Pilule

volf

Poštovani,
pijem Novynette kao kontracepciju, i stvarno sam redovita. Nekako mi je to već prešlo u naviku i već ih uzimam automatski. Tek sam danas provjerila pločicu tableta za ovaj mjesec i vidjela da imam tabletu manje i izgleda da sam u jednu večer popila 2 tablete, vjerojatno jednu pa sam poslije ne razmišljavši uzlea drugu. Molimm vas, može li biti problema ako sam uzela 2 kontracepcijske pilule odjednom. Ja nisam primjetila nikakve promjene. Da li da onda sljedeći ciklus krenem sa tjednom pauze, samo što će sada to biti dan ranije nego prije. Zahvaljujem unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, ništa se neće dogodite. Ne morate krenuti dan ranije uzimati, nego po Vašoj ustaljenoj shemi uzimanja.

Babi185

Evo da ne otvaram novu temu...
poštovani doktore,
pijem pilule Diane 35 već 3. mjesec, do sad sam zbilja zadovoljna. Međutim, u proteklih par dana imam problema s probavom te mi je doktorica danas prepisala da si uzmem lijek Zipantola 40mg i čaj za čišćenje. Mene zanima, da li će taj lijek i čaj poremetiti djelovanje mojih pilula-iako sam pročitala uputstva ali zanima me konkretno- ili mogu bez brige nastaviti piti pilule? i da li da uopće uz takav lijek i čaj nastavim s pilulama?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, možete nastaviti uzimati oba lijeka zajedno.

bbc

Poštovani,

Molim Vas za pomoć! Naime na početku sam uzimanja kontracepcijskih pilula yaz (tek prvi mjesec), te me čitav mjesec pratio smeđi iscjedak, sa povremenim probodnim krvarenjem sredinom ciklusa u vidu svega par dana. Sad me zanima, pošto sam danas popila i posljednju bijelu tabletu iz blistera krvarenje u vidu menstruacije mi i dalje nije nastupilo što me jako brine obzirom da sam prije početka uzimanja pilula imala dosta obilna krvarenja, i rečeno je da su s pilulama krvarenja redovna. A meni i dalje traje smeđi iscjedak koji je nešto obilniji samo.

Sad ne znam dali da takav obilniji iscjedak smatram menstruacijom iako krvi kao krvi nema uopće ili to znači da menstruacija uopće još nije nastupila?

Stvarno sam zbunjena i zabrinuta, a ginekolog mi je u drugom gradu i ne mogu stupiti u kontakt s njime tako da ne znam šta da mislim.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, radi se vjerovatno o "menstrualnom krvarenju". Svakako ne prekidajte uzimanje istih. No međutim ako Vam i drugi mjesec budu spotting krvarenja, savjetujem da se isti zamjene za trifazični kontraceptiv.

Mery2012

Poštovani doktore,u ponedjeljak bi trebala početi piti novu kutiju kontr.pilula;a u srijedu će mi doktor raditi briseve.Dal da počinjem sa novom kutijom ili ne?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Poštovana, svakako da možete početi sa novim blisterom.

vasicd

Poštovani, greškom sam danas popila 2 pilule Diane, jednu za danas i od sutra. Da li da kupim novi blister pa iz njega uzmem jednu koja ce mi faliti i napravim normalno pauzu ili da pijem bez pauze i tu novu kutiju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzmite iz rezervnog blistera te normalno radite pauzu.

jovana 1991

postovani da li bi dve casice pelinkovca mogle da uticu na yasmin? nije bilo povracanja, niti bilo cega, to je mala kolicina, ali me zanima zbog travki od kojih je pelinkovac napravljen, da neka od njih ne utice? pelinkovac sam popila u pauzi, novu kutiju nastavila normalno. ako utice sta bi trebalo da radim, dodatna zastita 7 dana od dana kada sam ga pila? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne utječe ta količina.

jovana 1991

ok, hvala Vam puno, znaci bez dodatne zastite. a da li mozda znate koja kolicina bi mogla da utice, cisto me zanima i kada bi se koristila dodatna zastita od 7 dana? hvala

Iskra81

Postovani, imam 33 god, normalne telesne tezine, pritisak ok, obavila sam ginekoloski pregled, UZ, KKS sa biohemijom, pre koriscenja pilula za kontracepciju i sve je u redu. Pilule pijem redovno, bez kasnjenja, a ne pijem neke druge lekove. Medjutim, imam konstantan spotting, krene posle 12. popijene pilule i traje 10-ak dana, prakticno do menstruacije. Prvo mi je dr prepisao Logest (6 meseci sam pila), pa zbog intermenstrualog krvarenja Midianu (4 meseca), pa Jeanine, koje pijem, evo vec 5. kutiju i stalno isti problem. Ne znam sta dalje da radim, s obzirom da je ginekoloski sve ok, a spotting ne prestaje ni posle menjanja pilula. Sta vi predlazete? Hvala unapred!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jovana, svakodnevno uzimanje alkohola umanjuje učinak pilula.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Promjenu pilula na Lindinete 30 ili trifazičan kontraceptiv( Triquilar npr.)

mc91

Poštovani,
Imam pitanje u vezi kontracepcijskih pilula Diana 35..u zadnje vrijeme imam nekih problema sa probavom i bolove u trbuhu, liječnik mi je prepisao tablete Zoltex i Colospa retard za ublažavanje tegoba, zanima me sada smiju li se Diane uzimati istovremeno s tim tabletama i hoće li biti možda kakvih problema? I još što se tiče Diana, ako se npr. ima neka crijevna bolest, upala crijeva i nešto slično, mogu li one naštetiti crijevima i pogoršati stvari? I još jedno pitanje, ako se do kraja ne popije svih 21 tableta, ako se prestane sa terapijom na početku uzimanja, nakon 3. uzete tablete, hoće biti kakvih posljedica što je tiče dolaska mjesečnice ili nekih drugih možda?
Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete prekinuti uzimanje bez posljedica. Možete ih uzimati s navedenim lijekovima.

mama2x2

pozdrav!
pijem jasmin posljednjih godinu dana. u onih 8 dana pauze nisam dobila menstruaciju i pocela pit novo pakiranje. Nakon popijenih 7 tableta pojavilo se krvarenje i traje 8 dana jednakog inteziteta kao i u pocetku! Tablete sam nastavila piti ali me to krvarenje malko brine!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nastavite dalje s uzimanjem.