mogucnost trudnoce

nina_patar

Poštovani,
Nedavno smo suprug i ja odlucili da budemo roditelji. Posljednju menstruaciju sam dobila 28.11..... a 16.12. smo imali odnose dva puta ....i oba puta je zavrsio u meni. Trajanje mog ciklusa je 28 dana. Gledala sam kalendar plodnih dana i po njemu je 16.12. neplodni dan. Da li je ipak trudnoca moguca?
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Plodni je dan , no ako vam je ciklus na 28 dana, ovulacija nastupi obično 13-14 dana. Ista je sposobna za oplodnju 24 sata. Dakle šansa postoji u ovisnosti s time kad ste taj mjesec i jeste li uopče ovulirali.

jasminkaca

Poštovani,
nedavno sam Vam se javila. Imala sam nekakvo krvarenje 2 tjedna prije ocekivane menstruacije. Rekli ste da je disfunkcijsko. Posto ima PCOS , isla sam vadit hormone stitnjace i pokazali su se uredni . samo je malo TSH povisen 4.88 ( a dozvoljeno je do 4.20) .
Naime, da nije doslo do disfunkcijskog kravrenja menstruaciju sam trebala dobiti 18. 12 .
Sada sam u nedoumici, ne znam kada menstruaciju trebam dobiti i jeli moguća trudnoća ako mi menstruacija uskoro ne stigne...jer imam osjecaj da se sve " pobrkalo" zbog tog iznenadnog krvarenja. ?!
Oprostite na smetnji.
hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Krvarenje je uzrokovano vjerovatno povišenim tsh.
Trudnoća je teško ostvariva sa tsh višim od 4 tako da mislim se ne radi o trudnoći.
Vrijednosti i međuodnosi fsh:lh su također važni.

maallaa90

dobro jutro ... doktore, pitanje jedno imam ... decko je svrsio u mene, nisu mi bili plodni dani jer mi je menstruacija zavrsila 3 dana prije...toga... pa me zanima kolke su mogucnosti za trudnocu, posto su bili neplodni dani... hvala unaprijed!

Buhtlica

Pitanje slično kao osobe iznad.... Mjesečnicu imala 18.12., 20.01. U petak mi je prestalo krvarenje... Sinoć imala odnos gdje je partner svršio u mene... Šanse za trudnoću pretpostavljam ne postoje budući da su mi bili neplodni dani?
Hvala,
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana mala, ako vam oscilacije na godišnjoj razini nisu velike i ako ste odnos imali 7-8 dan onda su šanse za trudnoću male.
Ako je odnos bio 9. dan ciklusa tada bih savjetovao postkoitalnu kontracepciju(1.dan ciklusa znači dan kad ste dobili menstruaciju)
Pretpostavka je svakako redoviti ciklusi kao što sam i rekao na godišnjoj razini.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Buhtlica,9 . dan ciklusa je plodni dan. Savjetujem postkoitalnu kontracepciju ipak.

easyA

Imam 16 godina, prvu menstruaciju sam dobila u 6. mj. prosle godine (tada sam imala 15), otada sam imala samo jos jednu menstruaciju u 9. mj. Sada je vec nisam imala 4 mj, zanima me kolika je mogucnost trudnoce ako mi je krajem 12. mj. decko prstenjacio i MOZDA prenio sperme na ruci? Cini mi se da sam sredinom ovog mjeseca imala ovulaciju, takoder me vec par dana bole jajnici, pa me zanima i jesu li to simptomi nadolazece menstruacije jer su mi i ove dvije dosle na kraju mj.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

easyA

Puno hvala, doktore!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Spaykie

Poštovani,

čitao sam vaš forum i našao puno korisnih informacija, ali bi mi ipak puno značilo kad bi mi odgovorili iz prve ruke.

Situacija je sljedeća: za vrijeme plodnih dana s djevojkom sam trljao spolne organe te sam dotaknuo njezin klitoris s prstima na kojima je možda bilo sperme. Na vrijeme sam stao tako da se radi samo o dodiru. Penetracije ni u jednom slučaju nije bilo. Kasniji snošaj imali smo s kondomom i to je prošlo u najboljem redu. Zanima me trebam li se brinute zbog moguće trudnoće?

Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate se brinuti. Ne radi se o mogućnosti trudnoće.

Spaykie

Hvala na odgovoru, djevojka je jučer dobila menstruaciju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

jasminkaca

Poštovani,
Ovako..imam vec 3 mjeseca za redom redovne menstracijske cikluse ( točno 28 dan). Zadnju menstraciju sam imala 9.10 . a odnos 11.10 i 12.10 kada je partner svrsio u mene. Zanima me postoji li mogućnost trudnoće?
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

fic11

cura i ja smo sinoc imali nezasticeni spolni odnos i ja nisam siguran dali je dio ejakulata ostao u njoj ili ne,posto je ostala mrlja na kaucu,a ona je 90% sigurna da je osjetila nesto,dok ja nisam siguran dali sam uspio izvaditi na vrijeme ili ne
ona ima ciklus od 30 dana i jucer joj je bio 7. dan kako joj je posljednja menstruacija zapocela i zavrsila je 3 dana prije naseg odnosa
sada ako uzmemo u obzir i da je dio ostao u njoj dali postoji mogucnost za trudnocu i ako da dali je velika i dali ima potrebe za pilulom za dan poslije

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi na godišnjoj razini redoviti radi se o neplodnim danima.
Tada poskoitalna zaštita nije potrebna.