Da li je moguca trudnoca??

BlackOrchid

Poštovani doktore,

razmak izmedju poslednje tri menstruacije je bilo: 36,42 i 46 dana.

Poslednja menstruacija je pocela 02.07.2014, trajala je 7 dana, 13.07 i 14.07 sam imala nezaštićene odnose u kojima nije bilo ejakulacije. 13.07 je odnos trajao oko 5minuta, manje-više, a 14.07 smo imali odnos 2 puta u razmaku od pola sata, trajali su isto oko 5minuta, takođe nije bilo ejakuacije.
Ovog mjeseca pratim svoju bazalnu temperaturu, koja ulavnom se kreće od 35,6 do 35,9 stepeni, i cervikalna sluz za vrijeme odnosa je bila oskudna, bijela i nerastegljiva. oko 19.07 naveče cervikalna sluz je bila rastegljiva, takodje 22.07 je bila rastegljiva i providna.

Da li postoji mogućnost trudnoće?

Srdačan pozdrav!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom niste ovulirali, nije bilo ejakulacije i ne radi se o trudnoći.

Milena1233

Poštovanje.

Eh ovako, imala sam nezaštičen odnos 21.07.2014 godine, menstruacija mi je bila 26-27.06.2014 (nisam sigurna baš). Ne znam da li su to plodni dani, uglavnom... Dečko nije svršio u mene, ali bojim se da nije bila koja kapljica. Sex je trajao koji minut-dva i odma smo prestali jer nismo htjeli više upravo iz ovog razloga.
Danas sam osjetila bolove u donjem dijelu stomaka, malo sam pod strahom. Zanima me vaše mišljenje ...

Hvala

Dona1987

Poštovani doktore,

Zadnju menstruaciju imala sam 25.06., ciklusi mi traju oko 30 dana, imala sam nezaštićeni odnos, s ejakulacijom 12.07 . Jučer sam imala oskudni smeđi iscjedak i danas imam, dali se radi o menstruaciji? Postoji li mogućnost da sam trudna, budući da imam i mučnine zadnjih tjedan dana.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Milena ne radi se o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dona ne radi se o menstruaciji. Šansa za trudnoćom postoji.

Milena1233

Poštovanje, opet ja...

Samo da vam javim da su bolovi bili pred menstruaciju buduci da sam jučer dobila ... Zanima me sada doktore, da li je moguca trudnoca? Imala sam sex 21.07 a 25.07 sam dobila

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije moguća.

marijaz0611

Molim Vas odgovorite mi. Da li je moguca trudnoca ukoliko su posle rizicnog odnosa usledile dve menstruacije koje su dosle tacno na vreme?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nikakva mogućnost.

Dona1987

Poštovani doktore,

Na temelju sveg navedenog u prijašnjem postu i vašeg odgovora da šansa za trudnoću postoji, danas ujutro napravila sam test (clearblue) i bio je negativan. Po mojim izračunima menstruaciju bi trebala dobiti 31.07. Da li je moguće da je razina hormona još uvijek preniska,ili se ipak ne radi o trudnoći? Hvala na strpljenju happy

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dona test napravite u vrijeme očekivane menstruacije a nikako ne prije.

baby1996

Pozdrav!! trebam pomoć...uskoro ću navršiti 18 i imam spolne odnose s dečkom nekih 2-2.5 mjeseca nekad sa zaštitom ali u posljednje vrijeme smo koristili metodu prekinutog snošaja (veoma neodgovorno,znam :S )....prošlu menstruaciju sam dobila 29.6. noo nemam redovite menstruacije a uz to sam i dijabetičar....dečko kaže da se več par dana ponašam kao da ču dobiti menstruaciju ali ja se uopče ne osječam kao da ču dobiti....čitala sam na vašem forumu da su simptomi pms-a slični kao i kod trudnoče ii da iako smo koristili metodu prekinutog snošaja može doći do trudnoće pa sam se prepala.....dali je moguča trudnoća?? trebam li se bojati ili nemoram imati pretjerano razlog za brigu??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne znam što ste vas dvoje radili. To znate samo vi da li je bilo ejakulacije ili ne.
Ja ne prognoziram.

natagaga

Postovani,imam jedno pitanje ..dakle imam prijateljicu koja je dvije god u vezi s deckom i imaju odnose..menstruacija joj traje 4,maximalno 5 dana.. isla je nedavno na pregled kod ginekologa,prepisao joj je microginon 30 pilule,pocela ih je pit prvi dan menstruacije ,5 dan menstruacije je imala nezasticen odnos sa deckom svrsio je u nju..e sad tih pet dana je bila normalna menstruacija sa ugruscima,medjutim krvarenje nije stalo,pojacalo se i to je ova dva produzena dana "svjeza krv" ,znaci traje 7 dana vec a uvjek je 5,a i anemicna je 5 godina..sto savjetujete? sto mislite da je u pitanju i kako postupiti? unaprjed hvala na odgovoru..

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dalje neg uzima pilule prema propisanoj shemi.
Posljedica je privikavanja na pilule.

Dina1234

Postovani,
Imala sam nezasticeni odnos 13.7.kada su mi bili plodni dani, odnos je trajao 3 min i decko nije uopce svrsio. Mjesecnica mi kasni 2 dana, ali osjecam bol u trbuhu i bol u grudima kao svaki put kada trebam dobit. Da li je moguce da sam trudna?
Unaprijed hvala.

Dona1987

Poštovani doktore,

Kao što sam već rekla zadnja menstruacija mi je bila 25.06., zadnjih par ciklusa bilo mi je na 35, 38, 40 dana. Imala sam smeđi iscjedak 24.07, uz bolove u trbuhu, drugi dan sam uz smeđi iscjedak imala i malo svježe krvi, a treći dan opet oskudni smeđi iscjedak, za sve to bili su mi dovoljni dnevni ulošci. Pošto ste rekli da se ne radi o menstruaciji, napravila sam test koji je negativan (možda zato što je prerano, kao što ste mi rekli). Mene brine to što me kod povećanih fizičkih aktivnosti, počne bolit i stezat u trbuhu, i prođe kad legnem i odmorim. Imam li razloga za brigu, da se javim svom doktoru?
Hvala vam doktore na vremenu koje izdvajate za moje probleme.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dina ako nije bilo ejakulacije onda se ne radi o trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Dona ne radi se o trudnoći. No s obzirom na iscjedak bolove u donjem trbuhu sugeriram pregled i svakako UZV pregled. Upala, cista, dolaze u obzir.