vaginalete

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.

Am1234

Pozdrav
Bila bih vam jako zahvalna kada bi dobila odgovor u sto kracem vremenu, naime, jucer 8.3. sam bila kod ginekologinje nakon godinu i nesto dana, i utvrdila mi je bakterijsku i gljivicnu infekciju s kojom se mucim vec duze vrijeme.
Pripisala mi je POLYGYNAX (12 veceri stavljati)
PLIMYCOL (14 dana mazati) te FLUCONAX (dvije kutijice svakih tjedan dana jednu)
Pitanje:1. kojim redoslijedom da pocnem koristiti tablete?
2. Polygynax sam trebala od jucer odmah poceti ali posto nemam u blizini ljekarnu pocet cu od sutra preksutra. Uzimam li prvo te, pa pricekati tih 12 dana pa kreniti mazati ili?
3. Fluconax treba i partner uzimati ali nisam sigurna kada, jer je pripisala dvije kutijice meni ako se ne varam te kad ih ja popijem onda partner treba poceti ili?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite pararelno vaginalete Poligynax i kremu za izvana a jedan dan uzmite i Fluconax na usta jednu kapsulu vi i partner jednu.

mijmasa

Postovani,

Papa testom ustanovljena mi je bakterija gardnerella te propisane vaginalete Macmiror 500. Buduci da imam stalnog partnera vec godinama, bi li bilo preporucljivo da partner za vrijeme moje teraprije takoder uzima neku terapiju i koju biste savjetovali (npr neku mast)? Nakon koliko vremena savjetujete ponoviti papa test da se vidi je li bakterija jos prisutna?

Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Partner se može mazati Macmiror kremom izvana ili uzimati bolje metronidazol tablete kroz tjedan dana.

xyz023

Poštovani,

ginekologinja mi je dala vaginalete zbog, kako nalaz kaže, velike koločine bijelog iscjetka u rodnici. U pitanju su dvije Arilin rapid 1000 mg koje sam već iskoristila i šest Geonistin tableta od kojih sam iskoristila jednu. Prije korištenja vaginaleta nisam imala nikakve smetnje, a sada je prisutan užasan svrbež i peckanje u području rodnice i čak sam si izazvala slabo krvarenje.
Što to točno znači? Jesu li mi vaginalete izazvale kakvu infekciju? Trebam li ih prestati uzimati i što uopće mogu učiniti da neugodni osjećaji nestanu?

Unaprijed hvala na odgovoru i srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Koristite Geonistin dalje a izvana se mažite Canesten kremom nekoliko dana.

EmaM

Imala sam upalu i bila sam na antibioticima oko 2 tjedna. Prosla su sad tri tjedna od toga. Mogu li imati odnos ili je bolje pricekati jos neko vrijeme jer se bojim da se ne vrati? Ako da koliko jos?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete imati odnose.

Tejaaa

Postovani
Jucer sam bila kod ginekologa i receno mi je da je jako mala gljivicna infekcija i dao mi plymicol vaginalete
Zanima me nakon koliko se mogu imat spolni odnosi kad se vaginalete potrose?
Muz nije dobio nikakvu kremu jer nismo imalo odnose prije toga

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, terapija traje tri dana, i za to vrijeme se preporuča apstinencija od spolnih odnosa. Već idućeg dana možete imati odnose.

Jasmina jas

Postovani

Koristila sam vaginalete radi ureaplasme ii imala sam nezasticene odnose..nakon par dana sam dobila menstruaciju koja je bila pomalo narancasta..jel se moze radi nezasticenog odnosa dobiti neka druga infekcija ili nesto sl

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, prilikom nezaštićenog odnosa može se dobiti bilo koja spolno prenosiva bolest samo ukoliko je osoba s kojom stupate u odnos nosilac ili boluje od neke od spolno prenosivih bolesti.

emilica1

Poštovani,

Posto izazivaju ljustenje, hoce li albothyl vaginalete utjecati na papa test koji cu napraviti mjesec dana nakon koristenja vaginaleta?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, to neće utjecati na papa test

sanidica

Postovani,

Imam ranicu na grlicu materice i ginekolog mi je prrporucio Albothyl vagitorije. Dojim dijete da li ih smijem koristiti ? Moj dr zna da dojim i pri pregledu kada je videla ranicu rekla mi je da nakon dojenja mogu jzeti te vaginalete, medjutim sutradan kada sam je pozvala za rezultate da vidim je li sve u redu sa brisevima rekla mi je da imam kandidu, i ranocu za koju trebam koristiti Albothyl 2x nedeljno,pitala sam je da li ih smijem koristiti uz dojenje ona mi je rekla da jer se koriste lokalno i ne idu u krv.
Na stranici lactancia proverila sam da albothyl moze uz dojenje, medjutim na njihovom upustvu pise da ne ide ,pa sam zbunjena i ne znam sta da radim. Hvala Vam na odgovoru. Lp

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, slobodno ih koristite. U terapijskoj dozi ne mogu štetiti djetetu.

Gatalinka

Poštovani,
već neko vrijeme imam problema s infekcijom. S obzirom da trenutno nemam svojega ginekologa odlučila sam se na privatni pregled u kojemu nisam radila briseve pa mi je doktor na temelju pregleda dao dvije vrste vaginaleta Arilin rapid i Polygynax. Nakon toga infekcija nije prošla pa sam se odlučila na cervikalne briseve na savjet ginekologa i dok ne dođu rezultati pripisane su mi nove vaginalete Fluomizin. Jučer sam uzela prvu vaginaletu i večeras sam primijetila blago krvav iscjedak. Zanima me je li najbolje prekinuti terapiju?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, preporuka je ne uzimati terapiju u vrijeme krvarenja.

Gatalinka

Poštovani,
nakon obavljenih cervikalnih briseva pokazalo se da imam klinički značajnu vrijednost bakterije Ureaplasma parvum te da imam Candidu albicans. Ginekologinja mi je pripisala antibiotik Doksiciklin (po 2 kroz 10 dana) te paralelno vaginalete Geonistin. Obje terapije su završile, zadnji antibiotik sam uzela 16.8. (u međuvremenu sam imala mjesečnicu pa nikakve abnormalnosti nisam primjećivala).
Jučer sam primijetila blago krvav iscjedak pa me zanima Vaše mišljenje.