smedji iscjedak

markec_zagreb_vg

Poštovani,

moja partnerica imala je normalnu mjesečnicu 02.04.2022. te smo mi 16.4. spavali zajedno po prvi puta, njoj je to bio prvi put ali koristili smo prezervativ, naravno tjedan dana kaznije odnosno 23.04. smo isto tako vodili ljubav no nama je pukao kondom, ali sam siguran da nisam ejakulirao u nju jer sam odmah izvadio penis van iz nje. Nakon toga ona je iduće jutro(24.4.) dobila mjesečinu s tim nekim čudnim točkastim krvarenjem te nakon toga nije se obazirala, ona inače ima problema sa imunitetom te joj znatno pada zbog stresa doma, 19.5. isto takva mjesečnica se pojavila. i traje već 4 dana ali nije stalna nego oskudno krvarenje večinom, mogućnost trudnoće ili nešto ozbiljnije?

Ivo Balenović, dr. med.

Menstruacija je isključila mogućnost trudnoće.

Una1234

Postovani,
Vec godinu dana imam ciste koje redovno pratim kod svojeg ginekologa. Dg. Cystis parva ov I sin. Imam 38 godina i nisam radjala.
Posljednji kontrolni nalaz od 28.1. 2022. godine glasio je: TVS: uterus u avf, uredne velicine, endometrij 8mm, sekretoran na desnom ovariju c.lut i ranije opisana hidatida 12 mm. Na lijevom ovariju hipoehogen odjek 13mm(stacionaran nalaz) iako je na prethodnim ultrazvucima velicina bila 22mm. Nesto slobodne tekucine u Douglasu. Papa mi je bio uredan kao i marker Ca125. Inace imam bolne menstruacije, a ciklusi mi variraju izmedju 24-28 dana. Posljednja menstruacija bila je 3.6. I trajala cca 5-6 dana, da bih 10 dan osjetila probadanje u trbuhu i bol u nogama te dobila smedji iscjedak koji se do danas pojavljuje svakodnevno u tragovima ( gusta tamno smedja boja, sa malo primjesa sluzi, mrvicaste konzistencije.)Dojke me takodjer bole citavo vrijeme tj od pocetka posljednje menstruacije. Danas mi se pojacao iscjedak iste boje, probadalo me na lijevoj strani i sad me pomalo vec hvata panika. Preglede obavljam privatno, te nema slobodnog termina do 7 mjeseca. Molim vas za savjet, jel moguce prsnuce te ciste pa je to dovelo do krvarenja ili se radi o ovulacijskom krvarenju ili je u pitanju nesto gore? Mogu li pricekati iducu menstruaciju pa po zavrsetku obaviti redovan godisnji pregled ili bi trebala otici na hitni prijem?