Simptomi mjesečnice ili trudnoća?

Nikolina1210

Pocela je menstruacija, i to odmah jako obilno i s ugruscima i izrazenom boli u donjem dijelu trbuha

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onda se ne brinite. Ne radi se o trudnoći dakako.

credica

Poštovani, zadnju menstruaciju sam imala od 11.-17. 07., nezaštićeni spolni odnos 24.07. Iduću menstruaciju trebam dobiti za 3-4 dana. Zbunjuje je što nemam nikakav iscjedak, bolovi u grudima i donjem dijelu trbuha su slabi kao i inače kad trebam dobiti menstraciju, nisam umorna, ni osjetljiva na hranu i mirise, mokrim normalno, ne vrti mi se, nemam akne... da li je moguće da budem trudna? Zbunjuju me simptomi. Molim vas odgovor.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je bilo ejakulacije a bili su plodni dani svakako da je trudnoća moguća.

slavoljupka

ovako inace imam neredovitu mjesecnicu zadnju sam imala 26.7 a spolni odnos s kondomom 4.8 i provjerili smo kondom nije pukao ali 12.8 mi se jedan dan pojavilo malo smeckasto na gacicama i trajalo je oko 1 dan... stalno osjecan umor mucninu nekakvu izbacili su mi pristici na par mjesta i bol u jajnicima kao pred menstruaciju.... neznam dali je to radi panike od trudnoce ili postoji mogucnost da sam zaista trudna.. ja i ta osoba nemamo u planu nikakvo djete nemamo ni 20 godina molim vas za odg hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći.

slavoljupka

Dali je rano da napravin test 4 dana prije ocekivane menstruacije da budem potpuno sigurna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Rano je. Bolje pričekajte izostanak menstuacije da budete sigurni.

slavoljupka

Evo menstruacija mi je kasnila 1 dan i u 2 ujutro kad sam se probudila napravila sam test koji je pokazao negativno i dalje imam simptome menstruacije oteknute grudi i slab iscjedak ali nje jos nema.. Nadam se da sam sad otklonila sumlju na mogucnost trudnoce sto vi mislite

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jeste.

slavoljupka

Samo se nadam da je tocan

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

slavoljupka

Da je tocan taj test koji je pokazao negativno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Valjda je točan.

Mari Mari

Postovani, svaki mesecni ciklus mi je bio redovan na 28 dana, no medjutim ovaj put mi menstruacija kasni 4 dana. Imam redovne mucnime ali se javljaju uglavnom popodne.U braku sam vec 4 meseca i ne znam da li mogu da sumnjam na trudnocu i kad bih mogla da uradim test trudnoce. Hvala unapred na odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Trudnoća je moguća. Test na trudnoću možete napraviti sutra ujutro.

naivnaivna

Poštovani, prije nekoliko mjeseci posjetila sam ginekologa zbog oralne kontracepcije jer imam partnera godinu dana i odlučili smo se na to. Našao mi je tzv. "čokoladnu" cistu na desnom jajniku promjera oko 1,3 cm, no nije mi htio davati terapiju dok ne bude siguran je li to endometrioza ili nešto drugo. Napravila sam nalaz Ca125 koji je bio dobar, vrijednosti 16. Spomenuo mi je kako bi trajno rješenje toga bila trudnoća, ali to mi nije u planu s obzirom da imam 20 godina. Tek na sljedećem pregledu dao mi je opciju terapije u obliku oralne kontracepcije, ali je spomenuo i laparoskopiju. Odlučila sam se na oralnu kontracepciju s nadom da će cista barem malo "atrofirati" pa onda otići na laparoskopiju. 5. 9. 2014. g., u vrijeme kada bih trebala dobiti menstruaciju (inače ciklus mi traje 27-30 dana), dobila sam slabo krvarenje koje je trajalo svega 2 dana. Do tada svaka menstruacija mi je bila uredna svaki mjesec. Nakon par dana od tog krvarenja osjetila sam jaku bol u lijevom jajniku nakon što sam došla s vožnje biciklom (do tada je otkriven endometriom na desnom jajniku), a za dva dana sam svakako bila naručena kod ginekologa kada mi je našao cistu i na lijevom jajniku promjera 3 cm. Sve to s pregledima se nekako odugovlačilo, a s doktorom nemam savršenu komunikaciju s obzirom da je iz Sirije pa ne priča hrvatski najbolje, a u gradu u kojem živim nemam preveliki izbor dobrih ginekologa.
17. 9. 2014.g. opet sam dobila krvarenje nakon osjetnog stezanja u lijevom jajniku dok sam šetala gradom. Više je bio kao neki smeđi iscjedak, no nakon 2-3 dana pretvorilo se izgledom u najobičniju menstruaciju kao i svaki mjesec. Da spomenem kako su me grudi boljele od onog prvog i kratkog krvarenja 5. 9. pa sve dok ovog drugoga 17. 9. nije prestalo, a trajalo je 7-8 dana. Nakon toga osjetila sam kako mi se, barem po nekom tjelesnom osjećaju, sve vratilo u normalu. Grudi me više nisu boljele i nisam imala bolove u jajnicima.
Na zadnjem pregledu kod ginekologa, bila sam 14. 10. 2014.g. s nadom kako će mi napokon dati pilule. Uhvatio me stres pred pregled jer sam se bojala kako slučajno opet ne bih dobila menstruaciju i tako opet čekala mjesec dana do terapije. Simptome menstruacije imam. Grudi me bole, lagano osjećam laganu bol u trbuhu kao i pred svaku menstruaciju i par dana me uhvatio PMS. Došla sam na pregled i spomenula doktoru kako bih trebala dobiti M ovih dana. Na ultrazvuku je vidio zadebljanje maternice i istoga trenutka spomenuo kako bi to mogla biti trudnoća. Uplašila sam se i stvorila si dodatan stres od kojeg mi menstruacija uvijek kasni. Čitajući na internetu shvatila sam da je zadebljanje maternice u drugom dijelu ciklusa, a pogotovo pred sam dolazak menstruacije, sasvim normalna pojava no ne znam je li me doktor registrirao kad sam mu rekla kako trebam dobiti s obzirom da me nekad pita kako gramatički treba napisati koju riječ. Zanima me što bi ovo, po Vašem mišljenju, moglo biti?
Ispričavam se na ovako iscrpnom pitanju i unaprijed hvala za odgovor.
Lijep pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste spolno aktivna, i ako vam kasni menstruacija napravite test.
Ako dobijete menstruaciju započnite s prvim danom uzimane pilula.

Lanaa111

Imala odnose tjedan dana nakon menstruacije, nisam sigurna jesu li mi tada bili plodni dani ali nije svršio u mene.. Imam redovne menstruacije za pet dana bi mi trebala biti sljedeća, ali mi se javljaju neki simptomi trudnoće koji mi se javljaju takođe i za vrijeme PMS-a, (nesvijestica, bolni jajnici, učestalo mokrenje, bol u leđima, lagani bolovi grudi, nervoza, nadutost..) ne znam da li treba da se brinem ili je to samo pms.. Takođe, to mi je bio prvi odnos, i zanima me da li zbog toga mogu desiti neke promjene u ciklusu?
I čitala sam da pojačani iscjedak može biti jedan od znakova trudnoće, bio mi je pojačan par dana nakon odnosa ali se ubrzo vratio u normalu

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo ste inkoherentna. Niti znate kad vam je bila zdanja menstruacija, niti koje dane ciklusa ste imali odnose, niti ostale relevantne stvari.
Ako će vam kasniti menstruacija napravit ćete test. Vrlo jednostavno.