Simptomi mjesečnice ili trudnoća?

Lana998

Postovani, zadnju menstruaciju sam imala 20.08 ,a nezasticen odnos 25.08 , , nakon sto je menstruacija zavrsila,inace su mi ciklusi redoviti i trebala sam dobiti 17.09 , a stigla je 16. navece, malo krvi , sa jakim bolovima , ali je prestalo , a iduca 3 dana je bila normalna crvene i tamno smedje boje , a danas ( cetvrti dan ) imam jako malo krvi, roze boje. Sad me zanima da li je mozda rijec o laznoj menstruaciji i kad mogu uraditi test ? Hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći, dakako.

Kulpa

Dobar dan, imam problem naime mestruacija joj je prlosog mjeseca kasnila oko 6 dana zbog stresa i svega, imali smo zasticeni spolni odnos par puta, a sada kada treba dobiti menstruaciju nema nikakvih znakova. Nije imala nikakvih bolova u grudima malo su je boljeli jajnici, zanima me cemu moze buti uzrok, sada joj vec kasni 3 dana i dali mozemo isklnuciti trudnocu, hvala LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako niste imali rizičnih odnosa onda se ne radi o trudnoći.

karla66

Postovani, pijem kontracepcijske pilule Yasmin, no u zadnjem ciklusu sam zaboravila popiti jednu tabletu u prvom i jednu u drugom tjednu (popila sam ih s 15ak sati zakasnjenja). Nezasticeni spolni odnos imala sam par puta prije i poslije zaboravljenih tableta (koristili smo metodu prekinutog snosaja), i jako smo pazili na to. No, menstruacija mi je kasnila jedan dan i trajala je svega dva dana. Bila je uobicajeno obilna, i grcevi i iscjedak kao i inace, no brine me to sto je tako kratko trajala. Imam li razloga za brigu? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne bi trebalo biti razloga za brigu.

Kulpa

Pa nije bilo rizicnih samo ne znamo zasto nema bas nikakvih znakova i jos tome dosta kasni. Zanima me jos malo se je prolila sperma po krevetu i ona si je mozda sjela na neku, a mozda i nije sad ne znamo dali je tu moguca trudnoca, ili kad smo imalo snosaj 2 puta za redom ali smo promijenili kontracepciju pa sad se nadamo da nije nicega bilo na kondomu. Dali je moguca ikakva trudnoca u jednom i drugom slucaju s tim da je u drugom slucaju bila u neplodnim danima...I jos jedno pitanje dali je to normalno da nema nikakvih znakova menstruacije koja je trebala doci prije 4 dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

O uzrocima kašnjenja menstruacije pročitajte u prijašnjim postevima.

lilyghalichi

Poštovani, danas sam trebala dobiti menstruaciju, već par dana me bole grudi, jutros me bolio trbuh kao da ću dobiti ali ne tako jako, također od jutra imam zuckasti sluzavi iscjedak.
Što to znači? Takav iscjedak? Je li moguće da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Znači da imate upalu u rodnici. Nema veze s možebitnom trudnoćom.

ivic2

Poštovani, već 5 dana mi kasni mjesečnica, ludim iz dana u dan, mlada sam i nije mi potrebna trudnoća, zadnju menstruaciju sam imala 6.6, od 21.6 sam imala vise zaštićenih spolnih odnosa, ali me brine to sto smo nekada imali 2 puta za redom u isti kondom i bila sam dosta vlazna, te me sada to pati da li je od mene ili je to iscurilo kroz otvor kondoma od partnera sprema, da li je to moguće? Nisu mi bili plodni dani, oni su bili 13-19.6. Brine me to svaki dan, od kad sam trebala dobiti menstruaciju imam simptome, lagane bolove u grudima, ali nista posebno, bijeli lagani iscjedak te bolove u donjem dijelu trbuha koji se javljaju u prekidima. Jucer sam napravila kucni test i bio je negativan, ali od menstruacije nista. Inače mi je redovito svaki mjesec uranila po 1-3 dana. Molim vas pomozite mi sad

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan, zasigurno se ne radi o trudnoći. Ne trebate brinuti.

stefan92

Pozdrav
Ovako,imao sam seks sa curom nezasticen ,ali cak nije ni seks,samo vrh penisa je dirao vaginu ,nije bilo ejakulacije.
I ovako cura mi je dobila tacno na vreme ,s tim sto ima zatvor,nagon za povracanjem itd.
Obicno do sada kad dobije simptomi su bol u stomaku i mucnina ,a sad zatvor i povracanje ,
da li postoji sansa da je trudna ?
Hvala na odgovoru happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći.

lucija1

Dobar dan. Zabrinuta sam menstruacija mi kasni evo već 15 dan. Kroz protekli mjesec sam imala spolne odnose ali sve uz zaštitu, nakon 9 dana kašnjenja sam radila test za trudoću i test se pokazao negativnim. Da vam i kažem ovo da mi je menstruacija bila redovita do ove godine, dolazila je nakon 28 30 dana,nakon prvog spolnog odnosa mi je počela kasnije dolaziti (prvi spolni odnos je bio u 2 mjesecu ove godine), tako da mi od 2. mjeseca dolazi nakon 35 37 dana. Neznam jeli to normalno ili je sve ovo povezano? Vec ovih 15 dana imam sve simptome kao da ću dobiti ali nikako da dođe, osjetljive su mi grudi ( u zadnjih par dana malo vise nego inace) napuhnuta sam, boli me donji dio trbuha i leđa i ostalo....ali me ovaj put i malo boli dok mokrim, u početku sam smatrala da je to možda zbog upale mjehura jer sam sjedala na motor mokra nakon mora. I jaš sam zaboravila napomenuti da me znalo nešto zaboliti i tokom spolnog odnosa. Što da sada radim? Postoji li još mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Niste trudna, no sugeriram pregled i UZV da se ustvrdi da li jajnici normalno funkcioniraju.

bcool

Molim vas mišljenje
Spavao sam s curom prije 20 dana.Ona redovito uzima kontacepcijske pilule ali je u to vrijeme uzimala i antibiotik.
Redovitu menstruaciju je imala prošli tjedan ali smanjenu.. Jučer je imala obilnije krvarenje.
Je li moguće da je trudna?
Hvala puno

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije trudna. Ali kad pitate takva pitanja morate mi dati detalje. Kod vas bi to bilo koji je antibiotik uzimala?

bcool

Antibiotik koji je uzimala bio je dosta jak i morala ga je uzeti s vodom. Ne znam točno naziv
Smatrate li da je nužno obaviti test krvi? Imali smo odnos i 11.7.
Puno hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba test.