Nije došlo do ovulacije, LH povećan?

LauriniaDea

Hvala puno doktore.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

LauriniaDea

Poštovanje

37 godina, prva trudnoća je bila, zadnja menstruacija 11/01/2015 - nažalost, missed ab, te kiretaža 27/03/15 u 11. tjednu, radi prestanka rada srca ploda, i manjeg rasta.
Danas sam bila na pregledu kod doktora koji mi je radio kiretažu, UZV uredan nalaz maternice i jajnika, PHD nalaz stigao, kaže Residue placentae.
Meni je krvarenje prestalo 10-dan od zahvata, bolova nisam imala, osjećam se dosta dobro.

Doktore, znam da možda nemate odgovor, ali mene brinu oni bolovi radi kojih sam vam pisala prije 2 mjeseca dok sam bila u ranoj trudnoći, naime, doktorica mi nije prepisala progesteron pa me to brine, imala sam u dva navrata herpes na usni - vjerojatno pad imuniteta....

Planiram vrlo brzo na iduću trudnoću, koje preglede bi trebala napraviti, na svoju inicijativu (i trošak ako HZZO ne priznaje)?
Što mi savjetujete?

Hvala puno
Laurinia

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ništa posebno ne treba. Eventualno tsh i cervikalne briseve.

LauriniaDea

Kao i uvijek, hvala na odgovoru.
***
Da li da pitam svoju ginekologicu za navedene pretrage, da li je to uobičajeno ili se traži na zahtjev?
Ona kaže da ako se missed ab ponovi; tek tada se rade dodatne pretrage.

Hvala, lp
L.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tako i ja mislim,no ovo možete napraviti i privatno.

LauriniaDea

Poštovani

Trebam Vaše cijenjeno mišljenje temeljem mojih prethodnih postova:
Kiretaža radi missed ab izvršena 27/03/15 u 11 tjednu trudnoće radi prestanka rada bebinog srca; 20 dana kontrola nakon toga kaže nalaz uredan.
Prva slijedeća menstruacija došla 06/05/15, trajala 2 dana, uobičajeno krvarenje bez tegoba.
Nemam nikakvih tegoba.
Htjela bi ići na trudnoću, da li je moguće da u ovom ciklusu ostanem trudna - ove dane ima sve simptome ovulacije, a odnos sam imala bez zaštite 14/05. Hvala, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugerirao bih barem 4mjeseca pauze.

LauriniaDea

Dobar dan
Pišem vam povodom novosti, naime ponovo sam trudna nakon kiretaže u 3.mj ove godine
Z.M 22/09/2015
kućni test na trudnoću pozitivan 24/10/2015
Sada sam 6tjedana + 5 dana
Imam pitanja:
Kako bi ja naravno jaaako htjela da ovaj put bude sve ok, koje pretrage mi vi sugerirate obzirom na prethodni missed ab?
Znam da se detaljna pretraga radi tek nakon 2. ako do njega dođe, ali da li štogod od pretraga može napraviti, i to sada?
Da li mogu ići kod privatnog ginekologa, pa sa njegovim uputama doći kod socijalne ginekolice po uputnice?
Vrlo sam nezadovljna radom i ponašenjem svoje soc. ginekologice, da li ju mogu promijeniti, i kako to ide?

Hvala puno
Laurinia

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam: Samo cervikalne briseve, i urinokulturu. Da li mjenjati nekoga to vi morate sama odlučiti.