Mogucnost trudnoce?

ivana.lap

Poštovanje, obraćam Vam se zbog toga što mi menstruacija kasni već 4 dana, a inače je uvijek bila točna i redovita, iako bolna. Naime, 25.7.sam imala s partnerom nezaštićeni spolni odnos, tada mi nisu bili plodni dani niti je on svršio u mene. Nakon toga sam nakon 2 dana, znači 27.7., dobila menstruaciju koja je bila kao inače. Nakon toga nismo imali spolne odnose. Zbunjena sam jer mi sada menstruacija kasni već 4 dana, a inače nije nikad i danas sam ujutro primijetila oskudan krvni iscjedak koji je isti dan nestao pa ne znam radi li se o početku menstruacije ili možda o implantacijskom krvarenju? Da konačno skratim, moje pitanje je jesam li mogla ostati trudna ako sam 2 dana nakon toga dobila menstruaciju, nisu mi bili plodni dani niti je partner ejakulirao u mene? A sada mi kasni 4 dana i imam blage bolove u donjem dijelu trbuha.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Malena89

Poštovani zadnji ciklus mi je bio 4.8. do 8.8. a imala sam nezaštićen odnos 20.8. znaci par dana prije novog ciklusa.Redovan mi je i traje 25 dana ali danas kad sam trebala dobiti 28.8. nisam dobila. Postoji li mogućnost trudnoće? Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za ivana.lap, prema navedenom ne postoji nikakva šansa za trudnoću.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Malena89, imali ste odnos u vrijeme plodnih dana i stoga postoji mogućnost trudnoće.

Barbii

Postovani,
Prethodna menstruacija bila mi je od 18.7 do 22.7.
3.8 mala sam nezasticeni spolni odnos no nije svrsio u mene. To je bilo s noci 2.8 na 3.8 tocnije oko 4 sata ujutro. To mi je bio prvi spolni odnos. Do 5.8 od tog dana, pretpostavljam od puknuca himena je bilo par kapljica krvi prilikom brisanja i na gacicama. U nedjelju sam se cudno osjecala 6.8 i pocela panicariti da je doslo do trudnoce. 7.8 i 8.8 sam imala simptome pmsa, zudnju za slatkim i bolove u donjem dijelu ledja. Ujedno sam cijela ta dva dana samo razmisljala o tome i panicarila, nisam se mogla smiriti. 9.8 sam na gacama vidjela krv bilo je kao kad dobijem menstruaciju prvi dan, i to krvarenje je trajalo do 13.8, morala sam stavljati uloske i primjetila sam krvavi ugrusak predzadnji dan. Zanima me da li je moguce da mi je menstruacija uranila od stresa i straha? Jer je trebala doci po kalendaru 17.8( ali nikada ne dodje na vrijeme), ciklusi mi variraju od 26-35 dana. Ili je to bilo implantacijsko krvarenje? Koja je razlika? Jer je ovo meni izgledalo kao menstruacija i tako sam se osjecala. Nisam radila test na trudnocu. jer sam racunala da je to bila menstruacija. Prilikom proslog tjedna kada su mi valjda bili plodni dani ( ako je sve kako mislim) sam primjetila malo one sluzi kao i inace sto bude. Sto vi mislite da li ce mi doci menstruacija sada u devetom? Trebala bih dobiti za 10 dana. Ili mislite da se radi o trudnoci?
Molim Vas za odgovor. Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom najvjerojatnije se radilo o menstruaciji. Implantacijsko krvarenje je puno oskudnije i traje 2 do 3 dana. Ukoliko želite biti sigurni učinite test na trudnoću.

znatiželjna67

Poštovani,
Za vrijeme plodnih dana imala sam s dečkom spolni odnos, zaštićen s kondomom. On je ejakuirao u mene, no kondom nije pukao. Zanima me postoji li mogućnost trudnoce?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ne postoji mogućnost trudnoće.

saraknez1998

Poštovani doktore,nisam sigurna da li sam imala odnos i da li je on svršio zbog utjecaja alkohola. To je bilo 26.-27. te kada sam se vratila kući sve mi je bilo krvavo te sam 29. dobila mensturaciju koja je kasnila jedan dan(što je kod mene normalno). To bi mi bio prvi spolni odnos pa se bojim šta da radim. Da li je moguće da spermiji prežive menstruaciju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, čim je nastupila menstruacija to je siguran znak da nije došlo do trudnoće. Spermiji ne mogu preživjeti do iduće ovulacije.