Mogucnost trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Akan ako ste sigurni da su u pitanju bili neplodni dani onda neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jopa ako ne dobijete menstruaciju ponovite ga za dva dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Drago u postocima ne znam no šansa postoji. Nije velika. Test najranije u vrijeme očekivane menstruacije.

Malamala95

Lijep pozdrav ,nadam se da cete mi vi pomoc jer sam ja u strasnoj panici.imala sam menstruaciju od 20.12 do 23.12 znacu 4 dana (20.,21,22,23 i malo 24 ) .ciklus mi traje 32 dana ali nekad varira .
U ponedjeljak 2.1/ navecer su se digle strasti pa me decko prstenjacio te je probao uc i usao je malo samo vrh glavica te smo prestali .ejakulirao je tek kasnije.tada su mi bili plodni dani.
Medutim dana 8.1 mi je dvadeseti dan ciklusa , i pojavilo mi se kao prozirni iscjedak s malo krvi te sam se jako prepala.sta bi ti trebalo znacit te dali postoji sansa za trudnocu?/
Hvala na odgovoru unaprijed .

Jelena1202

Postovani doktore,
Dali je moguca trudnoca 3 dana nakon menstrualnog ciklusa koji traje 6 dana svako 28 dana.
Imala sam odnos s ejakuacijom 7.1 na 8.1 dakle vecer a menga je zavrsila 4.1 a kaze ovulacija ce biti 12.1.
Citala sam da spermiji mogu prezivjeti 3 do 5 dana pa ne znam dali da se brinem hocu li ostati trudna.
Mozete mi pomoci sa svojim misljenjem.
Hvala

dvesrece

Postovani, imam 39 god, i cikluse od 20-22 dana. Naime prije dva tjedna imala sam prekid trudnoce inducirani pobacaj i male potrebe za kiretazom jer se sve uglavnom induciranim ocistilo, u 14-15 tj.trudnoce radi robinsonove translokacije 21:21 kod djeteta( rađena CVS). Partner i ja moramo na kariotipizaciju za mjesec dana. Ako sam dobro razumijela, robertsonova translokacija, se pojavljuje ili "de novo" ili kod svakog potomka....ja vec imam zdravo dijete iz prvog braka, da li to znaci, da ukoliko nije slucaj "de novo" da je moj novi suprug nositelj te da ne moze imati zdravo dijete?
I jos pitanje ukoliko bude sve u redu, i s obzirom na duzinu mojih ciklusa i induciranog bih li mogla imati problema sa zacecem? Takve cikluse imam nakon prvog poroda od prije 4 godine i menstruacije traju od 1-2 dana i svejedno sam sad bila zatrudnjela, nadam se i opet. Da li bi bilo bolje da su ciklusi malo duzi i da li se moze sto uciniti po tom pitanju? Inace evo prakticiramo sex od 10-og dana nakon induciranog jer se osjecam potpuno u redu, cak imam posebnu ugodu rekla bih bolje orgazme, izrazitu želju, vjerovatno je veca osjetljivost radi svega?

akan1

Pozdrav,
U vezi opetovanih odnosa pitanje.Nakon 15 dana kasnjenja menstruacije,jucer ujutro je dobila mensturaciju.Sad me zanima da li mogu biti 100 % siguran da nije u pitanju trudnoca.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Akan ne radi se o trudnoći onda.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jelena prema opisanom postoji. 9. dan u vašem slučaju već je plodan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dvesrece pitanje morate postaviti genetičaru. No ako se radi o de novo mutaciji onda niste ni vi ni partner nositelji.

Dominantni

Postovani doktore...Moja djevojka je trebala da dobije menstruaciju 03.01. I tu noc smo se igrali malo,nisam ulazio u nju,nevina je,li sam svrsio po njenoj vagini s nekih 10 cm udaljenosti..Njoj sad kasni 6 dana i jako smo zabrinuti,da li je moguca trudnoca?hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malamala prema opisanom ne postoji.

dvesrece

Postovani dr,
niste mi dali odgovore na sva moja pitanja, molim vas odgovorite mi jer sam ocajna sto dalje...ako mozete malo konkretnije....a ovo za geneticare, znam, ali to moram cekati mjesec dana, i vise do rezultata a nadala sam se vasem strucnom misljenju, tj. da li sam ispravno zakljucila? Molim vas lijepo i taj odgovor. Mnogo, mnogo hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bilo bi bolje da su ciklusi duži, jer ponekad su ovakvi kratki ciklusi anovulacijski. Sugeriram uzimanje gestagena u drugom dijelu ciklusa.

Gita127

Postovani,
Imam redovite cikluse u trajanju od 30ak dana, nikakvih ginekoloskih problema otprije (redoviti gin.pregledi).
Imala sam nezasticen spolni odnos (decko je ejakulirao u mene) 3 dana prije ocekivane menstruacije, te isto naredne dane poslije. Menstruacija nije dosla kako je ocekivano vec kasni 6 dana. Zanima me da li postoji mogucnost trudnoce te da li je prerano za napraviti test?
Hvala unaprijed, lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom trudnoća nije uzrok izostanka menstruacije.

bakalar

Postovani,

Redovno pijem kontracepcijske pilule (skoro u isto vrijeme, sat vremena prije ili poslije 9 ujutro) vec skoro 2 godine, i uredno mi stize menstruacija na vrijeme...
zadnjih mjesec dana osjecam nateknute i bolne grudi na dodir, sto mi se nikad nije dogodilo, osim dok sam bila trudna prije 5 godina. Znam da dobitak menstruacije ne mora znaciti da nisam trudna, pa me zanima dali postoji mogucnosti da ostanem trudna uz koristenje pilula,s tim da redovno imam odnose ili je pak posrijedi nesto drugo uzrok bolnim grudima?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa za trudnoćom uz pilule postoji no mala je. Ako imate redovita prijelomna krvarenja nakon pilula onda se ne radi o trudnoći.
Bolnost dojki karakteristika je pilula.

jopa22210

Napravila sam ga jutros i pozitivan je! happy)
Sad me zanima samo, kad se trudnoca otkriva ultrazvukom? S obzirom da radim tezak fizicki posao, zanima me kad bi trebala kod ginekologice i kad bi trebala prestat radit?! Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mora vam menstruacija kasniti najmanje tjedan dana da bi se vidjela ultrazvukom.
Da li ćete raditi ili ne dogovorit ćete sa svojim ginekologom.