vaginalne gljivice

marija_17

poštovani,

zanima me dali vaginalne gljivice koje sam prenesla dečku mogu uzrokovati slabu erekciju... I dali će mi canesten combi pomoći da to riješim?
I te vaginalete su neke tabletice koje se stavljaju u rodincu?

unaprijed zahvaljujem!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vaginalne tablete Canesten nemaju nikakve veze s erekcijom.

casper505

Poštovani,

imala sam prije nekoliko tjedana vaginalne gljivice koje sam izliječila vaginaletama.
No sad opet osjetim svrbež pa me zanima je li moguće da mi je moj dečko prenio gljivice tj da ih je imao cijelo vrijeme iako nije imao nikakve simptome - ni svrbež ni crvenilo?

Hvala

moreee

Poštovani,

Oko 20.12 imala sam nedefinirane bolove u leđima i povišenu tjelesnu temperaturu. Trajalo je 3-4 dana. Napravila sam krvne pretrage (krvna slika, ureja, kreatinin, CRP) koja je pokazala da je sve u redu, jedino je CRP bio blago povišen (6.2 mg/L). Ali u urinu je nađeno 7-8 Lkc po vidnom polju, 3-4 Erc, ++ nitrita i masa bakterija. Doktorica je zaključila da su ti bolovi bili rezultat neke urinarne upale, pripisala mi je Sinersul forte kroz 10 dana, svakih 12 sati.
29.12, popila sam zadnju tabletu, i 30.12 - gljivice! Naravno da sam sljedeći dan dobila i menstruaciju. Koristila sam lactogyn oralne kapsule, 2 dnevno i kantarionovo ulje. Simptomi su stvarno bili užasni, crvenilo, svrbež, jaka iritacija do pojave ranica. Od 5.1 kad mi je završila menstruacija počela sam koristit i lactogyn vaginalete, po jednu navečer, a oralne kapsule po jednu dnevno. Simptomi su se uglavnom povukli, eventualno me svako toliko malo zasvrbi, ali mi se zna i javit kao neki pritisak u donjem dijelu trbuha.. Nije to ništa strašno, ali je prisutno.
Nikada prije nisam imala s tim problema, naručena sam 22.1 kod ginekologa, pa ne znam da li da odem ranije. Muči me ta bol/pritisak u donjem dijelu trbuha, da se nije infekcija proširila na jajnike..

Molim Vas za mišljenje. Hvala i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Casper vjerovatno je. Trebao se i on mazati. Muški imaju slabe simptome i smetnje stoga ih većina ne koristi terapiju.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Napravite urinokulturu nakon terapije a u rodnicu kroz tri večeri koristite npr. Canesten vaginalete(more)

panika123

Postovani doktore,

prije par dana na donjem rublju sam primjetila obilan gusti bijeli iscjedak koji nije sluzav vec nekako sirast. Jucer mi se pojavio i svrbez pa sam jutros u ljekarni kupila Canesten vaginalete koje pocinjem primjenjivati od veceras. S obzirom da danas ili sutra treba nastupiti menstruacija, a i svi simptomi su tu (povecane i osjetljive grudi, pristici na licu, nervoza) ljekarnica mi je rekla da prestanem s primjenom kad ista nastupi. No, mene zanima ako u slucaju kasnjenja napravim test za trudnocu (jer sam imala riskantan odnos ovaj ciklus za vrijeme plodnih dana) hoce li ovo na ikakav nacin utjecati na rezultat testa?

Hvala Vam i lijep pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće utjecati. Ostale konstatacije su točne.

casper505

Poštovani,

prije 2 mjeseca sam imala vaginalnu gljivičnu infekciju (zbog terapije antibioticima) koju sam uspješno i izliječila.
No, prekjučer sam primijetila jednake simptome - svrbež i peckanje, pa me zanima je li moguće da opet imam gljivičnu infekciju možda zato što sam prehlađena?
I pogoduje li uzimanje kontracepcijskih pilula nastajanju takvih infekcija?

Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pilule svakako pogoduju razvoju gljivične infekcije. Ponovite terapiju vi i partner.

casper505

Pa je li pojava gljivičnih infekcija povezana s padom imuniteta, u mojem slučaju s prehladom?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vrlo vjerovatno.

casper505

Mogu li nekako spriječiti gljivičnu infekciju ako će se pojavljivati svaki put kad se razbolim?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Možete uzimanjem probiotika lokalno i na usta.

casper505

Poštovani,

prije par tjedana sam dobila vaginalne gljivice (4 mjeseca nakon terapije antibioticima se stalno vraćaju).
Ginekolog mi je propisao 2 kutije Rojazol vaginaleta. Nakon 2 tjedna korištenja Rojazola, došla mi je menstruacija i nakon nje sam počela koristiti Lactogyn oralne i vaginalne kapsule, i još uvijek ih koristim.
Prekjučer sam primijetila gust bijeli iscjedak i povremeni svrbež. Zbilja mi nije jasno kako da više rješim taj problem s gljivicama?
Čitala sam po forumima da pomaže stavljanje češnjaka u rodnicu??

Molim Vas za savjet, hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Imate sve potrebno. Nižna je prije svega i terapija kod partnera.

klementina

Poštovani doktore!
Prije nekoliko dana imala sam menstruaciju i kao da mi je ulozak nadrazio spolovilo i od onda imam problema. Pojavio mi se sirast iscjedak i sve je bilo bijelo,sad mi je sve upaljeno i crveno je jako. osjecam svrbez i peckanje. Jel se to moze srediti canesten kremom? Molim Vas odgovorite mi koja bi bila najbolja metoda za to!

Hvala unaprijed!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Može Canesten izvana i vaginalete kroz tru večeri u rodnicu.

klementina

A vaginalete se mogu kupiti bez recepta??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mogu.