mogucnost trudnoce

fic11

nisu ciklusi na godisnjoj razini nego su joj takvi ciklusi poceli onaj mjesec to je bilo otprilike pred 5 mjeseci kada smo prvi put stupili u spolni odnos,to je isto tako bio i prvi put da je itko od nas imao spolni odnos,radi se o dvoje osamnaesto godisnjaka

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vas. Pravila foruma su da se pitanje postavi u nastavku istog gdje ste ga prvi put postavili.
Skoncentrirajte se i probajte ponovo.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam. Potražite odgovor. Probao sam vam odgovorit vama razumljivim a ne stručnim jezikom.

editav

Poštovani,
suprug i ja smo odlučili da je vrijeme za dijete i prethodni mjesec smo često imali nezaštićene odnose, pogotovo u plodnim danima. Zadnju menstruaciju sam imala 1.10., a ciklus mi traje 30 dana, što znači da mi menstruacija kasni već 11 dana. Radila sam 3 testa i svi su negativni. Inače su mi menstruacije redovne. Zanima me kad je vrijeme, tj. kad mi ginekolog može najranije pregledom utvrditi trudnoću, jer ovo više nema smisla. Ne bi mi bio problem i da nisam trudna, ali da znam na čemu sam.
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sad se već može vidjeti trudnoća uz pomoć uzva-a.
No kod vas se ne radi o trudnoći.

tina56

Postovani.
Sumnjam na mogucu trudnocu. Imam redovni ciklus svakih 30 dana i zadnju menstruaciju sam imala 8.10 i trebala sam dobiti 7.11 znaci kasni mi vec treci dan. Danas sam napravila test i bio je negativan, ali ja imam neke simptome. Kao sto je osjecaj da cu dobiti ali nista od toga. Zatim manja mucnina, cesce mokrenje i umor. Sa partnerom sam zadnji puta imala odnos 26.10 (zadnji plodni dan) i koristili smo zastitu. Nakon toga smo istoga dana nesto kasnije imali kratki odnos od par minuta bez zastite. Zanima me je li moguce da se sperma prenjela nakon sto je partner svrsio u kondom. Takoder sam malo prehladena i bila sam pod velikim stresom zadnja dva tjedna. Zanima me ima li sanse da sam trudna ili mi je to od stresa i straha trudnoce? Planiram ponoviti test prekosutra ako do tada ne dobijem. Ovdje sam vec citala slicne situacije tako da se nadam da je stvarno negativno i da nisam trudna.
Hvala unaprijed na odgovoru happy

fic11

sta asm ja pokusao reci je da su joj takvi ciklusi pocel kada smo prvi puta stupili u odnos,a prije toga nijedan od nas nije imao spolni odnos.Znaci takav ciklus je poceo prije otprilike 5 mjeseci.Dali to mijenja ista u vasem odgovoru jer su joj prije znali biti kraci ciklusi dosta kraci

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina ne radi se o trudnoći. Uz izostanak menstruacije od par dana test bi svakako bio pozitivan.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Fic ne mijenja.

tina56

Zahvaljujem vam na odgovoru, no imam jos jedno pitanje. Jucer navecer bilo mi je nesto smede po iscjedku, jutros roza i nakon toga sam dobila menstruaciju koja ovaj puta nije niti obilna niti bolna (sto inace je). Ukazuje li to mozda na cistu na jajniku, upalu jajnika ili nesto drugo? Ili to nije menstruacija nego neko krvarenje? Svakako planiram otici kod doktora na pretrage, ali prije toga bih htjela vas odgovor. Hvala happy

tina56

Zahvaljujem na odgovoru, ali imam još jedno pitanje. Jučer navečer mi se pojavilo smeđe na vaginalnom iscjedku, jutros roza i nakon toga sam dobila menstruaciju koja nije bolna niti obilna kao što inače je. Uz to, i dalje imam mučnine i osjećaj da ću povratiti. Zanima me znači li taj vaginalni iscjedak imati značenje ciste na jajniku, upalu jajnike ili nešto tako? Ili to krvarenje nije menstruacije nego nešto drugo?

vannaaa27

Pozdrav! Ovako,zanima me kada je najbolje planirati trudnocu? Koji dan u mjesecu bi bilo najbolji za to? Ja i moj dragi bi zeljeli da ostanem trudna, pa me zanima. Ovako znaci 10.10. sam imala menstruaciju, imala sam spolni odnos sa deckom 26.10.,27.10. i 28.10. kada su mi bili jako plodni dani i svaki pun je svrsio u mene a zastitu nikakvu nekoristim..na to ste mi odgovorili da su sanse za trudnocom svakako velike.. i meduvremenu sam imala bolne grudi, ucestalo mokrenje,lagane mucnine ujutro, umor,i razdrazljivost..ali u nedelju 10.11. sam prokrvarila, smatram da je to menstruacija ne implantacijsko krvarenje ali nije kao i inace nego je znatno slabija i svijetlije boje nego inace,cim sam pokrvarila imala sam jake grceve u donjem dijelu trbuha,malo jace nego kod prethodnih menstruacija,pa.. znaci trudnoce nema ili da ipak napravim test za trudnocu poslje krvarenja? I kada bi mi savjetovali da je najbolji dan za planiranjem trudnoce u slucaju ako sada trudnoce nema? Hvala puno od pomoći i savjetu unaprijed! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tina, vjerovatno se radi samo o menstruaciji aki svakako posjetite ginekologa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vana , pročitajte postove o. Plodnim danima. Ako je ciklus redovit od 9. dana ciklusa do 17. dana ciklusa.

jasminkaca

Poštovani,
zadnja menstruacija mi je bila 5.11 , te tijekom cijelog ovog mjeseca i u vrijeme i plodnih i neplodnih dana partner i ja smo imali nezasticeni odnos gdje bi on svrsio u mene. Sada vec 2 dana imam lagane trnce u maternici i kao nekakav pritisak da cu menstruaciju dobiti ( a ne trebam jos) i svrbe me i pomalo peku grudi sto nsu nikad..Zanima me jesu li to mozda znaci rane trudnoće?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće. Napravite test na trudnoću svakako.

iva30

Postovani,zanima me dali se moze zatrudnit 8 dan ciklusa. Ciklus je 29,30 dana,mjesecnica traje 4-5 dana. I dali je povisena tem (37.2-37-3) znak moguce trudnoce. Tem.je povisene cijeli dan vec 10 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.