sniženi trombociti

Dejan Šakoronja, dr. med.

Važno bi napraviti i faktore koagulacije. Postoji stanje koje se zove HELLP sindrom u kasnijoj trudnoći. Svakako ga valja isključiti.
Ako je samo do trombocita nije zabrinjavajuće, te ih treba kontrolirati jednom tjedno i konzultirati svakako hematologa.

Ivana1007

Postovani doktore,

Trudna sam 32 tjedna. Na pocetku trudnoce radila sam testove na primarnu trombofiliju (na sekundarnu su bili negativni). Rezultati su bili sljedeci:

faktor V GG - normalni homozigot
faktor II GG - normalni homozigot
MTHFR CC - normalni homozigot
ACE D/D - homozigot
PAI - 1 4G/5G - heterozigot
Faktor XIII Val/Leu - heterozigot

Terapija nije ukljucena.

Danas sam radila krvnu sliku i DDMR.

Sve je u granicama normale osim:

Trombociti : 442 x 10 na 9/L (normalna vrijednost 150 - 400 )

DDMR: 238 ng/mL (normalna vrijednost do 198)

Doktor je rekao da je to ok da je to nacin da se organizam zastiti od krvarenja prilikom poroda, ali zbog te sumnje na trombofiliju, ipak sam se zabrinula.
Ako Vam nije problem, mozete li napisati svoje misljenje o ovim nalazima?

Hvala unaprijed!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, nalaz je uredan obzirom na dob trudnoće.