pitanje o prvom odnosu, menstruaciji i mogućoj trudnoći

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne.

sysyperfot132

pozz. imam 19 godina, musko sam. jucer sam imao odnos sa jednom curom od svega par minuta (max. 2), nismo htjeli vise jer nismo imali prezervativ. a ejakulirao sam tek sat vremena kasnije, no nije bio seksualni odnos.
da li postoji ikakva ikakva mogućnost da može ostati trudna? mjesečnica joj je trebala doći jučer ali kaže da joj ponekad zna kasniti dan-dva.
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

sysyperfot132

zahvaljujem doktore, LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Barbara205

Pozdrav! Ja i decko redovito imamo spolne odnose sa zastitom, mene jedino zabrinjava to sto smo 14.07 imali spolni odnos(zasticeni) a 15. prema kalendaru mi je bio najplodniji dan, u tom odnosu je decku puknuo kondom al odmah je osjetio i izvadio te je uzeo novi kondom i nastavili smo odnos. Kad sam dosla kuci posto su mi bili plodni dani ovulirala sam i primjetila sam malo smeckastog iscjedka.. Naime inace dobivam menstruaciju svakih 22-24 dana a danas je 26 dan i jos nista.. Zabrinuti smo, postoji li mogucnost trudnoce iako nijednom nije doslo do ejakulacije u meni? Hvala vam puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi se trebalo raditi o trudnoći.

cvijet16

Postovanje,
Oprostite imam jedan problem 7,7 sam imala menstruaciju i prvi odnos sam imala 1,8. Menstruaciju jos nisam dobila danas je 35 dana od tada. Sa deckom sam imala odonos 2-3 min bez zastite, ali 15-20 min prije odnosa on je ejakulirao prije znaci ne u mene pa smo poslje imali odnos bez zastie osjetila sam malu bol i on nije ejakulirao, dali postoji mogucnos za trudnocu i zasto mi kasni menstruacija? Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. O uzrocima kašnjenja menstrucije pročitajte u prijašnjim postevima.

cvijet16

Oprostite, obzirom da je imao ejakulaciju prije odnosa tj. na prije 15-20 min, dali postoji mogucnost da je ostalo sperme na ili u njegovom spolnom organu koja je poslje tokom odnosa mogla preci u moj spolni organ. Kad je ejakulirao spustio mu je se spolni organ i tako bio 5-10min stavio je kondom nije mu se mogao dignuti pa poslje toga je skinuo kondom digao mu se i pokusali smo nesto kratko, dali je moglo to dovesti do trudnoce?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je samo šansa mala.

cvijet16

Poštovani, uradila sam dva testa za trudnocu i oba su pokazala negativan rezultat, ali menstruaciju jos uvijek nisam dobila. Da li sam mozda rano uradila testove (s napomenom da je odnos bio 1.8.)? Unaprijed hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dakako da je prerano.

cvijet16

Postovani, prethodna menstruacija je bila od 7.7. - 11.7. Odnos sam imala 1.8., ali ovaj mjesec jos nisam dobila menstruaciju. 12.8. i 13.8. sam uradila dva testa i oba su bila negativna. Koji je po vama najbolji dan da se uradi test? Hvala unaprijed.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte još do 16 ili 17.8 sa testom.

cvijet16

Odnos smo imali 1.8, trebala sam dobiti 9.8, ali menstruacija mi je kasnila 6 dana. Uradila sam nekoliko testova za trudnocu i svi su bili negativni, te sam i jutros (tj.14 dana nakon odnosa) i bio je negativan. Nakon nekih 2-3 sata pocelo je blago krvarenje, koje je u pocetku bili neprimjetno ali se pojačava (sada mi je tekla krv 1-2min dok sam bila u wc-u), te imam bol u dnu stomaka istu kao i prvi dan menstruacije. Da li ima potebe da uradim jos jedan test i da li se uopce moze raditi za vrijeme krvarenja? Jako sam nestrpljiva, i hvala vam unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba test. Krenula je menstruacija.

tresnja<3

zz
decko i ja smo imali odnos koji je trajao oko 1 minutu. bez ejakulacije. nakon dva dana sam dobila menstruaciju. normalnu. i na vrijeme.obicno dobivam 20. u mj. sad od 12.7. imam bolove u trbuhu. gornjem i donjem dijelu. mucno mi je. grudi me bole i pristic je tu. da li bi to pms nastupio 8 dana prije mjesecnice. ili sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Zbog bolova se javite obiteljskom liječniku.

ivika23

Poštovani,
Imala sam prvi odnos sa deckom i nije mi nista krvarilo, ali moje pitanje je dali je normalno da drugi dan boli u donjem području (tamo gdje su jajnici)?