Razlozi kašnjenja menstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znak da ćete uskoro dobiti menstruaciju.

Andrea1609

Poštovani!
Tokom korištenja kontraceptiva cilest dijagnosticirani su mi policistični jajnici. Ranije nisam radila ultrazvuk ali sam imala redovite cikluse.
Nakon 3 godine korištenja (sada imam 23 godine) odlučila sam napraviti hormonske pretrage kako bi se eventualno potvrdila dijagnoza PCOS.
Zadnju kutiju sam popila u ožujku. Nakon toga sam imala redovite cikluse (28-30 dana).
Zadnjih mjesec dana dobila sam potkozne čireve na licu. Menstruaciju sam već trebala dobiti (danas je 32 dan ciklusa).
Pregled hormona jos nisam obavila.
Preporučujete li da još čekam menstruaciju i obavim pretrage hormona ili da nastavim pit kontraceptive? Postoji li alternativa liječenju pcos-a?
Unaprijed hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte menstruaciju. Alternativa postoji u vidu kirurškog tretmana tj. Drilinga jajnika .

Zeja

Postovani.
Imala sam prvi puta odnos prije 2 dana. Nije puno boljelo i malo je bilo krvi. Imala sam odnos bez zastite ali pazo je i naravno nije u mene svrsio. I kako sam ja izraculala bili su neplodni dani.
Poslije toga odnosa boli me pridnu trbuha i kao da osjetim da me jajnici zabole. Da li je to zato sto je prvi puta bilo ili da mi Vi kazete zasto?
I hoce li biti znaka trudnoce?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bol je najvjerovatnije od odnosa. Uzmite neki analgetik.

momakman

Poštovani,

cura mi ima 33 godine. Zadnjih mjeseci pa i godina ima redovit ciklus od 28 dana! nekad i dan dva ranije, rijetko dan kasnije. Zadnja menstruacija joj je počela 1.9. i trebala je doći 29.-30.9. ali kasni. Taj mjesec imali smo samo jednu noć odnos nezaštićen i to 22.9. naveće gdje smo imali prekinuti snošaj. Po svim teorijama redovnog ciklusa ti dani bi trebali biti neplodni. Prije par dana je imala neke bolove ali sad nema baš nikakve simptome kakve zna imati. Već i od samih razmišljanja ona je pod stresom i zbog posla i zbog putovanja u njemačku a sad i ovo. Kolike su šanse da može biti trudna ako su bili neplodni dani i ejakulacija van nje a redovni ciklusi svaki mjesec??

Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne bi trebalo raditi o trudnoći.

Leniica567

Imam nekoliko pitanja..
Dakle imam kontinuirani spolni odnos sa svojim dugogodišnjim dečkom,nekoristimo cijelo vrijeme zaštitu ali uvijek ejakulira izvan mene i niakd nismo imali nekih problema sa kašnjenjem niti ničim..prošli mjesec mi je bila menstruacija 29.8. no sada jos nije dosla,dns je 35.dan.. normalno je da mi ciklus traje od 28-35
Nakon koliko se treba napraviti test za trudnocu? I koji razlozi mogu jos biti za kasnjenje?
Unaprijed hvala
LP

momakman

Cura mi sinoć dobila kao lagane naznake pred menstruaciju, malo krvarenja... jutros još ništa! Da li je to naznaka da bi mogla danas ili sutra dobiti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lenica u vrijeme očekivane menstruacije napravite test. Ostali uzroci stres, upala, cista, pcos.
Odavde ne mogu znati.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Momakman vjerovatno da.

momakman

Evo samo da javim da mi cura jučer ipak dobila menstruaciju. Dakle sve je ok jer smo se malo zabrinuli ali kašnjenje od par dana ipak normalno i kad su ciklusi redoviti.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Zeja

E ovako ja se javljam opet.
Sada nemam bolova pridnu trbuha ali kao da mi se trbuh uvecao, i da li je moguce imala sam odnos prije 7 dana da li je moguce primjetiti vec danas trudnocu..
Ili je to od toga sto sam sebi umislila to sve.
Ali imam stalno osjecaj kao da mi srce kucne u trbuhu.
Ako ste zaboravili slucaj moj pisala sam vam znaci imala sam prvi puta odnos, bez zastite snosaj je prekinut, i ja se samo bojim trudnoce.
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoću možete utvrditi testom ako vam kasni menstruacija.

Zeja

Ne, ne kasni mi, i još čak nije ni vrijeme za menzes.
Ali ja pitam sta vi mislite ili da čekam menzes?
Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rekao sam vam kad najranije možete vidjeti da li se radi o trudnoći. Potdrav.

mawenaa

Poštovani,
inače mi menstruacija dolazi svakih 28-30 dana, nekad zna kasnit nekad doci malo prije ali sve +-3 dana. Od zadnje menstruacije 31.08. prvi put sam imala nezasticen odnos bez svr* unutra, menstruacija mi je sad kasnila tjedan dana i dosla jucer (mislim da je to zbog stresa). Bolovi u jajnicima traju vec isto toliko dakle tjedan dana i evo jos nisu prestali , nisu pretjerani, to je valjda normalno? Ali mene muci sto citam da su menstruacije moguce dok si i trudan. Pa sad sto vi mislite? Da radim test nakon sto mi prestane da se uvjerim da nisam trudna, ili je i ovaj dolazak menstruacije dovoljna potvrda?
Hvala unaprijed na odgovoru. happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

To nije menstruacija nego krvarenje u ranoj trudnoći. Dakle po stoti put. Nema menstruacije dok ste trudna.
Takvo krvarenje ne izgleda kao menstruacije ni trajanjem ni intenzitetom, niti je praćeno bolovima.
Dakle ako mislite da se nije radilo o menstruaciji napravite test na trudnoću.

anonimka1234

Pozdrav. Menstruacija mi kasni već tjedan dana. Obično ju dobijem 24-27 dana nakon završetka one prije. Imala sam spolni odnos sa dečkom 18 dana nakon završetka prošle mensturacije ali smo koristili kondom. inače mi skoro nikad nije toliko kasnila. je li moguće da sam trudna? također sam proši tjedan bila u danskoj i večinu vremena sam jela samo sendviče pa je li moguće da je to razlog? no to je bilo prije tjedan dana i sada opet jedem normalnnu hranu. nisam bila baš pod nekim stresom. molim što brži odgovor ne znam što ću

Nazad
1 ... 13 14 15 16 17 18 ... 39
Naprijed