Simptomi mjesečnice ili trudnoća?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Inekoj test napravite najranije oko10.3. Vjerovatno se radi o upali u gin.sustavu.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Taiana niste trudna ako ovaj ciklus niste bili spolno aktivna.

vanda_w

Postovani, 5.2. sam imala zadnju menstruaciju a 14.2. nezaštićeni spolni odnos. zadnjih tjedan dana imam boove u donjem dijelu trbuha, u desnom jajniku. nemam simptoma nadolazeće menstruacije, ne bole me grudi kad inače. imam redovite cikluse, 28-31 dan. zanima me postoji li mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je došlo do ejakulacije u rodnici trudnoća je svakako moguća.

taiana

Zahvaljujem se na odgovoru.Nakon toga nisam imala odnos,ali me jako plaši to što menstruacije nema,a imam i česte vrtoglavice,mučnine,bolne grudi i bolove u trbuhu,a i čula sam priče kako je moguća trudnoća ako sam i imala menstruaciju nakon odnosa.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako sumnjate napravite test na trudnoću.

Nina_88

Postovani, 15.12 sam dobila mjesecnicu i bila je obilna
kao uvijek i trajala je 7 dana.. Nakon toga sam par puta
imala zasticen odnos sa kondomom te on nije svrsio u mene
Ali u 1. mjesecu mi je mjesecnica kasnila 7 dana i bila je oskudnija
nego inace te je trajala 5 dana. Tjedan dana poslije opet se pojavila
i trajala je 2 dana ali je bila smeckasta.. Prijateljica mi je rekla da je to
normalno te da je samo procurilo do kraja ono sto nije ..
Napravila sam test, bio je negativan ali me brine da sam ga prerano napravila.
Od te mjesecnice vise nisam imala odnose te mi je u 2. Mj dosla uredna i gusta
mjesecnica koja je trajala 7 dana. No mene zabrinjavaju i bolni jajnici i to vrlo cesto
me bole.. Nemam ni mucnice ni povracanje niti nista al me ponekad zna zabolit trbuh.
Imam osjecaj ko da sam umislila trudnocu.. Hvala na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći dakako. Savjetujem pregled i uzv da se ustvrdi uzrok boli.

tihana1993

Poštovani
Imam jedno pitanje naime mjesečni ciklus mi traje 5 dana a 1.3 smo partner i ja imali spolni odnos bez kontracepcije, i meni sada zanima, kod kuće sam primjetila da mi se sluz ljepi, tj. osjetila sam miris sperme zanima me dali postoji mogučnost da je nakon drugog spolnog odnosa taj dan još sperma ostala u njegovom spolovilu, i a tih dana su bili plodni dani, dali postoji kakva tableta da spriječim tu "trudnoću"? i ako je on siguran da nije, jer ga je na vrijeme izvadio, molim vas odgovor.

Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Tim načinom trudnoća je moguća. Postoji tableta za dan poslije.
Pogledajte forum o kontracepciji.

Nikolina1210

Pozdrav! Pocetak zadnje mjesecnice je bio 30.6.2014. Trajanje 7 dana, nakon tog spolni odnos 9.7. Te opet nakon par dana, znaci svrsio u mene. Naime planiramo dijete. Oko 15.7. Pocela osjecati bol u donjem dijelu trbuha al ne jaku. Te sam tad i primjetila sluz sa mrvicu sukrvice nista strasno..Nakon par dana vec i pospanost, umor, navecer se dizem mokriti po tko zna koliko puta. Dva dana vec i blagu gadljivost prema hrani. Najvise me muci bol u donjem dijelu leda. Dal sam trudna? Od zavrsetka zadnje menstruacije smo imali 4 puta odnos, nijednom nije vadio. Po mom racunanju trebala bih dobiti sad oko 26.7. Tu dan gore dolje. Dal postoji mogucnost da sam trudna? Cice su mi jako nabubrile osjecam predmenstrualne simptome vec 3 dana.. Dal da pricekam menstruaciju ili da napravim test? Hvala puno.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test ujutro.

cronita

Doktore...
Duže vrijeme sam s dečkom i koristimo prekinuti snošaj već 3 godine. Zadnju m sam dobila 29.6. prije mi je trajala po 4-5 dana. kako kad. Sad sam dobila m 23.7. ali....
Nešto me kopka. Zadnjih tjedan dana sam stalno umorna i spava mi se, već oko 20h znam otići spavati i probuditi se u 10 ujutro ali kasnije popodne mi se počne spavati i navečer zijevam ko luda. Druga stvar. U zadnja dva tjedna sam dvaput povračala, par puta mi znalo zavrtjeti u glavi kad bih ustala s kreveta i puno više jedem nego inače..

Ova sad zadnja M koju sam dobila, 23. oko 15h, taj cijeli dan mi je samo bio smeđi iscjedak a dan prije me glava boljela cijeli cijeli dan.. onda u noći na 24. se slilo s mene, čak 4 uloška sam morala promjeniti i tako je bilo jučer ali prijepodne već popodne se krvarenje dosta smajilo.. Ali od jučer popodne pa evo sve dok ovo sad pišem, sad već skoro da i neide ništa. Kad sam bila kod G pred kraj prošle godine, rekla mi je da kad se prođe 20 godina da je onda normalno da nemamo više M po sedam dana kako sam ja imala prije.. A sad sam 22 , i zadnjih godinu dana M mi traje 4-5 dana max.

Što da radim.. ovako se još nikad nisam osjećala. Mislim na te simptome, pospanost, umor, vrtoglavice, povračanja, pojačan apetit.. Ja mislim da sam T ..ali opet koliko sam čitala i koliko znam da ako je to sad implan krvarenje, onda nebi smjelo biti tako jakog intenziteta.. A ako je menga onda opet mi to prekratko traje nekako.. Ma sva sam izgubljena već.. a moja G je na godisnjem jos drugi tjedan sad((((

Dejan Šakoronja, dr. med.

Smetnje nisu ginekološke. Javite se liječniku obiteljske medicine.
Dakako da se ne radi o trudnoći.

Nikolina1210

Pozdrav! Imala sam pitanje prije neki dan savjetovali ste mi da napravim test ujutro. No razgovarala sam s buducim suprugom i odlucili smo pricekati menstruaciju. Naime danas je 28. Znaci trebalo bi doci. Ali me zabrinjava druga stvar, jucer sam imala mali smedi iscjedak znaci jako malo, stavim ulozak, mislila krenut ce al nakon cijele noci i evo jutros nista. A dan prije tog sam podigla necaka i tad me malo zabolilo u maternici vise kao lritisak neki... Da pricekam danas pa da kupim popodne test i ujutro napravim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite test svakako.

Nikolina1210

Napravila test sad prije deset minuta, pokazao da nisam trudna al ponovit cu ujutro na prvi urin.. Pa cemo vidit.. Hvala jos jednom

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

Nikolina1210

Napravila sam test ujutro na prvom jutarnjem urinu pokazao negativno. Menstruacije jos nema.. Koristila sam clear Blue compact test... U svakom slucaju nemam osjecaj da cu dobiti..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pričekajte par dana.