Osjetljivost

ursullaa

Dobar dan,uzimala sam u zadnjih mjesec dana Medazol vaginalete i tablete i još uvijek mi nije prošla upala rodnice!Pao mi je imunitet pa pretpostavljam da sam i zato oboljela pa mi doktorica kaže da ću uvijek trebati koristit zaštitu(kondom,inače koristim pilule)kod spolnog odnosa?Da li ima šanse ako se poboljša imunitet da bi mogla imati ponovo odnos bez kondoma?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, terapija nije adekvatna, jer da je upala bi nestala. Savjetujem drugu terapiju, pregled ali najbolje bi bilo napraviti cervikalne briseve.

ursullaa

U redu,hvala Vam!Da li će više ikada biti normalno i da li ću sada stalno biti osjetljiva?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana dakako da će biti normalno. Ne brinite.

ursullaa

Dobar dan,javljam se opet sa istim problemom...naime,imala sam opet upalu rodnice i pila sam Hiramicin i stavljala vaginalete(zaboravila sam ime).Nisam imala upalu rodnice oko 3 mjeseca i sad se tek pojavila i imala sam odnose u to vrijem sa dečkom i mislim da nije problem u njemu jer bi valjda mi se onda stalno vuklo nešto ali bilo je u redu do sada i završila sam terapiju i opet sam imala iscjedak obilniji ali bez mirisa i imala sam odnos i poslije toga sam osjetila bolove u abdomenu!Da li je možda opet u pitanju upala,u zadnje vrijeme sam pod stresom bila pa mi se možda zbog toga sve to poremetilo..jer čitala sam da se to događa i ako si pod stresom i ako padne imunitet a meni se to događa...
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte sa uzimanjem probiotika lokalno i na usta da malo popravite vaginalnu floru.

ursullaa

Hvala,pijem Lactogyn samo na usta..i danas ujutro nije bilo pretjeranog iscjedka!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

edina2

Cijenjeni doktore, htjela sam da pitam da li je moguce ispirati intimne dijelove tijela rastvorom od sode bikarbone ili mozda cajom od kamilice / zalfije? Imam sekret, ali nemam svrab, ni neprijatan miris, pijem pilule za kontracepciju, ali bih voljela uciniti nesto da taj sektret nestane..Pa je li mogu to koristiti ili mozda neke vaginalete na biljnoj bazi za koje nije potreban prijethodni pregled? Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Za ispiranje rodnice imate gotove preparate u apoteci. Npr. Rosalgin.
Ili bez pregleda možete koristiti lokalno probiotike. Npr . Lactogyn ili Linex lady.
U slobodnoj su prodaji.

ursullaa

Lijepi pozdrav...trebala bih dobiti menstruaciju danas ali ujutro se pojavio samo neki smeckasti iscjedak i tako cijeli dan...prosli mj.je bilo slicno ali je tijekom dana dosla menstruacija i sve je bilo oke...da li se moram zabrinuti? Mislila sam posjetiti ginekologicu ali ona kaze ako nije hitno da ne dolazim a trenutno nemam ta privatnika ili a nemam se bas ni kod nekog boljeg prebaciti...hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne brinite.Pojava je česta i normalna.

ursullaa

Da li Amantila kapi umanjuju učinkovitost kontacepcijskih pilula?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne umanjuje.

ursullaa

Dobro jutro,zanima me da li se odmah poslije prestanka uzimanja Polygynax vaginaleta može imati odnos?
Može li se i donos imati za vrijeme uzimanja..ja mislim da ne ali ginekologica kaže da može!
Lp i hvala na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može nakon prestanka. Tijekom terapije uz zaštitu.

ursullaa

Poštovani,završila sam sa terapijom Polygynax-a i pojavilomi se zajedno sa isjedkom i ko neka sukrvica...i odma poslije prestanka uzimanja vaginaleta sam vidjela na papiru ko nešto crvenkasto ali danas je baš bilo zajedno sa isjedkom....da li je to od prestanka uzimanja tableta ili je uranjena menstruacija ili upala rodnice?Trbuh me boli kao god menstruacije.
Hvala na odgovoru i lp

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno posljedica uzimanja terapije.

ursullaa

Odnosno,pardon bio je crvenkasti iscjedak(nedelja) pa sam mislila da je menstruacija a došla je tek u ponedjeljak

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne mijenja stvar. Pozdrav.