Ginekologija i opstetricija


Da bi mogli slati poruke na forum trebate se prijaviti. Novi korisnici mogu se registrirati ovdje. Molimo vas da prije registracije pročitate Pravila za korištenje foruma.

Broj tema: 11777 | Broj poruka: 85227

Forum nije u funkciji!

No pregled objavljenih poruka Vam pruža veliki broj korisnih informacija iz navedenog područja.


Trudnoca


Autor Poruka

Sneze

21.07.2018. 22:55

Dobar dan doktore . Molila bi da mi odgovorite na pitanje. Moja zadna mjesecnina je bila 12.05.2018 i mislila sam da sa u drugom stanje,ali evo na 19.07 bila kod doktora materica bila zatvorena normalno,ali na ultasond se videlo samo malo senci. Analize krvi je bilo 100. Danas isla opet da mi uzmu krv i nemogu docekati rezultate. Niti doktor mi je objasnio sta znaci to niti sestra. Molim vas sta bi trebala da ocekujem jer sam pod velikom stresom... unapred hvala

Ivo Balenović, dr. med.

22.07.2018. 21:55

Poštovana, nije mi jasno koja je vrijednost na analizi krvi bila 100. Ukoliko se radi o beta hcg-u, a ultrazvučno je maternica prazna treba misliti na izvanmaterničnu trudnoću.

Sneze

23.07.2018. 09:25

Doktre,jeste,beta je bila samo 100,u materici se videlo samo malo senci. Meni je samo u mislima da plod je prestao da se razvija oko 5 nedelju a ja nisam prokrvarila jer onako bi trebalo da budem vec u najmanje 8 nedelju. Dali je to moguce?? Imam zakazano na 27 ali moje nerve su pri kraj i umirem od brigu. Hvala vama

Ivo Balenović, dr. med.

23.07.2018. 17:05

Poštovana, vrijednost beta HCG (100) je premala da bi se ultrazvučno mogla vidjeti trudnoća. Svakako treba ponoviti beta HCG i ultrazvuk. Moguće da je došlo do biokemijske trudnoće, tj. zametak se nije implantirao u maternicu. Prema ponovljenom nalazu beta HCG-a bit će puno jasnije o čemu se radi.

Sneze

23.07.2018. 22:50

Hvala doktore na odgovorima,nista od uredna trudnoca sigurno,pocela sam i da krvarim...neznam sada ni kada bi mogli opet na pos as o za bebac sad

Sneze

23.07.2018. 22:55

Doktor se javio i rekao mi da vrjednost beta se utrosrucila i da se vidimo u cetvrtak na ultrazvuk. Ali ja sam prokrvarila i o tome mu rekla na cega mi je rekao da lezim. Izvinite mi sta sam dosadna,doktor mi kaze da nista nemoze da kaze drugo do ultrasound ali ja sam jako zabrinuta pogotovo sto krvarenje traje vec eto 17 vec sati,nije jako ali proprateno je sa bolovima. Molim vas,ako mozete,recite mi cemu sve ovo moze biti?

Ivo Balenović, dr. med.

24.07.2018. 09:50

Poštovana, bez ultrazvučnog pregleda nije moguće reći o čemu se radi. Beta hcg se u urednim trudnoćama udvostručuje otprilike svaka dva dana. Prema datumu Vaše zadnje menstruacije moguća je trudnoća koja je manja od amenoreje (vremena koje je prošlo od zadnje menstruacije). Ukoliko se ultrazvučno trudnoća neće vidjeti treba ponoviti beta hcg. Ukoliko se on neće pravilno udvostručavati (svaka dva dana) treba misliti i na mogućnost izvanmaternične trudnoće, ukoliko će se pravilno udvostručavati moguća je i uredna trudnoća, a ukoliko će padati moguće da je došlo do spontanog.