Pilule za kontracepciju

jole996

Izvinjavam se sto sada tek odgovaram na komentar.Sad sam primetila da ste mi odgovorili. Zanima me jos samo kako sada da nastavim kada sam za jednu pilulu u manjku u kutiji ? Da li da ovu kutiju popijem do kraja i da napravim 7 dana pauzu? Znaci to bi mi bio onda ciklus 20dana +7 dane pauze, i naredno pakovanje bih pocela dan ranije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Da, postupite tako.

nema ime

Postovani,ja cu Vam ukratko opisati svoje stanje zanima me Vase misljene jer vise ne znam kojem dr otici..zanjih par godina desava mi se to da prije nego sto trebam dobiti mjesecnicu na desetak dana prije da mi krene pomalo neko krvarenje to krvarenje nije obilno vec kao krvavi iscjedak koji tako traje traje i na datum kada bi trebala dobiti pravu mjesecnicu to oskudno krvarenje samo se nastavi i onda opet odem dr.propisu mi dobroston ili kontracepcijske pilule..ja popijem te tablete i kad ih pijem bude sve ok 3 mj redovno i menstruacija i sama prestane ali cim prestanem piti tablete sljedeci mjesec postaje opet isto .Zadnji put mi je propisao da pijem JAZ tablete ja sam ih pila mjesec i otisla na put sljedeci mjesec nisam pila..i eco sad mi je opet krenilo to krvarenje (KOJE CE TRAJATI DANIMA ALI TO NIJE MENSTRUACIJA) I STA SAD DA RADIM kad mogu poceti pit jaz ili da prvo pijem dobroston da izazovem pravu menstruaciju pa kad dobijem da krenem sa jaz od prvog dana ili..zvala sam dr.i pokusala mu obajsniti preko tel al kaze nemoze se sjetiti mene kao uzmi ergometricin..ali ja nemam obilno krvarenje za te tablete,,vec mislim da trebam da izazvat menstruaciju pa da krenem s jaz.imam 30 godina nemam djece i nisam trudna..a zelimo djete ali s ovakvim stanjem je nemoguce ocito..molim vase misljenje ako ste sta razumili.hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Činit vam je da napravite spolne hormone i tsh te 21.dan ciklusa progesteron. Terapija mora biti prema nalazima. Prema opisanom mislim da se kod vas radi ili o anovulacijskom ciklusu ili infuficijenciji žutog tijela. Svakako moraju se isključiti i polipi ginekološkog sustava, miomi, ciste i slično kao uzroci takvog krvarenja.

nema ime

miome polipe nemam ,prosle godine sam imala cistu vodenu koju sam operisala patoloski nalaz je uredan,nakon nekog vremena opet mi se pojavi cista nekad je na pregledu ima nekada nema..na operaciji su ustanovili da su jajovodi zacepljeni..zanima me kako da izvadim progesteron 21 dan ciklusa kad sad zbog ovog krvarenja koje se desava ne znam koji je dan 21 jer se sve poremetilo ,a ne znam ni kada ce prava menstruacija doci..mislim da trebam prvo ili izazvati pravu menstruaciju tabletama pa da onda racunam kad mi je 21 dan ciklusa..ili ne znam sta da radim obicno mi daju da pijem 3 mjeseca dobroston ili kontracepcijske da se kao ureduje ali ja uporno govorim kad prestanem piti tablete da se ciklus ponovno poremeti odnosno krene to neko krvarenje koje traje. oni uporno govore samo ti pij tablete sve ce biti ok al svaki se put desi ono sto sam govorila kad prestanem s tabletama ciklus opet se poremeti odnosno nastupi ovo krvarenje,i ovako se u krug vrtim godinam,.smijem li uopce piti te kontracepcijske pilule ako cu vaditi progesteron ..vise nemam snage,molim vase misljenje ja sam veoma komplikovan slucaj izgeda..hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne možete vaditi spolne hormone ako izvana uzimate pilule. Morate biti bez ikakve terapije izvana.
Svakako je još jednom potrebno evaluirati moguće uzroke o kojima sam vam pisao.

Antonija185

Poštovani,

pijem Yaz pilule već dugo vremena, sad imam upalu grla, temperaturu itd i doktorica mi je prepisala Silapen K 1 500 000 i.j. tablete. Pročitala sam uputu iz kutijice i piše kao kod "uzimanje drugih lijekova" da obavijestimo liječnika ako uzimamo oralne kontraceptive. Sad sam zbunjena jer sam prvu stvar koja je bila kad mi je doktorica prepisala tablete (kao i uvijek ako dobijem kakav lijek) rekla kako pijem oralnu kontracepciju na što ona nije ništa rekla odnosno na ništa me upozorila. Pa ako mi možete reći na što trebam pripaziti? Hvala unaprijed

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne trebate brinuti. Iste ne umanjuju učinak kontraceptivnih pilula.