Mogucnost trudnoce?

safija76

Postovani vrlo sam zabrinuta i ne znam sta vec.Kao prvo imala sam vanmatericnu trudnocu prije tri godine koja je odstranjena operativno.Poslije toga svi ciklusi u redovni.Zadnji redovni bio je 5.12.2016.Pred praznike sam putovala na dalji put i dobila ranije tj 20.12 isti mjesec al sve kao normalno trajanje 5 dana kao i uvijek.Nisam tome pridavala paznju jer mi se zna desiti kad putujem na dalje da dobijem ranije.U januaru nisam imala i dobijem prvog februara kao sto bi po normalnom i trebala dobiti.Al nije bilo kao prava menstruacija neg povremeno kao smedji iscjedak.To je trajalo do 13.2 kad mi je navece bilo jako lose.Javim se u hitnu saniraju mi bolove izvade naloze kazu trudnoca i odma da se nacin u bolnicu.U bolnici tu isu noc me doktor pregleda vaginalnim ultra zvukom kaze da postoji kesica neka ali prazna i sa druge strane neka krv i sve to u maternici i da to se treba otkloniti.Da mi tablete za bolove kaze pij sto vise vode i dodji 15.2 da se to rjesi.To 15.2 dodjem nisu me pregledali daju mi anesteziju probudim se ne znam poslije koliko ne znam nista znam samo da nisam dobro i cujem urlanje oko sebe.Tad su me vec vozili u drugu operativnu salu jer kazu kad sam dosla sebi da je bila van matericna da je nesto nemam pojma sta puklo.U biti radilo mi se o minutima zivota.Poslije operacije dodjem sebi oni mi kazu da u maternici nije bili nista.Danas na kontroli kazu opet da je sve uredu mjerili mi betu 470 pa da opet dodjem sljedece sedmice kao da vide da li se smanjuje ili ne.Uz sve bolove koje imam toliko sam u strahu da vise ne znam kome da vjerujem.Molim vas za neko vase misljenje.Srdacan pozdrav

Ica5

Poštovani
Odnos sam imala na 14 dan ciklusa a traje mi oko 29 dana. Pola minute bez zastite, a onda sa zastitom. Zanima ne ako je na taj nacin moguca trudnoca?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
iako ste imali odnos u vrijeme plodnih dana ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća

Ica5

Nije bilo nego u kondom. Znaci ne trebam se brinuti zbog onog od pola minute? Hvala

misszabrinuta

Postovani, nikad nisam imala decka a samim time ni spolne odnose. Nedavno sam upoznala decka s kojim sam sad u vezi te nismo spremni na seks pa se oralno zadovoljavamo. Da li je moguce da u nekom trenutku, kada mu ostane sperme na prstima i onda dira mene, udu neki spermiji u rodnicu? Ja uvijek operem ruke nakon sto svrsi, ali sad se ne mogu vise sjetit da li i on isto. Zadnja menstruacija mi je bila 28. do 30.1. Inace su redovite, svakih 22-24 dana, cak i dan, dva vise. Ovih dana bi ju trebala dobiti ali pod velikim stresom sam zbog drugih razloga i sad se jos brinem za ovo pa je moguce i da kasni malo. Da li je moguce da ovi spermiji sa prstiju udu u rodnicu i dode do oplodnje? Iako stanemo kad osjetim da me boli, vjerojatno himen, pa pretpostavljam da dalje od himena ne mogu prodrijeti?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
teoretski postoji mogućnost da spermiji sa prstiju uđu u rodnicu. U tom slučaju postoje minimalne šanse za oplodnju, stoga Vam preporučam da napravite test na trudnoću

misszabrinuta

Nisam napomenula da pazimo da operemo ruke, i ja i on. Stoga me zanima da li je moguce da sperma ostane nakon pranja ruku i tolika slucajnost se dogodi za oplodnju?

Ivo Balenović, dr. med.

Ukoliko su ruke oprane tj. na njima nema sperme ne postoji mogućnost trudnoće

Borac17

Postovani,
Mrnstruacija mi kasni skoro 2 tjedna. Inace uvijek dode na dan (dan prije/kasnije) ocekivanog. Imala sam spolnr odnose s deckom,ali svaki put prekinuti snosaj. Menstruacija mi je trebala doci 10.2. Ali nista...radila sam kucni test, negativan, nemam simptome trudnice, osim sto mi M kasni....
Savijet molim Vas!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
iako je test na trudnoću negativan preporučio bih Vam da što prije napravite ultrazvučni pregled

nata195678

Pozdrav momak i ja smo imali odnos bez zastite i on nije ejakulirao u mene ali mi nije probiven himen ...menstruacija mi kasni 10 dana a pritom nemam bolova u grudima niti igdje a imala sam upalu grla protekli tjedan zanima me dali je moguca trudnoca i koji je moguci razlog kasnjenja menstruacije

znatizeljna18

Poštovani,
imala sam odnose s dečkom više puta ovog mjeseca i neki su bili u vrlo plodnim danima. Svaki put smo koristili kondom kao zaštitu od početka do kraja odnosa te nije došlo do ejakulacije nego smo prekidali snošaj kao dodatnu zaštitu. Zanima me da li postoji mogućnost trudnoće prema navedenom.

Unaprijed hvala.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko Vam kasni menstruacija, a imali ste spolni odnos (bez obzira na zaštitu) treba posumnjati na trudnoću. Preporučam da što prije napravite test na trudnoću

TinaVale

Pozdrav! Posljednju menstruaciju sam imala 2.2 i trajala je četiri dana. Sljedeca treba doci 25.2. Imala sam spolno ne zastićen odnos 23.2 ( tri puta za redom). Imam sluzavi bijeli oscjedak. Kasni mi 2 dana. Zanima me jel moze doci do trudnoce?

ljetna oluja

Poštovani doktore molim Vas da mi kažete Vaše mišljenje na sljedeće situacije? Ovako, u novembru (2016.), tacnije sredinom novembra sam imala odnos sa momkom (koristili smo .kondom), svršio je vani. Imala sam menstruacije: 27.11. zatim 26.12...30 i 31 decembra sam imala odnos sa momkom, opet uz upotrebu kondoma, , a 22.01.2017. sam dobila menstruaciju. Zadnji put sam imala odnos 18. i 19. februara, (18. sa kondomom, a 19. bez, medjutim momak nije uopšte svršio). Eh, 21.02. sam dobila menstruaciju, ali je trajala jako kratko...bukvalno samo 3 dana;4. dan samo u malim tragovima na ulošku (inače mi menstruacije traju 4-5 dana), nisam osjećala bolove kao inače u toku menstruacije. I sad...jucer i danas osjećam bol u donjem dijelu stomaka i leđa. Molim Vas da mi kažete da li je moguće da je ova zadnja menstruacija bila lažna, te da se radi o trudnoći? I po Vašem mišljenjuda li mogu taj odnos iz novembra isključiti kao mogućnost trudnoće, obzirom da sam 4 puta da tada imala menstruaciju? I da li mi možete reći detaljnije o tim ''lažnim menstruacijama''...kako bih mogla razlikovati od prave?
Svakako se planiram sutra naručiti kod ginekologa na pregled, li bih voljela da mi prije toga kažete Vaše mišljenje...imam li potrebve da brinem o mogućoj trudnoći?
Zahvaljujem.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
prema navedenom odnos ste imali za vrijeme neplodnih dana (ukoliko su vam menstruacije redovite:28 dana). No uvijek se može desiti da ovulacija (izbacivanje jajne stanice iz jajnika) kasni (pogotovo ukoliko imate neredovite cikluse) tako da vam preporučam da učinite test na trudnoću

TinaVale

Mogu li dobiti odgovor na postavljeno pitanje. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana (ukoliko su Vam menstruacije redovite) stoga ne bi trebalo doći do trudnoće. Ukoliko imate neredovite cikluse ili je u ovom došlo do kasnije ovulacije postoji mogućnost trudnoće. Preporučam učiniti test na trudnoću

Fox184

Poštovani,
Imala sam odnos s dečkom i prilikom istog,pukao je kondom.Međutim nije bilo ejakulacije te me zanima je li potrebno da uzmem pilulu?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije ne postoji mogućnost trudnoće. Ukoliko niste sigurni bolje je da uzmete pilulu za dan poslije