Trudnoća

Marijanica97

Poštovani,
U velikoj sam dilemi. Naime poslednji odnos je bio 13.05 dve nedelje nakon toga došla je menstruacija i trajala je kao i obično. Nakon toga naredna menstruacija kasnila je oko 5 dana, ali je i ta bila normalna, valjda.. ovih dana Osećam blagu mučninu, sekret mi je pojačan i plasim se da je možda došlo do trudnoće.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ukoliko ste imali odnose, a menstruacija kasni postoji mogućnost trudnoće. Jedini način da to provjerite je test na trudnoću.

Marijanica97

Znači postoji mogućnost da su to bile lažne menstruacije iako su bile obilne?

Marijanica97

Također moram napomenuti da mi je ciklus neredovan

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, ako je došla menstruacija ne radi se o trudnoći, ali trudnoća je moguća u svakom ciklusu nakon menstruacije, a niste naveli kada vam je bila zadnja menstruacija.

Marijanica97

Znači odnos 13.05, 2 dana nakon tog odnosa bila sam kod ginekologa koji mi je dao da koristim macmiror vaginalete 12 dana, menstruacija je dosla nakon korištenja vaginaleta negde početkom juna, pa sledeca 05.07.

Ippo.girl

Poštovanje.
Javljam Vam se jer imam neke nedoumice, a na internetu sam naišla na milion različitih zaključaka pa se pomalo brinem.
Naime, još uvijek nisam imala spolni odnos, ali sam prošli mjesec upraznjavala peting s momkom. To je bilo oko 27. juna. Poslije toga, 11. jula se desilo isto s tim što me on ovaj put dodirivao prstima po (ne unutar) vagini i klitorisu. Ono što me zanima jeste da li je moguće da ostanem trudna ukoliko smo upraznjavali peting s tim što sam ja imala donji veš na sebi, a i on je? Nije došlo do ejakulacije nijednom, ali me strah jer sam čitala da je moguće da spermatozoidi iz predejakulacijske tečnosti prodru do vagine i pri tome oplode jajnu ćeliju.
Ponekad mi ovo djeluje suludo, al' me brine i što je on nekoliko minuta prije dodirivanja mog spolnog organa dodirivao svoj jer nije bio u erekciji. Pomalo me strah da mu je bilo nešto na prstima i da se to prenijelo na mene tokom njegovog dodirivanja. 3 dana nakon toga sam dobila menstruaciju koja je kasnila dva dana i bila je normalna.. Mene sad briga spopala i ne znam kako ću dočekati sljedeću menstruaciju... Ukoliko postoji mogućnost da se ovo gore navedeno desi, kolike su šanse?
Znam da mi je potrebna edukacija, al' se ipak plašim jer sam nevina, a na internetu mnogi kažu da je i ovakav način da se zatrudni moguć.

Unaprijed hvala na odgovoru.
Srdačan pozdrav!

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Marijanica97, ako je menstruacija bila 5.7. a nakon toga niste imali odnos sigurno se ne radi o trudnoći.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Ippo.girl, prema navedenom ne postoji niti teoretska šansa za trudnoću. Ne morate se brinuti. Sigurno niste trudni.

Amiy123

Hej.. imala sam menstruaciju 08.07, a sad 23.07 sam imala odnos, i gdje je svršio u mene.. po jednoj aplikaciji koja mi prati menstruaciju piše da je bas taj 23.07 bio mi dan ovulacije.. koliko treba dana proći, da bi mogla odraditi test trudnoće da ne cekam ni menstruaciju, da to odma provjerim?
Unaprijed hvala happy

teica1234

Postovani imam pitanje ciklus mi je 26 dana na plodne sam imala odnos...nezz sta da mislim trebala bih dobiti kroz 7 dana a vec 3 dana me uzasno peku dojke sto mi nikada nije bilo u pmsu..nabrekle su muka mi tu i tamo probada me danima u jajniku i smeta mi bilo kakav pritisak na trbuh i imam cijelo vrijeme neki bjelkasti iscjedak i umor...ali najvise me brine sto me tako peku zare dojke zbog cega..da li je rano za test? Hvala

Marijanica97

Poštovani
Test sam uradila sada sa popodnevnom mokraćom i bio je negativan. Da li je rezultat 100% tacan? Prošlo je vec 2 meseca od odnosa, menstruaciju treba da dobijem za 2 nedelje, prošle dve sam imala kao što sam već rekla ali sam bila u dilemi da li je to možda implantacijsko krvarenje

Marijanica97

Poštovani
Takođe mi je stomak izuzetno nadut i bolan na dodir. Šta bi to moglo da bude?

Marijanica97

Da li postoji mogućnost da ako postoji neka infekcija test pokaže pogrešan rezultat?

Amiy123

Marijanica97 sve to sad je u tvojoj glavi, umisljas si sama simptome, previše razmišljas, test je siguran, uzmi jos jedan za svaki slucaj odradi.. ako su ti dvije menstruacije bile kao inace, jako tamne crvene boje, sa onim komadima, nemas razloga brige, impl krvarenje je u vecini ona blijeda roza boja koja ti samo zaprlja gacice.. ili odi ginekologu kao na pregled, da postoji trudnoca saopcio bi ti, al tu sigurno nema trudnoće ako je nakon 2 mj test pokazao negativno

Marijanica97

A da li postoji mogućnost da test nije odradjen pravilno? Jer piše da mora da stoji ravno a ja sam ga zbog treme odmah uzela u ruke.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Amiy123, pričekajte s testom najmanje 10 dana.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, za Marijanica, ako je test negativan 2 mjeseca od odnosa sigurno se ne radi o trudnoći.

EmaEmily1985

Poštovani,
Zadnja menstruacija mi je bila 28.10-3.10 kasnila je 48 dana i bila je oskudna, inače imam neredovite cikluse. Imala sam spolni odnos 1.10 sa kondomom i snosajem u vaginu. 20.10 sam radila test koji je bio negativan. S obzirom da je menstruacija priie ove bila 12.9-16.9. zanima me dal je moguće da je menstruacija u 10 mj bila implatacijsko krvarenje? Jel se moze implatacisko krvarenje desi 28 dana nakon odnosa? Samo još da navedem da sam početkom 10 mjeseca bila na kontroli kod ginekologice i rekla je da nisam ovulirala.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, implantacijsko krvrenje se dešava 7 do 12 dana nakon ovulacije. Prema datumima koje ste naveli i da je kojim slučajem došlo do trudnoće vi bi već rodili. Preporučam da učinite hormonski status.