Neželjena trudnoća???

pozdrav poštovanje...hvalla na odgovoru samo je problem što moramo sad skupit novac za kupit test.....zanima me kako im se cjene kreću u ljekarni??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani, cijena se kreće od 30-tak kuna.

ana8888

Postovani, molim Vas da mi odgovorite, pocela me hvatati panika. Situacija je slijedeca. Posljednji put sam odnos imala u 11. mjesecu, bio je nezasticen, ali s metodom prekinutog snosaja. Od toga sam imala redovite menstruacije, s za moj ciklus normalnim variranjem od 3-4 dana. u 12., 01., i 02. mjesecu. Nakon odnosa tj vise od 14 dana poslije radila sam dva testa, oba su bila negativna. Medjutim ovaj mjesec su me jako pocele boljeti grudi i vidno su vece. I prije 5-6 dana sam napravila test ali ne s jutarnjim urinom nego u poslijepodnevnim satima. Rezultat je opet bio negativan. Medjutim grudi me toliko bole da me je sada vec zaista strah, cak nekada ne mogu spavati. Jos nesto, pocela sam ovaj mjesec piti yasmin tablete s prvim danom menstruacije, ali grudi su me pocele boljeti prije toga. Znaci bol u grudima je pocela 2-3 dana prije menstruacije, pripisala sam ju pms.u, ali menstruacija je prosla, a mene grudi sve vise i vise bole. Da li je trudnoca moguca? Molim Vas za odgovor. Unaprijed hvala.

hvala puno.....i još samo jedno pitanje sinoć mi je partnerica rekla da je malo boli stomak pa me zanima šta bi to mooglo značit jel sam čuo da cure boli drob prije dobijana menstruacije bar onako malo??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Ana, svakako niste trudna. Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovani lpe svakako da znači da će vjerovatno dobiti menstruaciju.

ana-split

Poštovani,
11. dan ciklusa imala sam rastezljivu sluz, nalik na bjelanjak. Zanima me, da li je to siguran znak da se ovulacija odvija taj dan ili koji dan okolo? Imala sam nezaštićeni spolni odnos 16. dan ciklusa ali je bio prekinuti snošaj. Ciklus mi je uglavnom redovit. 26-29 dana.
Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, nije samo taj dan rastezljiva sluz. Ona je prisutna cijelo vrijeme tijekom plodnih dana.
16.dan ciklusa svakako spada u plodne dane.

ana8888

Hvala Vam puno na odgovoru. Zanima me jos samo sta mislite koji je razlog boli u grudima i da li bih trebala posijetiti lijecnika zbog toga? Cini se kao da me grudi jos vise bole i zaista su vidno vece. Ima li to veze sa yasminom i je li normalna reakcija?
Jos jednom hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Ana, ne trebate zbog tog posjećivati liječnika.

janjica

Poštovani,

Zadnju menstruaciju sam imala 6.01., obično ciklus traje točno mjesec dana od kad sam zadnji put imala plus još koji dan8obično su to 2-4dana). Zadnje splone odnose sam imala 10.,11. i 12.01., nismo koristili zaštitu i nije svršio u mene. Menstruaciju sam ovaj mjesec trebala dobiti 6-8.02. a sad je već 11.02. i još je nema. Iako imam neke simptome uobičajene za menstruaciju(prištava sam, mali me boli donji trbuh, trnu mi prepone, nervozna sam) da li je moguća trudnoća ili je kašnjenje možda posljedica stresa na poslu u zadnjih 10-ak dana?

Zahvaljujem na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, mislim da niste trudna ako imate predznake nadolazeće menstruacije. Savjetujem da pričekate još koji dan da dobijete menstruaciju.

ana-split

Poštovani, opet ja...happy
Stvar je u tome sto je kod mene sluz bila rastezljiva samo 11. i 12. dan ciklusa....kasnije je postajala gusca, a 16. dan je bila pomalo sirasta. U nedoumici sam, jel koliko sam procitala, ovulacija se odvija na dan kad je sluz najbistrija i rastezljiva...Jel to znak da ce mi ovaj ciklus biti smanjen, da je ovulacija uranila malo? Ili da se ipak javim za postkoitalnu kontracepciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Ana, svakako je sluz najrastezljivija tijekom ovulacije, tada je komotno možete razvući između dva prsta a da se ne prekine. Svakako savjetujem postkoitalnu zaštitu.

panika_1

Poštovani doktore,
zadnji odnos s dečkom imala sam 2.1 (dva dana prije menstruacije) i za vrijeme odnosa je puknuo kondom, međutim dečko nije svršio. Nisam se zabrinjavala jer sam znala da su mi neplodni dani, budući da sam dobila menstruaciju na vrijeme, 4.1. Dobila sam menstruaciju još jednom nakon toga, i to 6.2. Ciklus mi traje oko 32 dana, zna doći 2 dana prije ili kasnije.
Ipak ova zadnja menstruacija je po trajanju bila jednaka ko i svaka do sada, ali sam možda imala malo manje intenzivna krvarenja. Malo sam zabrinuta jer u zadnje vrijeme, i prije ove posljednje menstruacije, osjećam nekakav lagani pritisak ili pulsiranje u donjem dijelu trbuha i to me čini nervoznom i sumnjičavom. Dosta sam paranoična što se tiče tih stvari, pa sam bila konstantno nervozna, i prije menstruacije i sada, poslije.
Jeli moguće da sam trudna?

lanaosijek

Bok...zanima me samo nekoliko informacija.
Zadnju mjesecnicu sam dobila 22.12. i imala je nekih 4/5 dana... Od tada još nisam dobila. Imam inace neredovite cikluse, zna mi kasniti do 15-ak dana-ali ovoliko dugo nikada. Imam 27 godina, i imala sam prije par tjedana spolni odnos bez zaštite. Prije dva tjedna sam imala proziran sluzavi iscjedak i kada mi je to prošlo par dana me jako bolili jajnici. Prošli tjedan sam napravila test koji je bio negativan. Sada nemam nikakvih simptoma, ni naznaka da bi mogla dobiti.
Stvarno ne znam jel moguce da test nije pouzdan ili sam imala neku upalu zbog koje mi toliko kasni? Čula sam da test treba napraviti 14 dana nakon spolnog odnosa, ali nisam sigurna jel prošlo toliko kad sam ga pravila.
Hvala happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, panika; niste trudna. Ciklus vam je redovit, te ste skoro imali zadnju menstruaciju, dakle nikako niste trudna.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana Lana, ako je test negativan niste trudna. No savjetume pregled i UZV zbog predugog kašnjenja menstruacije, da se ustvrdi koji je osim trudnoće uzrok kod Vas.

emma10

Poštovani,
imala sam menstruaciju 10.11.2011. te u 12mj 11.12.2011.... 31.12.2011 sam imala prvi spolni odnos,koji je bio jako bolan.. samo par dana, 3-4 dana, nakon odnosa sam imala krvarenje u trajanju od 3-4 dana... Sredinom mjeseca sam imala smeđi iscjedak koje je bio prisutan dan vremena...31.1. 2012 je usljedila menstruacija bez bilo kakve boli u trbuhu ali sa bolnim grudima 2-3 dana prije.. Sada u drugom mjesecu pojavile su se bolne grudi već 12.2.2012.. Jajnici me isto od tad užasno bole... Jeli moguće da sam trudna? unaprijed hvala..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, slijedom navedenog, sa zadnjom menstruacijom 31.1.2011 mislim da niste trudna.