Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Medo naravno da se ne radi o trudnoći. Internet je pun svega a ponajprije nezanja.

leona88888

Postovani, je li moguca trudnoca ako smo je i decko imali nezaticeni spolni odnos za vrijeme mojih plodnih dana, dakle imali smo snosaj i decko je izvadio penis iz mene (nije bio jako duboko, ne znam znaci li to ista) i 5 sekundi nakon toga je pocelo nesto izlazit iz njegova penisa, kao sperma ali rjede i prozirnije. Decko kaze da to nije bilo svrsavanje, nego je rekao da bi svrsio u slucaju da ga nije izvadio. Nakon toga nije svrsio, moram naglasiti. Je li to mogla biti podsjemena tekucina? I on je rekao da je siguran da nije nista, ali ipak me strah.. Moram naglasit da je to bilo u petak navecer, a meni je po izracunu ovulacija danas ili sutra.. LP

Postovani, molim vas za pomoc, dakle nevina sam , nikad nisam imala spolni odnos, ovaj mjesec sam imala neku '' igru '' s decom. Penis i vagina su se dodirivali (trljali ) cijelo vrijeme ali nije bilo penetracije, par sekundi pprije ejakulacije decko se odmakao i mislim da nista nije otislo po vagini nisam 100% sigurna, ali bojim se predejakulata , zatim se decko istusirao i ponovili smo to isto. Jako sam zabrinuta, plasim se trudnoce, znam da je greska sto nismo koristili zastitu ali nisam bila dovoljno informisana a nedavno sam procitala da je moguca trudnoca na ovakav nacin i bili su mi plodni dani. Menstruacija mi kasni i zanima me kolike su sanse da sam trudna , kada mogu uraditi test i koliko su oni pouzdani?

malatams1

Postovani, imam 17 godina i veliki problem... 22.03 sam imala prvi spolni odnos, zadnja menstruacija je bila 27.02 i trajala je do 06.03. Ciklus mi traje vecinom uvijek isto: 27,28 dana, a u rijetkim situacijama 30,31, ali vrlo rijetko. Tijekom spolnog odnosa smo koristili kondom i nije ejakulirao u mene nego u vani, a mislimo da kondom nije pukao.
Tijekom odnosa sam i krvarila malo pretpostavka da je zbog himena, a poslije me isao zadovoljit i prstenjacio me pri cemu sam krvarila isto. Mozda pretjerujem, ali govorim to jer ne znam dal mi kasni zbog promjena i privikavanja tijela ili moguce da sam trudna? Trebala sam dobit menstruaciju 26.03, ali nisam. Nisam razmisljala o plodnim danima, ali mislim da tad nisu bili plodni? Imam bijeli iscjedak i ima miris ali mislim da kao i inace prije nego sto trebam dobiti, a 29.03 sam radila test za trudnocu i bio je negativan sad jel moguce da je prerano napravljen? Ako se ne varam napravljen je 4 dana sto mi kasni menstruacija. Sad ako mi mozete ikako rec zasto je do toga doslo i jos sad sto vise mislim o tome me veci stres hvata i glava boli jer ne znam u cemu je problem, a ne bih zeljela sad trudna ostati nikako. Hvala unaprijed na pomoci!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Leona radi se o predejakulatu. Ako isti nije dospio u rodnicu ne trebate strahovat za trudnoću.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dada ovim načinom nije moguća trudnoća.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malatams, ako su testovi negativni naravno da se ne radi o trudnoći.

jednorog13

Postovani ,menstruacija mi kasni vec vise od nedelju dana ,uvjek sam imala redovite cikluse svakih 28 dana po 3-4 dana ne obilne.
Radila sam test 5dana nakon kasnjenja i bio je negativan ,prije toga sam imala simptome u vidu blagih bolova u stomaku ,aknica ,i nadutosti.
Imala sam spontani u 6 nedelji trudnoce 4.12.2013 ,i tada su mi svi nalazi bili uredni. Da li je moguce da je trudnoca bila mlada pa se nije moglo pokazati na
testu? Imala sam odnose od prethodne mensutuacije do sada bez zastite ali zaista ne vjerujem da sam mogla ostati u drugom stanju. Hvala

malatams1

Oprostite na smetnji jos samo da pitam jel moguce da je test prerano rađen? I sto je onda moguci uzrok izostanka menstruacije? Tj. jel moguce da se tijelo privikava? Hvala na odgovoru!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Malatams, nije prerano napravljen. Ostali uzroci stres, cista, upala, pcos i slično.
Savjetujem UZV pregled.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jednorog, ne radi se o trudnoći. Što je bio uzrok ranijem spontanom pobačaju ne znam. Najčešće su to kromosomske aberacije plodova.

jedan dečko

ipak je došla u nedelju,dali se trebam bojati jer je kasnila 6 dana a nije došlo do svršavanja u curi?

ninica89

Kasni mi 5 dana, poslednji odnos smo imali prije mjesec dana, bili su mi neplodni dani i decko nije ejkulirao u mene, vec nekih deset minuta nakon odnosa... Takodje, da li klasican nalaz urina i krvi moze pokazati trudnocu, jer sam radila isti ali nije nista pokazalo. Hvala.

leeloooo

Poštovani,
pijem Logest tablete već 9 mjeseci i prvi puta mi se dogodilo da sam zaboravila popiti prvu tabletu iz novog blistera jučer (nakon pauze od 7 dana). Imala sam prije dva dana seksualni odnos i bio je prekinuti snošaj. Danas sam ujutro popila dvije (inače pijem u 9 navečer) pa da Vas pitam samo postoji li mogućnost trudnoće i kada da sutra popijem novu (ujutro ili navečer)? Hvala unaprijed na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jedan dečko. Imala je menstruaciju. Ne brinite. Pozdrav.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ninica klasična krvna slika i urin ne pokazuju trudnoću dakako.
Ako je kao što ste opisali ne radi se o trudnoći.
Posjetite ginekologa da se ustvrdi uzrok izostanka.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Uzimajte ujutro dalje ovaj blister. Dodatna zaštita sedam dana.
Neće doći do trudnoće. Leelo.

tonkimonki

Poštovanje, zadnju menstruaciju sam imala 27.02. trebala sam dobiti oko 25.03. ali ništa kasni 8 dana. Sad imam kao neku virozu, mučnina, proljev, upala desni i temperatura te migrene. Sa svojim zaručnikom imam uvjek nezaštićen odnos jedino s čim se štitimo je to da imamo prekinuti snošaj.Nemam sad baš neki osjećaj da ću dobit možda malo probadanja, i napete grudi ne bole baš i općenito imam tu neku slabost, teško mi je povjerovat da je trudnoća kad znam da nije svršio u mene. Hvala lijepa na skorašnjem odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

S obzirom da vam kasni menstruacija, morate napraviti test. prema opisanom ne vjerujem da se radi o trudnoći. Vjerovatno je posljedica upale.

avion666

Poštovani

posljednju menstruaciju sam dobila 2..3..Nezaštićeni odnos sam imala 8.3. dakle 7 dana ciklusa,dan nakon završetka menstruacije i dečko je svršio u mene.
Ciklus mi je 28 dana a menstruacija traje 6 dana. Zanima me dali je moguća trudnoća??

Unaprijed hvala!