Neželjena trudnoća???

nervozna12345

Postovani,zadnji ciklus sam imala 21.06.2013 drugi je trebao biti 19.07.2013 medjutim jajos nisam dobila s tim da imam sve simptome kao da cu dobiti.zanima me da li je moguce da sam trudna ako sam imala odnose u neplodnim danima,i da sigurno nije ejakulirao u meni.takodje sam prije dva dana pokusala imati odnos ali nije bilo moguce jer me previse boljelo..da li je moguce da sam trudna ili se radi o necemu drugom nervozi ili cisti s tim da imam sve simpto me da cu dobiti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Svakako napravite test na trudnoću za svaki slučaj.prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.

mala15

Postovani, panicno se bojim trudnoce. Nevina sam al me strah da mom momku nije ostalo malo sperme na prstu, a kasnije me zadovoljavao. to nije bilo odma, nego tek mozda nakon nekih 20,30 min.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće.

Azrakenan

Nazalost ostala sam trudna i ne znajuci za to jer sam i dalje svaki mjesec imala krvarenje kao menstruaciju,proslo je vec dosta vremena sad je 19 sedmica trudnoce koju ne zelim uopste jer sam vec samohrana majka bez posla,ginekolog mi je rekao da ne mogu prekinuti sad trudnocu jer je kasno da moram roditi ali je to nemoguce da mi se desi moram uciniti sve da prekinem trudnocu,daj te mi neki savjet molim vas

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate roditi, drugog nema. Ne pokušajte ništa činiti jer ćete ugroziti svoj i djetetov život .

ema3312345

Poštovani, 27.9. imala sam spolni odnos bez zastite, no moj decko nije siguran dali je svrsio u mene ili ne, bojimo se da sam trudna..bili su mi plodni dani,a sljedeca menstruacija trebala bi mi biti 13.10..No danas kad sam se probudila uocila sam krv kao da mi pocinje menstruacija i sad sam zbunjena.,Moguca je prerana menstruacija ili je to krvarenje mozda simptom trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o menstruaciji, ali ako niste sigurni preporučam da učinite test na trudnoću.

BarberTZ

Poštovanje.Ja i moja djevojka imali smo odnos 13.12.2019 godine.2/3 dana nakon njezine menstruacije.To nam je bilo prvi put obadvome da imamo odnos i tokom odnosa ja sam koristio zastitu i nisam imao nagon da svrsim.Svrsio sam poslije odnosa.Da li je moguce da je ostala trudna jer ima bolove u donjem dijelu stomaka i muka joj je pretezno navecer.Menstruacija joj započinje 4/5.01.2020.I nadam se da joj neće kasniti.I ako bude kasnila da li je moguce da je ostala trudna.Hvala na paznji!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom ne postoji mogućnost trudnoće.

Marija_g_m

Hvala vam na odgovoru.
I jos jedno pitanje, moze li se iz obicnog nalaza krvi vidjeti dali je trudnoca u pitanju ili se doktora posebno trazi za vadenje bete?

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoća se može dijagnosticirati isključivo određivanjem beta hcg-a.

Matea31

Postovani
Imao sam nezsticeni odnos sa curom dva dana prije njene menstruacije i mislim da sam ejakulirao u nju ali menstruacija jos nije dosla i kasni 4 dana.
Menstruacije su je uvijek bile na tocan datum.
Dali postoji mogucnost trudnoce?

Ivo Balenović, dr. med.

Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

slavica1567

Zdravo imala poslednju menstruaciju 20.septembra a onda nezasticeni odnos 1. oktobra. Svrsio u mene kupila sam escapelle popila posle 6 h. Onda dobijam krvarenje 10 oktobra obilno kao menstruacija. Medjutim 24 oktobra se pojavljuje roze iscedak koji je pojacan i neprijatnog mirisa? Trajali su ti tragovi rozi i crveni dva dana sad aje cisto ali i dalje pojacano i neprijatnog mirisa.JEL MOGUCE DA Sam trudna?