Mogucnost trudnoce

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su joj ciklusi redoviti, neplodni su dani i neće doći do trudnoće. U ginekologiji nema malo, puno, možda i ako.

maramaramara2

Da li je moguca trudnoca ako je doslo do odnosa u vreme neplodnih dana i nije bilo ejakulacije unutra ali je nakon nekog vremena ponovo doslo do odnosa i decko je obrisao svoj organ vlaznim maramicama? Unapred hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su doista bili neplodni dani neće doći do trudnoće.

maramaramara2

Menstruacije su mi bile 21.03.2016,14.04.2016 a odnos se desio 03.05.2016god i prema nekom kalendaru trebalo bi da dobijem 11.05.2016. juce nisam dobila ali me bole jajnici i donji deo ledja.

m1992

Poštovani,
zanima me postoji li mogućnost trudnoće ukoliko je zadnji odnos bio prije 2 i pol mjeseca sa kondomom? Nakon toga su uslijedile dvije redovne menstruacije, a sad je došlo do kašnjenja menstruacije nekih desetak dana, s tim da još ne osjećam simptome. Unaprijed hvala.

doroteaa01

Poštovani,
Molila bi vas za misljenje , menstruacije su mi inace redovne svakih 28-30 dana i traju po dane. Na prvi dan menstruacije sam imala nezasticen spolni odnos u kojem nije doslo do ejakulica ali postoji mogucnost da je mozda malo predejakulata otislo u mene. Dali imam potrebe za strah? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maramara odgovorio sam vam što mislim o vašem problemu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

m1992 ne postoji mogućnost trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dorotea nema razloga za strah.

Refil

Dobar dan , da li je osmi dan prije pocetka menstruacije plodan ili ne plodan ? ciklusi traju od 27-30 dana trebala bi dobiti za 6 dana od danas .. Izlilo se po partnerici malo i ona je dotakla sebe po spolnom organu i mozda ako je onda uslo sjemene tekucine unutra samime time je li postoji mogucnost da i ako je , da ostane u drugome stanju ? Ako je uslo ali u rodnicu pocetak ..

Hvala vam na odgovoru unaprijed .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće. Neplodan dan.

Refil

Dobro večer , imam pitanje jedno na koje se nadam odgovoru . imali smo spolni odnos menstruacija je pocela 10.11 i trebala je dobiti sada 10.12 . odnos se dogodio 19.11 , da li je to plodan dan ili ne plodan ? . Nije bilo ejakulacije unutra ali me brine koliko je moguce da nakon ejakulacije sam se sredio .. i proslo je do 15 - 20 minuta do slijedecga odnosa ali smo se zabavljali malo bez zastite ali nije bilo penetracije i nakon je koristena zastita kada se dogodila . i sada da li je moguce da neki mali sloj koji je ostao na kozi penisa da bdue od toga nesto ili ? i tijekom odnosa sam primjetio tekucinu nekakvu prozirnu da je izletila pa smo se zaustavili ali na pocetku .. i da li u tome ima icega ali nije bilo u tome nicega nalik na spermu .

Zahvaljujem vam se na odgovoru naprijed .

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ako niste previše subjektivni ne bi se trebalo raditi o trudnoći.no mladi ste i neiskusni te neka djevojka ipak napravi test.

Refil

Hvala vam , ona osjeti bolove u grudima ali ne osjeti bolove u jajnicima osjetila je ali jako kratko i prestalo je . da li je taj datum 19.11 plodna ako je pocela 10.11 ? i trebala je dobiti 10.12 ?

Oprostite ali me jako zanima .

05_09

Poštovani, već sam pisala ali nema mog pitanja. Nova sam na forumu pa oprostite ako Vam se pojave dva ista pitanja. Naime, jučer ujutro sam prvi put imala seksualni odnos. Nismo koristili zaštitu ali dečko nije svrsio u mene. Bilo je poprilično bolno iskustvo vjerovatno zbog mog straha i zgrcenosti. Krvarenje obilno ali mi je krv bila čudna, slična kao menstruacija. Kalendar mi je pokazivao da trebam dobiti za tri dana, ciklusi su mi prilično redovni, traju izmedju 27 i 30 dana, jedino mi je u maju trajao 22. Da li je moguće da je menstruacija uranila i da je krv potekla odmah nakon pucanja himena. Nakon prestanka krvarenja ponovo sam vidjela krv nakon par sati ali sam mislila da je menstruacija. Jutros samo smedji iscjedak i evo cijeli dan nema nista. Ako može Vaše mišljenje i da mi kažete kolika je vjerovatnoca trudnoce ako je ipak malo zakasnio (on kaže da nije ali kako je meni prvo iskustvo jako sam uplašena ). Menstruacija mi traje pet do sedam dana.

Refil

hvala vam , da li je to plodan ili ne plodan dan ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Refil sve sam vam odgovorio. Pročitajte odgovor ponovno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

0509 vjerovatno je menstruacija krenula tijekom odnosa.
Neće doći do trudnoće.