Molim vas doktore ako mi moze te pojasniti malo nalaz

marijamakicamasa

Interesuje me da li po ovom lekarskom izvestaju znaci da sam otvorena ? 31 sam nedelja trudnoce. A u izvestaju pise ovako vagina prolazna za dva pp,naboranih elasticnih zidova ,uobicajene dubine. Grlic konican,sakroponiran,lako skracen,oko 2cm,lako razmeksan,gladak pokretan,neosetljiv,prolazan celom duzinom za 1 pp. Javila sam se zbog bolova u preponama,pa izmedju ostalog ovo pise u izvestaju jer mi je radjen pregled i uzet papa. Unapred hvala....

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da nalaz je uznapredovao s obzirom na tjedne trudnoće. Javite se u bolnicu na hospitalizaciju.

Kristina1996

Poštovani doktore da li mi možete malo pojasniti što se događa. Ovako, 13.4. sam bila na pregledu bilo je sve u redu na ultrazvuku i papatest je bio uredan, 31.5. sam dobila mjesečnicu i trajala je samo jedan dan, otišla sam na pregled i doktorica mi je rekla sa se ne vidi jasno ali da ima neka točkica, ovo mi je u nalazu napisala:
Uterus u AVF, uredne veličine i ehostrukture.
Endometrij 12 mm, sekretoran. ( ne vidi jasno GV)
Oba jajnika uredna.
Rekla je da pričekam tjedan dana pa da napravim test. ali sam dobila mjesečnicu 25.6 i 27.6 je već bila gotova.
Molim Vas da mi pomognete što da napravim i da mi malo pojasnite.

Zahvaljujem unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste li napravili test? Očito ni jedno ni drugo nije bila menstruacija. Možda je trudnoća u pitanju.
Napravite test ili još bolje izvadite beta hcg iz krvi.

Kristina1996

Napravila sam test kod ginekologice kad sam bila na pregledu i bio je negativan. Imala sam sve simptome trudnoće zato sam i išla na pregleda da bi mi rekla da je u maternici mala točkica ali se ne vidi jasno i na kraju je rekla da nije trudnoća.

Hvala na savjetu!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kad ste bili kod ginekologa? To niste napisali.

Kristina1996

18.6. sam bila

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ponovite test na trudnoću.

Kristina1996

Poštovani doktore, napravila sam test i negativan je. Sad mene još samo zanima zašto mi tako kratko traje menstruacija ako je sve drugo u redu?

Još jednom hvala na pomoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanje da li se radi o menstruaciji ili o neurednom krvarenju. Sugeriram UZV pregled da se ustvrdi u kojems dijelu ciklusa ste.

desperada92

Postovani,
Ja sam vam ranije slala poruku. Naime 9.5.sam dobila, pa sam imala odnose i popila escapelle 16.5. i dobila opet 21.5. 3.6.sam imala odnose bez zastite, ali nije ejakulirao u mene. Posle su mi poceli problemi sa zelucem, imala sam gasove, ali kad podrignem prestanu. I desi se da me malo ujutru kad se probudim boli, ali prodje bol kroz 10ak minuta.Nisam dobila menstruaciju u junu, pa sam isla kod ginekologa. Rekla mi je da nisam u drugom stanju, ali da ako hocu mogu da izvadim krv na hcg jer od escapelle moze nastati vanmatericna, mada ona misli da nije. Ako mozete da mi objasnite izvestaj uz: uterus u avf 4.5x3.3x3.3 uredne ehostrukture.kavum prazan.endometrijum 7mm.desni jajnik policisticne strukture 3.6x2.5cm sa ostacima ruptuiranog folikula.levi jajnik dimenzije 2.4x1.7 uredne ehoatrukture.u duoglasu slobodna tecnost
Dg.: EPVU
I rekla mi je da dodjem za 2 ned.ukoliko ne dobijem da vidimo sta jos moze biti uzrok izostanka
Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koje je vaše pitanje meni?
Da li ste trudna ili što?
Ako ste bili kod svoje doktorice i prema nalazu UZVa ne radi se o trudnoći.

desperada92

Da mi protumacite nalaz. I sta znaci tecnost u douglasu, posto mi je drugarica rekla da ne valja da se ima ta tecnost. Hvala Vam doktore

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam. Poslušajte svoju doktoricu.