Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Božena naravno da se ne radi o trudnoći.

zabrinutaaaaa

Dobar dan...imam jedno pitanje...,jucer sam prvi put imala pokusaj odnosa... bolilo me jako pa nismo htjeli vise... ali me zanima... prije nego je usao u mene, penis mu je bio onako vlazan, ali nije ni svrsio nego ga je samo drko...
Zanima me samo jel moguce da sam trudna ili?
I jucer mi je bio 5 dan od kad je zavrsila menstruacija.... inace imam neredovite.
Hvala!!!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako nije bilo ejakulacije ne radi se o mogućnosti trudnoće.

ivana992

Postovani doktore,

imala sam nezasticeni spolni odnos pri kraju ciklusa. Nakon zadnjeg nezasticenog spolnog odnosa sam dobila menstruaciju 3. dan. Bila je dosta obilna i trajala je 5 dana. Naime, sada mi kasni jedan dan i nemam uobicajene simptome prije menstruacije (povecani apetit, bolne grudi). Decko je svaki put ejakulirao izvan. Da li ipak postoji sansa za trudnocom iako sam imala menstruaciju?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o trudnoći ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije u plodnim danima.

BlackOrchid

Poštovani doktore,

Imala sam nezaštićen odnos 13.07.2014, trajao je nekih 5minuta, do ejakulacije nikako nije dolazilo. Poslednju menstruaciju sam imala 02.07.2014, trajala je do 08.07.2014, da li ima potrebe da popijem pilulu za dan posle?

Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne treba ako ste sigurni da nije bilo ejakulacije.

mastanje

Postovani,
ako mi mozete pruziti odgovor na pitanje , bila bih zahvalna. Imala sam polni odnos sa momkom bez kontracepscije i on je dozivio vrhunac . Moj ciklus ne traje uvijek iste duzine ali pretezno je to 26-27 dana . Zadnju menstruaciju sam imala 27.6 a odnos je bio 14.7.
Kolike su sanse da zatrudnim?
Unaprjed hvala

crvenaaa

Postovani doktore.
Imam 20 godina i relativno neredovne cikluse (nekad traje 28, nekad 30, nekad 23, a prije par mjeseci 43 dana). Imam zasticene odnose s deckom. Koristimo kondom i pored toga praktikujemo prekinuti snosaj. Zadnju menstruaciju dobila sam 11.06 i trajala je 5 dana. Zadnjih dana sam pod blagim stresom i jos uvijek nisam dobila. Imala sam bolove u donjem dijelu stomaka i bolove u grudima, ali jos uvijek nista. Da li treba da se zabrinem? Unaprijed hvala.

herbande3

Poštovani,

Moja djevojka i ja imamo odnose unazad 3 mj. Inače joj menstruacija nije redovita i zna joj kasniti oko pet dana.
Naime, unazad ta tri mjeseca menga se pojavila, no, ovaj mjesec kasni. Kasni oko 9 dana. Svaki put tokom našega odnosa koristili smo zaštitu te dok sam trebao svršiti sam se maknuo s nje. Tako da u njoj nije moglo ništa ostati. Unazad nekoliko dana osjeća kao da je dobila, no, to je kaže samo iscjedak koji ju zavara, jer ga uvijek ima prije menstroacije. Također se požalila na bol u donjem dijelu trbuha, koji joj se također pojavljuje prije menstruacije. Brine nas to, zašto sada kasni? Moramo li se brinuti?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mastanje male jer je ovulacija vjerovatno završila.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Crvena uz sugurnu zaštitu koju rabite mislim da nema šanse za trudnoćom.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Herband neg napravi test. O ostalim uzrocima kašnjenja pročitajte u prijašnjim postovima.

anita09

Postovani, zadnja menstruacija mi je bila 23.06.,zadnji odnos 30.06.,ciklusi su svakih 26 dana. Ovulaciju sam pratila i pokazala je trakica 4.7.
8.dan nakon ovulacije pocela sam osjecat neke simptome:bolne grudi, grčevi kao pred menstruaciju, umor, bezvoljnost, cudan miris urina..
Inace PMS i nemam,eventualno dva dana prije.
Da li je moguca trudnoca na temelju ovog navedenog
?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći.

anita09

Hvala na odgovoru!
Je li mislite da nije moguce jer je 4 dana proslo od odnosa do ovulacije?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Naravno da nije.

Pozdrav
Djevojci mi kasni mjesecnica mozda kojih 3 mj (ali to je normalno za njenu menstruaciju jer joj svaki put kasni). Nemamo spolni odnos, ali zato peting sa zastitom, znaci samo trljanje spolova. Jednom je sperma procurila i malo je ostalo na njenom spolu. Da li je moguce da zatrudni? Cura je jos nevina. Hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom nema šanse za trudnoćom.

svijet-cvijetic

Poštovani. 15.05.2014. sam imala menstruaciju, te 29.05.2014. nezasticen spolni odnos ali nije bilo ejakulacije (kasnije svrsio ali ne u mene, ali je nakon 8 sati ponovo usao u mene, veoma kratko.). Nakon toga, 12.06.2014. sam dobila menstruaciju, ali zbog zabrinutosti da je to bila "lazna menstruacija" uradila sam test za trudnocu oko 23.06.2014. i bio je negativan. 11.07.2014. sam ponovo dobila menstruaciju ali je bila malo drugacija, stomak me samo prvi dan bolio (mada veoma cesto zna i drugi dan boliti) Prva tri dana bila je normalna, a druga tri samo pomalo, te mi je sesti dan bila muka u zeludcu, glava me boli i stalno moram u wc (potreba za mokrenjem). Da li je test nakon 25 dana od spolnog odnosa ( u medjuvremenu i menstruacija za koju sam bila zabrinuta da je "lazna" ) mogao pokazati tacno? Unaprijed hvala.