Neželjena trudnoća???

Prelijeppa

Već mjesec dana frendica se žali da su joj se grudi "povečale", da obilnije jede ( ono kako kažu: " jede za dvoje" ), ponekad joj se javljaju bolovi u doljnjem dijelu trbuha, kao da će dobiti menstruaciju, ali u blažem obliku, ima česte glavobolje, mučnine i ponekad mijenja raspoloženja ( hormoni joj divljaju ). Boji se trudnoće, vrijeme za menstruaciju joj se bliži tj. još joj ne kasni. Za sad ne dolaze realni znakovi da je trudna. Ovo je možda malo suludo, ali ona nije stupala u spolne odnose, dečko joj je prstenjačio, pa se boji ako je na prstima ostalo malo sperme. Dali je moguća ta trudnoća? Treba li se ona zabrinjavati? Hvala u naprijed ! happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ne treba se brinuti. Na taj način neće ostati trudna.

Prelijeppa

Poštovani !
Hvala Vam na odgovoru, puno ste joj pomogli!

Prelijeppa

Poštovani doktore!
Imala sam spolni odnos bez zaštite prilikom plodnih dana. Kolike su vjerojatnosti da sam ostala trudna. Molim Vas izrazite mi to u postotcima.
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ako je došlo do ejakulacije prilikom odnosa, šanse za trudnoćom su velike. Savjetujem postkoitalnu kontracepciju.

Prelijeppa

Hvala Vam na odg. Znam da je tekućina koja se izlučuje putem spolnog odnosa ponekad puna sjemena. Koliko često se javljaju takve trudnoće? Kada ima najviše sjemena u spermi ( prilikom cijelog odnosa ili samo pri kraju i dal' je istina da ako je muškarac imao nedugo snošaj da su manje šanse da u tekućini tijekom sex-a ima sjemena? )

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, spermiji se izlučuju samo tijekom ejakulacije, premda ih dosta često ima dovoljno i u predejakulatu.

Prelijeppa

Hvala Vam na odg. happy

Prelijeppa

Poštovani doktore, oprostite što sam vjerojatno već dosadna, al' nestrpljiva sam.
Ako trudnoća nije u pitanju, a bradavice su potamnile, onaj obruč oko njih je još tamniji i jako su izbočine na njima uočljive, što se zapravo događa? Nešto sam bolesna ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, u vrijeme očekivane menstruacije ili koj dan iza toga ako ista kasni napravite test na trudnoću.

Prelijeppa

Poštovani doktore,
Meni ciklusi traju 33 dana, svaki 16 dan osjetim kao da me nešto dolje boli. To su plodni dani. E mene sad zanima koliko dugo oni meni traju i kako si mogu to sama odrediti osim po cervikalnoj sluzi. Ako imam spolni odnos 18. dan, bez zaštite kolike su šanse da ostanem u 2. stanju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, možete plodne dane odrediti prema sluzi, bazalnoj temperaturi, ili kupite LH trakice(imate reklamu na našoj stranici Clear blue), da najbolje odredite plodne dane.

Prelijeppa

Hvala Vam!

strahme01

Mojoj curi kasni 6 dana menstruacija,sexali smo se 2 puta bez zastite i naravno kajali smo se ali gotovo sad.Uglavnom njoj rijetko kasni skoro nikad a sad eto trebala je dobiti 6-7 a danas 12.I sad ako je trudna postoji li kakva sansa da ona pobaci bez odlaska u bolnicu,jer bi nas i moji i njeni roditelji "ubili".Molim vas pomoc.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani , prvo neka napravi test na trudnoću. Ako je pozitivan javiti se na ginekološki pregled i UZV.
Nakon što se dokaže trudnoća, prekid trudnoće obavlja se u bolnici do 10.tog tjedna trudnoće.

strahme01

Postovani,jel moguce da njoj kasni zbog nerviranja i nervoze ?

strahme01

i koliko dugo moze kasniti ?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, prvo morate dokazati trudnoću a onda možemo kalkulirati o mogućim uzrocima tipa nervoze, stresa itd.

pozzz....evo imam i ja jedno pitanje....ja i partnecira smo prošli mjesec dva puta imali sex bez zaštite ali nisam svršio u nju...to smo prije isto radili i nije zatrudnila...ali sad me zanima kolika je šansa da je ona trudna jer joj menstruacija kasni 3-4 dana......i postoji li neka opcija da zbog nečeg drugog kasni a ne zbog trudnoće??????...Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, prvi razlog koji morate isključiti na osnovu vaše neadekvatne zaštite , je trudnoća.
Dakle neka napravi test na trudnoću.
Ako se isključi trudnoća, ostaje još stotine razloga zašto joj može kasniti menstruacija.