Odgađanje mjesečnice kontracepcijskim pilulama

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije riskantno. Nakon 21 tablete odmah 22. dan krenite s novim blisterom.

bebamala

Postovani,pijem lindinette vec 3 godine uredno,nez pauza.Htela bih da odgodim menstruaciju zbog puta.U bliseru imam jos 5 pilula,kad ih budem popila odmah cu nastaviti sa novim bliserom.
Zanima me da li taj drugi bliser trebam popiti do kraja,ili samo dokle zelim odgoditi menstruaciju?
Da li posle toga isto pravim pauzu od 7 dana?
Da li to moze biti stetno i da li je potrebno napraviti lekarske pretrage pre odgadjanja menstruacije?
Hvala unapred na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sami ste odgovorili. Dakle blister ovaj do kraja, ne radite pauzu i uzimajte drugi blister do kraja i tada pauza sedam dana.
Ne treba nikakve pretrage.

starilav24

Dobar dan, zanima me sljedeće. Pijem Estal tablete koje mi je ginekolog propisao zbog akni i nepravilnosti na licu. Rečeno mi je da ih počnem piti na prvi dan menstruacije ali prije dva tjedna mi je bio krvavi iscjedak i to dva dana, pa sam mislila da je menstruacija poranila i počela sam ih piti. Kada sam skužila da to ipak nije menstruacija, nastavila sam ih piti te imam još nekoliko tableta ali me zanima odgoda menstruacije s obzirom da baš u vrijeme kada bih ju trebala dobiti, idem na putovanje. Pa me zanima smijem li samo nastaviti uzimati i sljedeće pakiranje, i preskočiti sedmodnevnu pauzu ili neće biti učinkovito s obzirom da ih nisam počela piti na prvi dan menstruacije? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite ih do kraja blistera. Nakon toga odmah bez pauze krenite s novim blisterom od 21 dan. Dakle ne radite pauzu od tjedan dana.

alarmantna

Poštovani, na 4. sam kutiji Yaz tableta, i jučer sam zaboravila popiti 15. tabletu, te planiram nastaviti normalno piti ali preskočiti placebo tablete i započeti s novim blisterom. Zanima me mogu li i sljedeći mjesec preskočiti menstruaciju (jer će mi zbog ove promjene padati na važan put) ili to nije preporučivo?
Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte aktivne roze do kraja, bijele bacite i krenete s novim blisterom. Možete tako i drugi ciklus bez veće štetnosti.

jerry78

Postovani, iduci mjesec bih trebala dobiti menstruaciju taman tih 7 dana kad sam na moru. Problem je i sto jos dojim (1x dnevno, dijete ima 1g i 9 mj). Postoje li pilule koje bih smjela piti da odgodim ili dobijem ranije menstruaciju, i kako da ih uzimam?
Lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Postoje gestageni preparati za odgađanje ciklusa.
Konzultirajte svog ginekologa za terapiju.

maja1991

Poštovani,
pijem Adexa kontracepcijske pilule vec 7 mjeseci. Mjesečnicu bih trebala dobiti u vrijeme kada sam na moru. Pošto je moja ginekologica na godišnjem odmoru imam pitanje za Vas. Dali bih mogla s Adexa pilulama odgoditi menstruaciju tako da ne bih pravila pauzu 7 dana već odmah nastavila s novim pakiranjem? U ljekarni su mi rekli da bi mogla imati nuspojave od toga te me zanima dali je to istina.
Unaprijed hvala!

Klara89

Poštovani, popila sam vec 2 blistera Novynetta (zeljela sam odgoditi menstruaciju), zadnju tabletu popila sam u ponedjeljak i jos nisam dobila menstruaciju, je li to normalno ili se mozda nesto poremetilo? I inace od tableta imam jako oskudna krvarenja. Spolni odnos imala sam iskljucivo s kondomom (pravilno koristen, nije puknuo ni nista).
Ako ju ne dobijem, svejedno u utorak krecem s novim blisterom?
Hvala Vam, lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Maja možete tako postupiti. Nećete imati nikakve nuspojave.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klara dobit ćete je. Postupite kao što ste napisala.

jerry78

Postovani, uspjela sam odgoditi menstruaciju 10 dana (na preporuku ginekologa sam pila Duphastone 2x1 tbl), no menstruacija koju sam po prestanku Duphastona dobila je znatno oskudnija nego inace. Inace imam obilne menstruacije i ocekivala sam jos gore zbog odgode. Nisam trudna. Da li je to uobicajeno?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uobičajno je.

luce25

Postovani,
htjela bih odgoditi menstruaciju te sam posjetila ginekologa i on mi je dao Logest tablete da ih odmah danas počnem piti i pijem 21 dan te je rekao da ću tako odgoditi menstruaciju koja bi trebala doći 06.08. i da ću ju dobiti nakon što popijem tablete. Nikada prije nisam koristila tablete za kontracepciju niti za išta drugo. Zanima me hoće li to imati željeni učinak?

Ivo Balenović, dr. med.

Naravno, dokle god pijete kontracepciju nećete dobiti krvarenje. Postoji jedino mogućnost oskudnog, tvz. probojnog krvarenja što vas ne treba zabrinjavati.