Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hp ako je bilo tako kao što ste opisali ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanje 28.4. Od 11.50 tim načinom šansa za trudnoćom postoji ali nije velika.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Pitanje od 28.4 od 13,40h morate napraviti test na trudnoću. Šansa postoji.

sab1092

Pozdrav.
zadnju menstruaciju sam imala 26.03.. trajala je 6 dana i bila je malo slabija u odnosu na druge mens., ciklusi su mi inace 30-40 dana manje vise.. i inace ponekad prije mens. jedan dan prije imam smedji iscjedak.. Eh ovako prije te mens. imala sam 2-3 nezasticena odnosa ali samo po par sekundi penetracije bez ejakulacije.. i sad 20.4. pojavio mi se smedji iscjedak,medjutim 2 dana poslije pojavila se i crveno-rozkasta krv..i opet 2 dana poslije nastavio mi je curiti smedji iscjedak ali bez krvi..to je sve trajalo do 26.4. ..brinem zbog nezeljene trudnoce i zanima me da li taj iscjedak ima veze sa trudnocom? hvala

hp1234

a doktore šta ako nisam išao urinirat nakon prvog puta kad sam svršio po sebi? i onda drugi put da sam sa spolovilom dirao njeno spolovilo,a nevina je,odnosno ima himen.. je moguce onda zatrudnjeti?

lildina

ciklus mi je svakih 35 dana a zadnja mi je menstruacija bila 13.3, napravila sam test pokazao je da nisam trudna a zadnjih nekoliko dana me jako bole grudi osjecam grceve ko da trebam dobit, dal je test mogao pokazat krivi rezultat

Sara_67975

Poštovani, već sam Vam se javljala 21. travnja u topiku o menstruaciji. Da ponovim, imala sam menstruaciju 20. 3. - 23. 3 i nešto malo 24. 3. i nakon toga sam imala nezaštićen odnos 5. travnja i on kaže da nije svršio. 15.4. sam počela krvariti, ali ono nije bilo istog intenziteta kao prethodno i trajalo je do 18.4. i nešto malo 19. 4. zbog preuranjene menstruacije sam naravno počela paničariti i napravila test na trudnoću 22. travnja koji je pokazao negativan rezultat. Doduše, test je bio jeftinij.
Dan danas osjećam bol u donjem dijelu trbuha, vrlo sličnom onom menstrualnom, ali je bol dosta blaža, osjećam neugodu u donjem dijelu trbuha i kako nekakvo peckanje..ne znam kako da Vam opišem, uglavnom, nije ugodno. Također, bole me leđa. Jučer i danas sam primijetila gusti bijeli iscjedak. Znate li možda koji je razlog tome??jer me već sve to polako počinje brinuti. Oprostite na neinformiranosti, ali mislite li da je test za trudnoću dao lažan rezultat i trebam li ga ponoviti?
Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći jer nije bilo rizičnih odnosa.
Savjetujem UZv pregled.

Sara_67975

Hvala Vam na tako brzom odgovoru. Bila bih vam zahvalna kada bi mi odgovorili i na ova pitanja jer trenutno sam izvan mjesta prebivališta i ne mogu se konzultiratii sa liječnikom.
Koji bio mogao biti razlog boli u donjem dijelu trbuha, leđima i bijelog iscjedka ako nije riječ o trudnoći? i koliko je to opasno?. Također bih htjela napomenuti da bol traje već tjedan dan.
Može li na to utjecati stres kojem sam izložena zadnjih mjesec dana. Jer, ovo mi je bio prvi rizičan odnos i jako me strah trudnoće, malo sam se umirila kada je test bio negativan, ali sve ovo što se događa me užasno zabrinjava.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Previše stvari dolazi u obzir. Pcos, cista, upala, anovulacija.
Pratite situaciju i kad budete u mogućnosti posjetite ginekologa.

Sara_67975

Mogu li isključiti trudnoću?

hp1234

Molim vas doktore da mi odgovarite..
a doktore šta ako nisam išao urinirat nakon prvog puta kad sam svršio po sebi? i onda drugi put da sam sa spolovilom dirao njeno spolovilo,a nevina je,odnosno ima himen.. je moguce onda zatrudnjeti?

Saricaaa

Poštovani. Naime od 14 godine kada sam dobila prvu mjesečnicu imam problema. Doktor mi je prepisao kontacepciju zbogu juvinalne metroragije. Pijem tablete Yaz i pravim pauze, naime sada ih već pola godine pijem bez pauze. U zadnja dva mjeseca dogodilo mi se da sam po dva dana kasnila s početkom novog blistera.Ovaj mjesec sam mjesečnicu dobila 12.4 a 14.4 sam trebala početi piti tablete ali sma ja počela 16.04. imala sam odnose 7.04 i prije, te ponovno 15.04. Partner nije ejakulirao u mene ali nam se dogodilo da je odnos bio par puta za redom i to u razmaku od nekih pola sata ali bi on svaki put nakon odnosa obrisao spolovilo vlažnom maramicom. E sada, u zadnjih tjedan dana ( danas mi je 14 dan ciklusa) osjećam bolove u donjem djelu leđa i kao nekakvu žgaravicu koja izaziva mučninu no to je moguće i od straha te češće uriniranje. U zadnjih par dana se pojavio i proljev. Otišla sam jučer kod ginekologa koji mi ej na pregeldu rekao da je sve u redu i da imam upalu mjehura. Zanima me jeli moguće da sam trudna s obzirom na sve ovo? Inače, sredinom kao što je sada slučaj dobijem nekakve bolove u leđima i bude mi mučnije ali ovaj puta je sve to popraćeno i glavoboljama. Molim Vas za pomoć.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sara možete.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Hp ne brinite. Neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Sarica ne umišljajte si. Jučer ste bili na pregledu i ne radi se o trudnoći.

lildina

oprostite al jel mozete ikako odg na moje pitanje, unpred se zahvaljujem, ciklus mi je svakih 35 dana a zadnja mi je menstruacija bila 13.3, napravila sam test pokazao je da nisam trudna a zadnjih nekoliko dana me jako bole grudi osjecam grceve ko da trebam dobit, dal je test mogao pokazat krivi rezultat

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći. Nije pokazao krivo.

jaca07

postovani, situacija je ovakava: danas sam imala spolni odnos sa deckom pri cemu je on ejakulirao u mene, nisam u plodnim danima a za 9 dana trebam dobiti mjesecnicu, da li je moguca trudnoca? Jos da napomenem, imam cistu na lijevom jajniku (pila sam tablete al vise ne pijem) nisam u hr da odem ponovo na ultrazvuk da vidim dal je nestala, zanima me da li ona moze sprijeciti trudnocu?? hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su sigurno neplodni dani onda trudnoća nije moguća.