugeriram oralne kontraceptive.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Refil šansa je vrlo mala.

Refil

Hvala vam ..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Paola0510

Poštovani,

7 godina sam pila pilule te sad prekinula zbog planiranja trudnoće. Za vrijeme pilula mi je ciklus bio u minutu točan na 26 dana.
Zadnja menstruacija nakon pilula je bila 21.02. Od tada imam bolove u jajnicima, sluzav iscjedak. Zbog željene trudnoće imam nezaštićene odnose kroz cijeli ovaj ciklus. Danas, 7.3 mi se pojavio sluzav smeđi iscjedak.

Molim za pomoć, o čemu se radi

Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno se radi o periovulacijskom krvarenju. Ne trebate brinuti.

Refil

Dobar dan , kolika je mogucnost trudnoce ako je mozda uslo ali nije sigurno da je, predsjemene tekucine u djevojku ako treba dobiti za 4 , 5 dana menstruaciju ?

Hvala na odgovoru unaprijed .