Mogucnost trudnoce?

Kokoloko55

Postovani
Prosla menstruacija je bila 3.2 a nezasticene spolne odnose imala sam 11/12.2 ali decko nije svrsio unutra. Također sam 10.2 pila antibiotik radi grla. Menstruacija mi je uvijek 28 dana i sljedeca je trebala doci 2.3. Prije tjedan dana sam imala znakove pms-a i bolove u donjem djelu trbuha kao i bolne grudi.. međutim danas je sve to prestalo grudi nisu vise bolne, grcevi su prestali ali pojavila se mucnina navecer. Kolika je mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
jedini način da doznate da li ste trudni je da učinite test na trudnoću

Lena54321

Sinoc sam imala "odnos" sa partnerom. Stavljam odnos pod navodnike jer se on samo meni priblizio bez zaštite, svoj spolni organ je malo stavio u moj, par sekundi je tako bilo oko 20 sekundi, nije bio ni blizu ejakulacije. Inače stvarno maksimalno pazimo kod seksualnih odnosa, uvijek koristimo zaštitu, a isto tako pazimo i da ne bude bilo kakvog kontakta njegove sperme i moje vagine. Taj put se dogodio eto, zbog znatiželje, htjeli smo probati kakav je osjećaj ''bez ičega''. Trebala sam dobiti mentruaciju ovih dana, i dobila sam je sinoc poslije tog odnosa, da li moze doci do trudnoce. Hvala unaprijed

Marina26

Poštovani,
da li sam zasticena ako sam popila tabletu malo više od dva sata poslije nego inace ? Pitam jer sam bila na drugoj tableti u blisteru (tj.s tom drugom sam kasnila) a ovo mi se nije dešavalo do sada nijednom a pijem yaz vec skoro cetiri godine.

Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Lena4321,
ukoliko ste dobili menstruaciju trudnoća nije moguća.

skoljkica_3

Poštovani,
jucer sam imala odnos s deckom i to mi je bio prvi put (razdjevicio me).Takoder, jucer su mi poceli i plodni dani,a imali smo odnos bez zastite samo sto je on ejakulirao izvan moje vagine. Kolika je mogucnost da zatrudnim?
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu mogućnost trudnoće je minimalna. Preporučio bih da pričekate iduću menstruaciju i ukoliko će kasniti učinite test na trudnoću.

qlara12345

Poštovani, pišem Vam opet jer ne znam kome drugom da se obratim. Naime, moj problem je što se užasavam pomisli da bi mogla biti trudna, toliko me toga strah da mislim da sam sad to počela i umišljati. Imala sam jedan odnos s prekinutim snošajem (nije došlo do ejakulacije u rodnicu, al me strah te predsjemene tekućine da nije slučajno bila) 31.12., 7. dan ciklusa. Kako inače imam redovite cikluse, prosječno nakon 26 ili 27 dana kada nisam dobila u 1. mjesecu nakon toliko odmah sam se uspaničila i radila test 20 dana nakon odnosa, zatim 25 pa 28 dana od odnosa i svi su bili negativni. Menstruaciju sam dobila 31. dan ciklusa, ali je bila malo slabija nego inače, trajala je 5 dana, imala ugruške, bila bolne, ali je krvarenje bilo malo slabije. I to me opet uspaničilo da je to zbog trudnoće pa sam išla vadit beta hcg iz krvi 32 dana od tog jednog odnosa i rezultat je bio <0.1. Tih dana sam bila i na UZV i doktorica je rekla da je maternica normalne velicine s jasnim i tankim endometrijem. Malo me to sve smirilo da se o trudnoći ne radi, ali je taj strah i dalje bio prisutan. Drugu menstruaciju (u veljači) sam dobila 17. dana ciklusa i trajala je 4 dana, nije bila bolna, ali je bilo ugrušaka i krvi, iako opet slabije nego sam navikla. Sad u 3. mjesecu sam dobila uredno 25. dana ciklusa, bolna, 5 dana, s ugrušcima, ali krvarenje opet mrvicu slabije. To je mene sve plašilo da je trudnoća pa sam opet radila 3 testa, zadnji prije 2 dana (to bi bilo već 9-10 tjedana od odnosa) i svi su negativni. Također sam 9.3. bila na UZV i doktorica je rekla da imam cistu na jajniku promjera 2 cm, a maternica normalna s jasnim i tankim endometrijem i da nisam trudna. Iako zdravom razumu sve govori da tu sigurno nema trudnoće, kod mene je strah i dalje prisutan, toliko da svaki dan gledam koliko mi je trbuh, jel raste, jer je stalno napuhnut i tvrd donji dio. Molim Vas da me umirite i pojasnite ima li tu šanše za trudnoću, pored 6 ili čak i više negativnih testova, negativne bete, 3 menstruacije i 2 UZV na kojima doktorica nije vidjela trudnoću. Ne znam kako da pobijedim ovaj strah, nadam se da mi možete dati neki dobar savjet. Oprostite na dugom postu, ali stvarno sam očajna.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana,
dovoljan bi bio samo negativan nalaz beta hcg-a da sa sigurnošću možemo reći da niste trudni. Svi ovi testovi su previše. Obzirom na ovaj paničan strah od trudnoće savjetovao bih Vam da popričate s psihologom.

gogo1997

Dobra vecer, imam jedno pitanje za vas doktore.
Moja cura i ja smo imali spolni odnos i koristili smo zastitu(kondome) kasnije smo punili kondom vodom kako bi provjerili da li negdje pusta, i nije nigdje pustao.
Tijekom odnosa njoj se pojavila bol u donjem dijelu leda(jajnicima) gdje smo u tom trenutku prekinuli odnos, s tim da je ta bol trajala nekih pola sata nakon odnosa i trenutno joj kasni mjesecnica 2 dana.
Pa me zanima je li moguce da kasni zbog toga jer je imala te bolove jer sam siguran da nije trudna jer sam dosta pazio sa tim svim.
Unaprijed hvala.

Marina26

Postovani,molim odgovor na svoje pitanje koje je preskoceno.

natalius

Postovani,
Pretpostavljam da odgovor je Ne ali ipak...
Mene zanima dali je moguca trudnoca ako od pocetka odnosa je koriscen kondom i nije doslo do ejakulacije nikako?

Josipa35

Poštovanje, zadnju mjesečnicu sam imala 10.2. i trajala mi je 8 dana, a spolni odnos 25.2. Pri spolnom odnosu smo korisliti kondom i dečko nije ejakuirao u mene već kasnije u kondom. Danas je 16.3. i još uvijek nisam dobila mjesečnicu. Zanima me kolika je mogućnost da sam trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za natalius:
trudnoća nije moguća.

Ivana311

Postovanje. Zanima me da li je trudnoca moguća, zadnja menstruacija mi je bila 17.1, druga trebala doci 14.2 ali nije i evo danas je 17.3 i dalje je nema. Odnose da deckom imam redovne i bez zastite koristimo metodu prekinutog snosaja. Duzina ciklusa od 29-31 dan Duzina menstruacija 5dana. Test za trudnocu sam radila nedelju dana posle izostanka menstruacije i ispostavilo se da je negativan. Nemam nikakve simptome sem osetljivih i bolnih grudi i pomalo zamora. Nadam se brzom odgovoru, hvala unapred.

No11

Poštovani, zanima me da li na kontracpecijske pilule točnije yaz, ujteče brufen 400 i anestezija ? Naime, uzela sam brufen 400 par sati prije 7. tablete zbog zubobolje, a danas sam bila kod zubara te mi je dala anesteziju kada mi je popravlja zub. Inace,brufen 400 sam dobila od doktorice preko ljeta zbog glavobolja ali nisam na kraju ih uzimala pa ne znam da li imaju kakv efekt na yaz.

Petrica13

Poštovani, zadnji odnos (uz korištenje kondoma je svršio u mene) sam imala 5.1.2017. i sljedeći dan (6.1.) dobila sam menstruaciju koja je trajala 6 dana, ali nije bila bolna i obilna kao što zna biti.. sljedeću menstruaciju sam dobila 8.2. i isto je trajala 6 dana i bila je relativno bolna, ali ne i obilna.. danas je već 17.3. i nisam ju dobila.. u pravilu dobijem svakih 30-tak dana.. imam bolove u donjem dijelu stomaka i već danima mislim kako ću je dobiti pa nikako.. postoji li ikakva mogućnost da sam trudna, strah me napraviti test za trudnoću!? Hvala unaprijed na odgovoru.

No11

Postovani, zaboravila sam napomenuti da mi je propisan i klavocin bid pa me zanima da li sam zasticena s obzirom da sad moram pit klavocin,popila sam prije dva dana brufen a jucer sam dobila anesteziju ? Razmak izmedu antibiotika i yaza mi je malo vise od sat vremena jer antibitoik moram pit svakih 12 sati pa se taman tako poklopilo da moram popit antibitok svaki dan sat vremena prije yaza. Zanime me još,da li uz sve to ostaje zastita ako yaz popijem 2-3 poslije, to sam jucer napravila jer sam zaspala a inace ih pijem na vrijeme kao sto sam navela.

No11

Evo mene po treci put,javljam se jer sam primjetila da odkad pijem klavocin imam vrtoglavice i mucnine, uzasno mi se zeludac dize (stalno mi se podriguje) pa se bojim da mi to na yaz utjece

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ivana 311,
obzirom na toliko kašnjenje menstruacije svakako napravite kompletan ginekološki pregled. Treba sumnjati na trudnoću bez obzira što je test bio negativan. Bilo bi dobro učiniti i hormonski status.