Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije. U sekrecijskoj fazi ciklusa bazalna temperatura je povišena.

BlackOrchid

Poštovani doktore!

Poslednja menstruacija je bila 15.04.2014, prije nje 28.02.2014 , razmak između njih je oko 30 dana-manje više.
Očekivana menstruacija je trebala da bude oko 15.05.2014-međutim, imala sam nezaštićen odnos 16.05.2014 - dva puta penetracije od po 5 minuta, razmak između njih je bio oko pola sata- ejakulacija je nastupila kasnije, nakon ovih penetracija, daleko od vagine. Interesuje me, da li postoji mogućnost trudnoće, sperma nikako nije dosla u kontakt sa vaginom.
To je bio jedini odnos od poslednje menstruacije do sada.
Trenutno ide pojačan sekret, upaljeno lice i bolne grudi.

Unaprijed zahvalna,
srdacan pozdrav!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji mogućnost trudnoće.

kiki1311

ovako..imam 18 god,inače mi je M neredovita,zna kasnit po dva tj nekad i više,ginekologica mi je prepisala pilule,a sad nisam sigurna da li da ih pijem jer nisam sigurna dali sam trudna ili ne,dečko i ja ne koristimo zaštitu već dulje vrijeme ali pazimo..jučer sam dobila M i popila prvu pilulu,ali nije kao i inače puno manje je obilna i nekako blijeda i više smeđkaste boje nego crvene,da li je moguće da sam trudna?dobila sam Lindynette20

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da niste trudna. Popijena pilula je djelovala na smanjenje menstrualnog krvarenja. Ako sumnjate kad završi krvarenje napravite test.

molimodgovor

Poštovani doktore.. Termin za menstruaciju bi mi trebao biti ovih dana 20-og, 21, 22.6. .. jucer i danas sam imala seksualni odnos, bez zastite u vidu prekinutog snošaja. Imam povremene blage bolove u stomaku, pojacan bjeli iscjedak i jos poneke simptome menstruacije, kao da cu dobiti svaki cas.. Ipak, strah me trudnoce. Da li da popijem pilulu za dan poslije, jer je jos rano da uradim test za trudnocu? I ako ipak dobijem menstruaciju u ovih dan-dva, postoji li sansa da sam ipak trudna? Molim vas za odgovor. Hvala unaprijed.

bebika123

zdravo,mozda nije tema bas naj ali evo.musko sam i prije par dana sam svrsio ujutro nakon sto sam ustao,fino sam obrisao i nastavio dalje u dan.navecer sam bio sam svojom curom i moj penis je malo dodirivao njenu vaginu dok smo stojali.sam onako dirao.da li postoji mogucnost da je trudna?molim odgovor

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molimoodgovor, ne treba vam pilula za dan poslije. Prvo nije bilo ejakulacije a drugi neplodni su dani i uskoro će menstruacija.
Ako istu dobijete tada je trudnoća isključena.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bebika trudnoća nije moguća u vašem slučaju.

Poštovani,
7. dan ciklusa imala sam nezaštićeni odnos sa ejakulacijom, ciklusi mi traju 26-28 dana, da li je moguća trudnoća? Tj, teoretski je moguće svaki dan cikusa, i u vrijeme menge....ali da li je u praksi moguće 7. dan cikusa? Da li je moguće da prežive do ovulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa je mala. Mislim da ne bi trebali brinuti.

bbb86

Postovani,
Imala sam dva nezasticena odnosa dva dana prije ovulacije, trajalo je vrlo kratko te decko nije ejakulirao. Jeli je moguce da se izlucio predejakulat i moze li doci do trudnoce u tom slucaju?
Lijep pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovor na to zna samo on. Svakako da je moguće.

jash58

14.Dan ciklusa(najplodniji) je odnos trajao svega sto ga je on par puta stavio
Ikakva mogucnost?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako nije bilo ejakulacije prije, i za vrijeme odnos.

sex

Imao sam sex sa curom ali mi je pukla zastita pri sexu a sex smo imali 2-3 dana prije menstruacije. Dali je moguce da ostane drudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako je ciklus redovit.

ninaaudi

Sinoc sam imala spolni odnos sa momkom bez zastite, dan dva prije menstruacije zanima me kako mogu doci do tableta protiv trudnoce?

Mimiooo

Postovani....Poslednja menstruacija mi je bila 2.6....ciklus mi je obicno od 28 do 32 dana.Imala sam nezasticen odnos 13.6. i 20.6. ali nije doslo do ejakulacije.Kasni mi vec par dana,uradila sam test 4.7. koji je bio negativan ali i dalje nisam dobila.Moram da napomenem da sam negde oko 25.6. primetila mrvicasti iscjedak,koji je bio pracen svrabom i peckanjem..to je trajalo 2-3 dana i onda je prestalo.Da li je moguce da se radi o nekoj infekciji??

Mell89

Pozdrav, zeljela bi ostati trudna i nakon 3 mjeseca bez ucinka, ginekolog mi je dao tablete duphaston i rekao da ce to pomoci, 07.07. sam treba dobiti menstruaciju i dobila sam, evo danas imam treci dan ali skoro nista ne curi, u prosjeku 1 kap svakih 2-3 sata, citala sam da je to moguce u ranoj trudnoci pa me zanima sto vi mislite? Test prije dva dana je negativan