Mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to sigurno nije simptom trudnoće. Savjetujem pregled gastroenterologa.

Dosuu

Postovani,
Imao sam odnose sa djevojkom zadnji dan menstruacijskog ciklusa i dan poslije te sam.oba puta malo ejakuirao u nju,s tim da su joj ciklusi redovni i jednaki po trajanju,koja je mogucnost teudnoce i sta da radim povodom tog pitamja

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, u redovnom 28-dnevnom ciklusu, plodni dani se računaju od 11. do 17. dana ciklusa. Prema navedenom, vi ste imali odnos u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće samo teorija.

dani27

Pozdrav. Zadnja menstruacija mi je bila 16.8. Ciklusi su mi od 27 do 32 dana. U sub navecer 11 dan ciklusa sam primjetila da su mi poceli plodni dani, iscjedak kao bjelanjak..e sad u nedjelju navecer sam imala odnos, svrsio je u mene. Nakon nekih 7 sati pred jutro sam primjetila da je u iscjedku malo krvi. To je pomijesano sa sluzi. Da li je to normalno? Da li to znaci da ovuliram? Zanima me kolika je mogucnost da zatrudnim

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radilo o ovulacijskom krvarenju. Budući da je odnos bio u vrijeme plodnih dana šanse za trudnoću su velike.

Ivaa123

Poštovani doktore,

Posljednja menstruacija mi je bila 1-5.8., a buduci da imam uredne cikluse sljedeca je trebala doci 31.8. Medutim nije dosla. Imala sam nezasticene odnose s prekinutim snosajem za vrijeme plodnih dana. Inace me pred menstruaciju bole grudi i do tjedan dana prije ali sada nisu, tek danas malo osjecam blagu bol, imam grceve i osjecaj kao za mengu iako ne pretjerano kao kad dobijem, a i prosla 2dana sam imala blagu stolicu nakon sto bilo sta popijem ili pojedem. Prije nekoliko dana me rodnica svrbila i peckala pa sam mazala kremom i to se smirilo, iako mi je zadnjih tjedan dana rodnica jako suha (iako nisam koristila kremu tada) i nemam uopce iscjedak kao sto inace imam pogotovo pred menstruaciju tako da su mi i odnosi bolni. zanima me kolika je mogucnost trudnoće prema navedenom ili se radi o necemu drugom?
Unaprijed hvala!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, jedina mogućnost da se dozna radi li se o trudnoći je test na trudnoću. Uradite ga s prvim jutarnjim urinom.

Ivaa123

A da li suhoca rodnice uklanja mogucnost trudnoce, buduci da je u trudnoci iscjedak pojačan? Kao i gljivicna infekcija?
Hvala, LP

aneta10001

Pozdrav postovani
ja i decko planiramo imati odnos danas 3.9 koristiti cemo zastitu a menstruaciha stize 8.9 postoji li razlog za brigu da dode do trudnoce ili?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Ivaa123, suhoća rdnice i gljivična upala ne isključuju trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana Aneta, imati ćete odnos u vrijeme neplodnih dana, ali ipak je dobro koristiti zaštitu.

natalius

Postovani,
Posto sam veliki panicar, imam jedno glupo pitanje...
da li je vjerodostojan test na trudnocu 20 mlU/ml, uradjen 40 dana nakon odnosa? U medjuvremenu,nakon tog odnosa koji se dogodio 26.07, imala sam 2 menstruacije(jedna na 27.07, a druga 21.08). Test je negativan, da li s tim mogu u potpunost da iskljucim trudnocu?
Hvala, lp.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, trudnoću možete isključiti sa 100% sigurnošću.

beloni

Postovani,

Imao sam nezasticene odnose sa curom par dana prije njene menstruacije i ejakulirao sam vani,i ona je dobila menstruciju na vrijeme taj put,ali ova sledeca menstruacija joj kasni 5 dana,ima sve simptome koje ima i obicno pred menstruaciju,ali s obzirom da sam citao o krvarenjem tokom trudnoce i takodje o simptomima trudnoce koji su slicni sa onima za menstruaciju,zanima me da li ona moze biti trudna i kolika je sansa za takvo nesto?Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, ako je dobila menstruaciju nakon odnosa, ne postoji mogućnost trudnoće.

melika_20

Zdravo, zadnjih desetak dana su mi grudi jako bolne i osjetljive na dodir, imam pojacan bijeli iscjedan blago kiselog mirisa, uz to sve jako sam emotivna, inace radimo na bebi, ali prosli mjesec i nismo bas imali vremena za to muz je bio odsutan, tako da ne znam jesu li to neki prvi znakovi, test jos nisam radila, zadnju menstruaciju sam imala od 12.8 do 17.8, odnos smo imali 4.8, 12.8 i 2.9... iz svega toga cini mi se nemogucim jer su to neplodi dani i prvi dan menstruacije, i menstruacije su mi inace ne redovne, dali da uradim test ili nema potrebe za time... veliki poz i hvala unaprijed

sacriiy

Poštovani,
Imala sam menstruaciju 23.07., zadnja menstruacija mi je došla nešto malo ranije, odnosno 20.08. Imala sam nezaštićeni spolni odnos (metodom prekinutog snošaja) s partnerom 02.09. kada su (prema mojem izračunu) bili plodni dani. Već nekoliko dana imam lagane bolove u donjem djelu trbuha, posebice desnog jajnika. Bolovi su slični onima kao pred menstruaciju ili kao da ću svakog trena dobiti menstruaciju. Takoder, osjećam nadutost te bolove grudi, odnosno grudi i bradavice su mi nabrekle. Zadnjih nekoliko dana me leđa znatno bole, ali smatram da je to zbog posla. S obzirom da sam u zadnje vrijeme pod velikim stresom, puno manje jedem i osjećam tokom dana slaboću/mučninu. Nisam sigurna jel su ovi svi “simptomi” trudnoće, ovulacije ili što. Imali potrebe za ikakvom zabrinutošću što se trudnoće tiče ili bilo čega drugog?
Također da napomenem da imam jako bolne menstruacije, te da sam prije dobivala kontracepcijske pilule zbog cista na jajnicima, a koje mi nikako nisu odgovarale.
Hvala unaprijed na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana melika, imali ste odnose u vrijeme neplodnih dana, tako da je mogućnost trudnoće minimalna. Tek ukoliko izostane menstruacije uradite test.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sacriiy, simptomi koje navoduite sigurno nisu uzrokovani trudnoćom jer je prošlo prekratko vrijeme od odnosa. Vjerojatno su simptomi posljedica ovulacije.

Naty88

Poštovani,
Zadnju menstruaciju sam imala 5.8. koja je kasnila nekih 5 dana, radila sam testove i bili su negativni.
Od tada ja nemam menstruaciju, tj. sad mi kasni 8 dana. Radila sam test jucer ujutro i negativan je. Narucila sam se za pregled, ali tek za dva tjedna (tako mi je doktorica rekla) pošto mora proci određeni period da bi se nesto moglo vidjeti.
Što Vi mislite da bi moglo biti u pitanju? Inace, menstruacija mi je uvijek bila uredna i bez problema.

Hvala, lp.