smedji iscjedak

jovana 1991

Postovani, meni je ginekolog tek promenio pilule i ovo mi je tek prva kutija pilula Jeanine, da sacekam malo da vidim da li ce se stabilizovati posto sam tek pocela sa njima? Da li sam zasticena i pored krvarenja? Hvala unapred

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste. Možete pričekati koji ciklus.

Ivance 2773

Poštovani doktore, inače imam uredne mjesečice, kasni mi dva dana, postoji mogućnost trudnoće. Priikom stvljanja tampona, otkrila sam kvržicu na grliću maternice. također prošli tjedan sam imala jako neugodne mirise kojima ni dnevni ulošci nisu pomogli. Imala sam bjelo pranje. Također sam primjetila, ne znam i je li vrijedno spomena, smeđi iscjedak. Jučer nakon odnosa imala sam strašne bolove, u doljnjem dijelu trbuha,po mojoj procjeni, maternica i oba jajnika. Bolovi su bili takvi da su mi suze krenule. S obzirom da sam imala neugodnih iskustava s testovima na trudoću, dr. koja mi ni u 4 tj. trudnoće nije primjetila trudnoću vaginalnim pregledom, a na uzv me nije htjela pogledati, nego midalaProvera tablete nakon čije uporabe je ipak ustanovila trudnoću pa sam bila trudna još dva tjedna, a onda je plod odumro, ne vjerujem ni jednima niti drugima, tražim novog doktora. Kada sam imala te probleme, Vi ste me upozorili da ne Proveru ni slučajno ne pijem i bili ste u pavu pa Vas opet molim za savjet. Pod velikim sam stresom zadnjih tjedan dana, imam odnose s metodom prekinutog snošaja. Zanima me, što znaiči ta kvržica, može li biti uzrok kašnjenja M, ako sam pak trudna, može li utjecati na plod? Unaprijed Vam vala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kvržica nema veze s održanjem trudnoće. Da li se radi o trudnoći, mislim da ne prema opisanom.
Napravite test. Trudnoća se može vidjeti u maternici nakon tjedan dana kašnjenja uz pretpostavku urednih ciklusa.

novaleksandra

Postovani,
Imam redovne menstruacije na svaki 26 dan. Poslednja je bila 3.12. i ocekujem sledecu 29.12. Danas mi se pojavilo svetla krv pracena iscjedkom( u malog kolicini) koja podsjeca na kozu pa sam mislila da je u pitanju menstruacija. Od juce imam nepodnosljiv svrab u predjelu vagine,a ja i momak redovno koristimo kondom. Nalaze VS i VB adim mjesecno i do sada osim blagih upala nisam nista imala. Da li imam razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovarno se radi o probojnom krvarenju, možda od upale, ciste i sl.

merisa76

Postovani,
24.02.2015.godine sam nazalost usljed obilnog krvarenja u 9.toj sedmici izgubila dvojajcane blizance. Kontrolni pregled kod ginekologa nisam izvrsila. Prije deset dana sam imala periodu Koja je inace redovna. Od jucer mi se pojavio iscjedak tamno smedje boje i obilno uz bolove u stomaku i donjem dijelu kicme. Molim Vas da mi kazete da li trebam da se zabrinem ili je to nesto normalno prolazno. S postovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije vam pametna odluka da se niste javili na pregled nakon spontanog pobačaja. Ovaj iscjedak može biti ovulcijski, moguće je također i endometritis i sl.
Sugeriram pregled.

merisa76

Hvala Vam na odgovoru. Zaboravila sam Vam reci da sam na dan kada je trudnoca prekinuta dobila visoku temperaturu 39,8 pa cak i preko 40,0, groznicu i bolove u Stomaku i grceve.Cetvrti dan sam otisla u hitnu sluzbu gdje su mi snizili temperaturu i preporucili pencilin sto sam i koristila narednih dana. Simptomi su se povukli ali je ostao bol donjeg dijela stomaka pogotovo tokom odnosa s muzem.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sugeriram pregled i cervikalne briseve i urinokulturu.

worried3105

Postovani,

Vec tjedna imam slabo krvarenje, prvih tjedan dana je bilo kao smedji sluzavi iscjedak, a onda je promijenilo boju u svijetlo crvenu i nije sluzavo.
Pojavilo se u vrijeme kad sam trebala dobiti normalnu menstruaciju, no nemam ostale simptome poput bolnih grudi. 13.11. isla sam na pobacaj i od tada sam dobila 2 normalne menstruacije (prosjecno trajanje ciklusa mi je 41 dan i inace traje oko 4 dana uz 5. dan jako oskudno). Nakon pobacaja partner i ja koristimo kondome pri bas svakom odnosu. Uz to, htjela sam poceti piti tablete pa je partner davao uzorak urina i pronadjena je ureaplazma pa smo oboje pili doksicilin (sada cekam termin od ginekologa da odemo ponovno provjeriti dal je bakterija maknuta). Prilicno sam prestrasena jer sam prvu trudnocu primijetila tek nakon 2 mjeseca buduci da je zadnja "menstruacija" bila takodjer smedji iscjedak pa normalna krv i to je trajalo 4 dana. Jako je licilo na pravu menstruacija, osim sto nisam imala bolne grudi. Od tada smo koristili zastitu svaki put, bez iznimke. Narucena sam kod ginekologa, no to je prilicno tesko docekati pa vas molim za misljenje.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći.
Napravite test.

sanelas

Postovani!
Da li se kao prvi dan menstruacije racuna pocetak smedjeg iscjedka ili onaj dan kada smedji iscjedak prijedje u krv?
Kod mene u zadnje vrijeme oko 2 -5 dana prije prave krvi krece smedji iscjedak koji nije obilan, pa ne znam kako racunati.

hvala...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prvi dan se uzima pravo svježe krvarenje.

ana_37

Poštovani doktore,

imam 32 godine. Od početak godine muž i ja radimo na bebi. Prije 2 mjeseca imala sam kemijsku trudnoću. Taj mjesec, u vrijeme kad sam trebala dobiti menstruaciju (M.) i 10ak dana prije M. sam imala smeđkasti iscjedak, koji se prema očekivanom danu početka M. pojačavao i postajao tamniji, tako da sam test na trudnoču napravila nekoliko dana nakon što sam trebala dobiti M. (kad sam shvatila da se ne radi o uobičajenom menstr. krvarenju). Prava M. je došla sa 2 tjedna zakašnjenja. Inače već 4 godine vrlo često (gotovo svaki mjesec) imam takav tamno smeđi iscjedak, ali uglavnom 3-4 dana prije početak menstruacije.
Prije dva dana mi je u brisu (koji sam radila po prvi put) utvrđena Ureaplazma te ću naravno popiti odgovarajuću terapiju (zajedno s mužem) i nadam se to tako rješiti. Inače nikad nisam imala drugih (vidljivih) problema, ciklusi u duljini uredni 27-28 dana, PAPA uvijek uredan. Ono što me muči je da li bi trebala inzistirati da rješim i problem s ovim pred-menstrualnim krvarenjima i da li to krvarenje može utjecati na začeće tj. uspješnu implanataciju. Moja Dr. se nije previše zabrinjavala oko toga kad bih ju pitala pa nisam nikad u te 4 godine primila nikakvu terapiju niti pokušala utvrditi i ukloniti uzrok tome.

Unaprijed hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako ste bili na pregledu mislim da ništa dodatno ne trebate poduzimati. Poradite dalje na trudnoći.

Littleblackdress

Postovani,
Zadnju menstruaciju sam dobila 19.11.(kasnila je 4,5 dana), normalna kao i inace, 7 dana, medjutim, dva dana nakon sto je prestala dobila sam bolove kao da cu opet da dobijem, odem u toalet i vidim krv, ne mnogo. Posle toga svaki dan, svki dan imam smedji iscedak, nije mnogo, ali kad god se obrisem vidim da ima jos uvek. Grudi me i dalje bole kao pred menstruaciju, da li je moguce da sam trudna? Test nisam radila, a kod dr imam 14.12. pregled. Muz i ja ne korsitimo zastitu. Imam 28 godina i redovnemenstruacije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Amrich

Postovani doktore
Imam smedji iscjedak 2_3 dana trebala sam dobiti prije 8 dana test za trudnocu negativan.stim da su mi menstruacije ne redovne nekad imam menzes svako 30 dana nekad 35 nekad 40 swe zawisi zadnja mi je bila nakon 35.a sad je proslo 40 dana a nisam.dobila menstruaciju.imala sam 2 trudnoce drugoj bebi je 11 mj.zanima me sta Vi mislite o owim.razmacima izmedju menstruacije?unapred hwala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako je test negativan ne radi se o trudnoći. Vjerovatno se radi o anovulacijskom ciklusu a posljedično tome i smeđem osvjetlila pred menstruaciju. Sugeriram regulaciju ciklusa pilulama ili gestagenima.