Simptomi mjesečnice ili trudnoća?

sacriiy

Poštovani,
Inače imam problema s bolnim menstruacijama i dobivala sam razne kontracepcijske pilule koje mi nisu odgovarale. Prije mjesec dana prestala sam s korištenjem jednih (04.02.) i dobila sam menstruaciju 07.02.. 01.03. i 02.03. sam imala nezaštičeni spolni odnos s partnerom, ali metodom prekinutog snošaja. Menstruacija još uvijek nije stigla. Jel ima potrebe za zabrinutošću? Već me nekoliko dana bole jajnici, ali bol nije kao pred menstruaciju, već jako oštra bol koja ne prolazi..

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana, ne postoji mogućnost trudnoće.

sacriiy

Jel moguće da menstruacija kasni poremećajem menstrualnog ciklusa zbog prestanka uzimanja kontracepcijskih pilula ili? Zabrinuta sam zbog kašnjenja, nadam se da je sve u redu.. Hvala Vam na odgovorima. Lijep pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Nakon prestanka uzimanja kontracepcije menstruacija može izostati. Kod nekih žena i do godinu dana. Uglavnom se regulira unutar dva mjeseca. Ako izostane tri mjeseca potreban je pregled.

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala 3.3., a
nezasticeni spolni odnos 9. i 10.3.
Decko nije ejakulirao u mene niti jedan put. Iducu
menstruaciju trebam dobiti za 11 dana. Od sinoc me
grudi lagano bole na dodir te mi se javlja mucnina ali
bez povracanja.
S obzirom da smo imali 2 odnosa za redom 9.3. Iako
nije ejakulirao u mene i obrisao se nakon prvog odnosa
zanima me je li postoji mogucnost trudnoce nakon tog
drugog puta?
Nisam imala pojacan iscjedak sada tokom plodnih
dana, cak sam ga imala manje nego inace.
Jesu ovo obicni simptomi PMS-a iako trebam dobiti
tek za 11 dana ili postoji mogucnost trudnoce? I mogu
li za dva tri dana vec napraviti jutarnji test da budem
sigurna?
Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, vjerojatno se radi o pms-u. Odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Test je najbolje napraviti tek ukoliko izostane menstruacija.

Cvijeticc2

Poštovani,
zadnja mjesečnica mi je bila 10.3, te sam nezaštićeni spolni odnos imala 31.3 i decko je ejakulirao u mene. Bili su neplodni dani pa jel postoji mogućnost trudnoće? Iduća mjesečnica mi treba biti 6.4. Hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako su Vam ciklusi redoviti, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana i ne postoji mogućnost trudnoće.

Mina1234

Postovani,

Mjesecnica mi kasni 7 dana. Zadnju mjesecnicu sam imala 02.3 i trajala je normalno 5 dana. Par dana nakon mjesecnice pocele su me boliti grudi, postale su natecene, pocela mi se perutati koza. Danas 05.4 i dalje me bole grudi tj. bradavice na dodir i cijelo tijelo mi je suho i peruta se. Drugi simptoma nemam. Radila sam dva testa na trudnocu, prvi test koji sam radila je gravignost ultra, taj test sam radila u utorak tokom dana i bio je negativan. Danas sam radila test Lady koji je takodjer negativan. Da li je moguce da sam trudna pa da mi test ne pokazuje jer je previse rano ili jer ga nisam radila sa prvim jutarnjim urinom ili postoji mogucnost hormonalnog disbalansa, 26 mi je godina ne znam da li je moguce da su hormoni problem..

Unaprijed hvala

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom moguće da se radi o hormonskoj neravnoteži. Savjetujem da učinite analizu svih hormona (spolnih, te hormona hipofize i štitnajče).

sacriiy

Poštovani,
Obično su mi menstruacije redovite, ali prošla menstruacija je kasnila 9 dana, a došla je 16.5. Imala sam nezaštićeni spolni odnos s partnerom 28.05., ali metodom prekinutog snošaja. Osjećam bolove u donjem dijelu trbuha kao pred menstruaciju, nadutost te lagane bolove grudi. Pretpostavljam da su ti bolovi uzrokovani ovulacijom. Zanima me jel trudnoća moguća s obzirom da su po mom izračunu bili plodni dani?

oni

Poštovani,

imala sam spolne odnose kod koje je kondom pukao. to se dogodilo 2 dana prije očekivane mjesečnice (25. svibnja je trebala doći). Ciklus mi traje 27 dana. Menstruacija sad kasni. uz sve to imam već bolne grudi jedan dan i čudan pritisak u trbuhu. nisam imala ikakvo krvarenje. je li moguće da je uzrok pomaknutoj menstruaciji stres ili trdunoća?

lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana sacriiy, prema navedenim datumima simptomi su najvjerojatnije uzrokovani ovulacijom. Ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu trudnoća nije moguća.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana oni, imali ste odnos u vrijeme neplodnih dana. Menstruacija bi uskoro trebala nastupiti.

sacriiy

Poštovani,
Javljam se ponovno i nadovezujem na svoje prijašnje postove. Bradavice su mi dosta osjetljive i pomalo bolne. Trbuh mi je i dalje nadut, napuhan i osjećam se kao da ću “puknuti”. Posebice, donji dio trbuha. Na sam dodir, trbuh je malo tvrd i pomalo bolan. Osjećam povremeno i lagane bolove u jajnicima, te još uvijek imam iscjedak iako smatram da je ovulacija prošla. Jel to normalno?
Hvala na odgovorima.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, simptomi koje ste naveli sigurno nisu uzrokovani eventualnom trudnoćom. Moguće je od pms-a ili od problema s probavnim traktom.

Malamala95

Poštovani,
Javljam se povodom sljedeće situacije.
13.10 sam dobila menstruaciju. (trajala je 4 dana). Moram naglasiti da su mi ciklusi redovni sa većim ili manjim odstupanjem. Otkada je krenula corona od 4 mjseca... život mi se drastično promjenio. Ne idem u gym, nego vjezbam doma. Radim preko 190 sati na poslu poprilicno stresa posao-programera te se trudim pisati diplomski . Zadnji mjesec(11 mjesec) dana sam imala izuzetan stres toliko da 7-8 dana nisan mogla jest te sam samim time i izgubila malo kilograma. U tom periodu(oko ovulacije na kalendaru) sam prekinula naprasno i dugogodišnju vezu. Menstruaciju u 11 mjesecu nisan ni dobila. Pa sam se javila ginekologu. On mi je prepisat duphaston dva puta u danu idućih deset dana da pijem te me prije toga svega pitao da li sam imala spolno odnos. Odgovorila sam da nisam imala odnos zadnjih godinu dana ali sam imala peting krajem desetog mjeseca..

Uzv je okej, žuto tijelo je ispusteno iz jajnika te da mi je endometrij zadebljan.. Rekao je ako nisan imala odnos da bi trebala dobit menstruaciju.
Dosla sam doma i počela guglati i naravno na internetu svasta piše pa između toga da se petinogm moze zatrudnit.

Kod ginekologa sam bila utorak 08.12 a počela sam piti duphaston u srijedu 9.12 i to u 12 pa onda u ponoc.
Pijem već 4 dana i samo sam na početku osjetila malu bol u jajnicima kao da cu dobit i to je to.
Dali se trebam zabrinut jer ovaj ne dolazak menstruacije mi je dodaatan stres na sve ovo gore nabrojano?
Ps.pitam za trudnoću jer nisan radila nikakve testove smatrala sam da ukoliko nije bilo spolnog odnosa niti ejakulacije(osim trljanja te je bilo predejakulata samo) nebi trebala biti pod rizikom trudnoće.

Lijep pozdrav

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema navedenom ne postoji nikakva šansa trudnoće. Krvarenje će nastupiti dva do tri dana nankon prestanka terapije Duphastonom.

Malamala95

Poštovani.
Pisala sam Vam gore u prethodnom postu.
Popila sam duphaston dva puta po jednu u deset dana. Znači trebala sam popit svih 20 tableta. Međutim zadnju tabletu 20/20nisam popila jer mi je nekako upala u umivaonik.
To je bila zadnja u kutiji te nisam imala više. Znači 19 /20 sam popila po propisu.
Danas je već drugi dan i ja ne osjećam nikakve naznake da cu dobit mjesecnicu osim što mi je iscjedak puno puno manji nego u prethodnih dana.
Mene brine sta ako menstruacija ne dođe u roku par dana?
Cak sam napravila test za trudnoću iako sam imala samo peting i bio je negativan.
Međutim, evo dan nakon se pojavljuje neka mala mala crtica ali piše u testu da sve rezultate nakon 10 min ne gledam. Jako sam zabrinuta.
Hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Trudnoću možete isključiti. Pričekajte krvarenje. Ono nastupa otprilike dva do tri dana nakon zadnje tablete, ali nekad to potraje i do tjedan dana.