Osjetljivost

ursullaa

Pardon,sada sam shvatila da sam pobrkala dane..vjerojatno sam pilulu u ponedjeljak na prvi dan menstruacije popila tabletu za nedjelju,pa onda pilulu za utorak od ponedjeljka..itd...hoće li se sada sve pomiješati?
Recite mi pišu po forumima da se nova tableta nakon stanke pije 8 dan..ja zadnju pijem u subotu i nakon 7 dana opet mi je subota..pa pretpostavljam da u subotu trebam početi sa novom kutijom
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sve u redu. Počnete uzimati od nedjelje.

ursullaa

Ispričavam se na smetnji..prvu kutiju pilula sam pila u 15 h..jučer sam počela sa novom u popila sam ju oko 23 h..i sada bih htjela promijeniti termin pijenja..pa sam počela danas u 8 h ujutro..da tako i nastavim hoće li sve biti u redu?
Hvala lijepa

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće. Savjetujem da ovaj blister pijete do kraja u večernjim satima.

ursullaa

Znači,da nastavim u večernjim terminima..da li sam zaštićena? a da li će smetati što sam današnju popila u 8 ujutro?
Hvala lijepa

ursullaa

Ako nastavim u večernjim termini biti ću zaštićena? Da li onda drugi blister mogu početi uzimati ujutro?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Morate se odlučiti sama. Ako pijete navečer onda se toga držite, a ne jedan ovako, drugi onako. Bit ćete zaštićena kad ćete uzimati pilule svakodnevno u isto vrijeme bez velikih odstupanja.

ursullaa

U redu..uzimati ću navečer..a da li ću sada biti zaštićena pošto sam odstupila od redoslijeda kada sam popila u 8 ujutro?
Držim se uputa i pijem uvijek u isto vrijeme,ovo je prvi puta da sam pogriješila!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite dodatnu zaštitu tjedn dana,