molim vas za savjet

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako da se smije.

Sundi

Poštovani,
Imam 28 godina i po kalendaru sam trudna 4 tjedna i 3 dana, a po ultrazvuku 5 tjedana i 1 dan. Jucer navecer sam bila kod doktorice, nije mi dala previse informacija jer je prerano za bilo sto konkretnije. Potvrdila je da je maternicna trudnoca i narucila me za 2 tjedna. Imam inace PCOS ali kao posljedicu prevelikog lucenja testosterona iz nabubrezne zlijezde koji lijecim od svoje 13 godine. Danas ujutro sam uocila oskudni zuti iscjedak. Da li se trebam zabrinuti? Od terapije pijem Siofor i Gesdine (vise manje folna kiselina).
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram da vam napravi cervikalne briseve.

Baterflaj

Postovani imam dilemu. Poslednja menstruacija mije trajala sest dana, iako mi ciklusi traju cetiri dana,medjutim tih sest dana menstruacija mi nije bila obilna uopste, ulozak mi je skroo bio prazan jedino mi je islo puno prilikom mokrenja prva tri dana. I sad nakon pet dana imam neki tup bol u stomaku.Zbog crga je tako? Decko i ja smo svaki put koristili kondom. I trebam napomenuti da sam treci dan nmenstruacijed dobila temperaturu i jaku upalu grla, pa sad ne znam da nije mozda i zbog toga. Pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svaka infekcija u tijelu može imati reperkusije na menstrualni ciklus. Od kašnjenja, promjene intenziteta krvarenja, trajanja i sl. Ne trebate se brinuti.

Baterflaj

Hvala Vam. Samo me zanima zbog cega me onda bole jajnici, taj donji deo stomaka, da li je i to zbog prehlade? Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možda PMS, upala, cista ili slično. Posjetite ginekologa.

djetelina1

Molim Vas za savjet,
Da li smijem ostati trudna u periodu koristenja terapije s obzirom da je muzu propisana terapija Ciprol 2x500 mg,mjesec dana i voltaren supp 2x1 10 dana po preporuci urologa.Ja nista ne koristim od lijekova,zdrava sam po svim pregledima obavljenim.Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smijete.

Baterflaj

Zaboravila sam da napomenem, da imam belicast iscedak po nekad u proteklih nekoliko dana. I da li treba sumnjati na trudnocu mozda?
Pozdrav,
S' postovanjem.

Baterflaj

Postovani,
Menstruacija mi kasni osam dana. Imam bolove u stomaku vec par dana, ali nikako da dobijem. Cak su mi izasle i bubuljice koje mi se javljaju ili pre ili posle menstruacije. Ali nikako da dobijem. Zbog cega je to tako? Decko i ja koristimo kondom, i tada ne ejakulira u meni vec spolja, ponekada smao na pocetku krenemo bez kondoma,ali posle stavi. Moram napomenuti da sam proslu menstruaciju imala 1.11.2016.Koja je tad bila slabija nego inace jer sam vec drugi dan ciklusa dobila temperaturu i imala virus naredne tri nedelje i nisam trenirala(s' ozbirom da treniram svaki dan) . Da li je to mozda razlog kasnjenja i da li cu dobiti u skorije vreme?
Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Već sam vam prije odgovorio da posjetite ginekologa i niste me poslušali. O uzrocima izostanka menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima koji govore o tome.

Baterflaj

Postovani, bila sam kod ginekologa posle tog virusa i zalila sam se ma bolove, ona je rekla da mi je to zbig antibiotika, rekla da pijem probiotik i dala vaginalete zbog sekreta. Sada mi kasni, ali nisam u mogucnisti da odem kod ginekologa ponovo jer mi je ginekolog na odmoru. A ja idem na prioreme pa necu biti u drzavi cele sledece nedelje, zato sam vam pisala. Uradila sam za svaki slucaj test na trudnocu pre par dana ali je bio negativan.Zato sam nedoumici zasto mi toliko kasni.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zašto vam kasni ne znam. O uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postevima na tu tematiku.

djetelina1

Postovani dr.,
Vec tri mjeseca pokusavam ostati trudna,no za sada ne uspijevam.Ciklusi zadnjih mjeseci:31,27,27,26,29,29,26-ti dan.
Papa test,kao i ultrazvucni pregled uredni 9mj.2016.Po ginekologu sve uredu.Muz je imao prostatitis,i nakon provedene terapije antibioticima,mjesec dana,kontrolni pregled kod urologa uredan.Imamo dijete od 4 godine...Ono sto me zanima,da li cekati jos "opusteno" trudnocu,il trebamo jos neke preglede,prirodne preparate mozda koji pomazu trudnocu...ja imam 36,muz 49 godina?
Hvala

sanidica

Postovani, pila sam antibiotike palitrex i zavrsila sa kutijom.medjutim dole mi s pojavilo crvenilo i jak svrbez i pecenje. Inace pijem i diane 35 i od sutra mi pocinje sedmodnevna pauza pa ne znam da li mogu da uzmem vaginalete ili koju kremu da uzmem za to ? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Djetelina pričekajte još koji ciklus prije obrade.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sanidica možete canesten kremu i vaginalete.

Robii400

Postovani
Imam 17 god, prije mjesec ipol- dva sam stupila prvi put u seksualni odnos, nakon toga sam dobila upalu mjehura koja je izlijecena antibioticima. Problem je slijedeci da sam jos 3 4 puta imala odnos(svaki put smo koristili zastitu) i dan nakon odnosa osjetim peckanje i malo blaze simptome upale koji za dan ili dva potpuno nestanu. Zanima me da li to moze biti od neke iritacije,alergije na zastitu, nesto slicno ili po vama upucuje na nesto ozbiljnije. Hvala, lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno iritacija ili gljivična upala.