Trudnoća

depikolo

Postovani.Moje menstruacije bile su 06.06,06.07.Danas popodne sam napravila clerablu test i odmah mi se pokazao plus.Molim vas za vase misljenje.Moze li test biti lazno pozitivan?kada mogu na prvi pregled kod ginekologa?mogu li vetu izvaditi i kod svog ljecnika ili moram privatno?Hvala na odgovoru

maslacak123

Postovanje, pijem belaru vec godinu dana i nikada mi se nije dogodilo da sam zavoravila poputi tabletu i uvijek mi menga dodje u isto vrijeme otkako ih pijem. Moje pitanje je sljedece, ja nemam plodne dane dok pijem kontr. Tblt? I da li bi ikako dok ih pijem moglo doci do trudnoce? Naime ja nikada nisam imala preobilne menstruacije ali sada u posljednja mj su mi jako oskudne, traju po 3 dana (kao i inace) ali ih mogu proci i sa dnevnim uloscima. I boja je cudna. Molim vas za pomoc, malo sam u strahu (koristim metodu prekinutog snosaja)
Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, lažno pozitivan test mogu izazvati proteini i krv u mokraći. Ako ste imali odnose vjerojatno se radi o trudnoći. Trudnoća se ultrazvučno može utvrditi 1 do 2 tjedna po izostanku menstruacije.

Marijanica97

Postovani
Odnose sam imala pre 3 meseca, menstruacije sam imala 3 puta nakon toga i ovu trecu sam dobila na vreme. Test sam radila pre mozda 2 nedelje bio je negativan. Medjutim menstruacija je stala treci dan a obicno traje 5 dana, da li postoji mogucnost da je mensttuacija lazna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prema svemu navedenom ne postoji mogućnost trudnoće. Menstruacije nisu uvijek istog intenziteta i duljine trajanja.

depikolo

Postovani,posljednja menstruacija je bila 07.07.Trudnoca je potvrdena.Odlucila sam se na pobacaj jer nazalost nemam drugig izbora.Pobacaj ce biti izmedu 7 i 8 tjedna.Rekao mi je ginekolog da moram pricekati jos da se vidi dali ce to biti uopce sve kako treba ili ne.Ono sta mene muci je sljedece.Za sada nemam nikakvih simptoma osim sta me grudi bole.Bojim se da li je moguce da ce to tada biti vidljivih promjena na mom tjelu?Dali grudi primjetno narastu u tako kratko vremena?nezelim da netko posumnja u trudnocu i zato sam zabrinuta.i jos nesto.U rijeci su mi ponudene dvije opcije.Klasicna kiretaza i pobacaj tabletama.i u velikoj sam dilemi sta odabrati.Nisam radala,imam 26 godina.Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, na Vašem tijelu se do tada sigurno neće vidjeti nikakve promjene. Vi se trebate odlučiti za način dovršenja. Klasična kiretaža traje kraće.