Da li je moguca trudnoca??

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ljetna oluja, ne radi se o trudnoći. Ne brinite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Lella šansa zasigurno posotoji. Test napravite najranije u vrijeme očekivane menstruacije,.

viki123

Pozdrav. Zadnju menstruaciju sam imala 28.11. do 01.12. Nakon toga sam, 05.12. imala nezasticeni spolni odnos, kada mi je prema kalendaru bila niska mogucnost trudnoce.Tijekom dana smo mozda imali odnose 4 5 puta neznam sa sigurnoscu. Ne bi dugo trajalo jer bi mi decko brzo svrsio pa bi stali. Sljedeci nezasticeni odnos smo imali 12.12. i to je dosta krace trajalo, zbog istog razloga. I tada je bila srednja mogucnost. A jucer, znaci 19.12. smo opet imali nezasticeni odnos i isto smo tijekom dana to obavili nekoliko puta, i bila je niska mogucnost. Nikad nije svrsio u mene, nego uvijek van, i uvijek bi to obrisali. Sljedecu menstruaciju ocekujem sad kroz ovi tjedan, oko srijede ili cetvrtka. Kad sam u 9 mjesecu nakon nezasticenog prvog puta isla ginekologu, naravno rekao je da nema straha od trudnoce ako nije ejakulirao u mene. Ali opet nakon ova 3 puta, ne znam da li ima ikakve mogucnosti, mozda ako je nesto slucajno ostalo ili kapnulo, ona tekucina sta izade prije sperme, bilo sta slicno? Jer ne zelimo trudnocu.. Ginekolog mi je takoder preporucio Yaz, ali nisam ih ni provala. U zadnje vrijeme sam poprilicno pod stresom, i promijenila sam malo prehranu (sto mi je prosle godine utjecalo tako sto mi je kasnila mjesecnica), pa se bojim da ako mi bude kasnila da necu znati je li zbog trudnoce ili ovih ostalih problema. Ne osjecam nikakve simptome ili sta slicno. U svakom slucaju, sljedeci put zastita obavezno pri ruci.. Sad samo cekam Vas odgovor, puno hvala.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ako su ciklusi redoviti na godišnjoj razini od 28-35 dana tada su neplodni dani i šansa za trudnoćom mala.

SamoPitam

Poštovani, zadnjih 7 mjeseci ciklus mi se jako poremetio. sve je započelo kada mi je prije 7 mjeseci menstruacija kasnila 56 dana. kada mi je tada kasnila oko 30+ dana na ultrazvuku gin. mi je rekao da nema trudnoće i da će mi men. doći. od tada svaka menstruacija mi dolazi sa zakasnjenjem od tjedan do 2 tjedna. pms je uobičajen... pristici promjena raspoloženja i sl. sexualno sam aktivna no svaki put korsitimo zaštitu + partner nikada ne ejakulira u mene. test za trudnoću je obavljen prije cca mj dana i nije pozitivan. moje pitanje je dali postoji nekakva šansa za trudnoćom? da slučajno ovaj čudni poremećeni ciklus zadnjih 7 mj je znak nečega? dali su testovi pouzdani i dali ginekolog može pogriješti i nevidjeti tako ranu trudnoću? mislim da sam si više umislila trudnoću pošto sam se udabeljala i dobila strije samo po trbuhu, prićinjava mi se konstanto u zadnje vrijeme pulsiranje u trbuhu i ostali simptomi trudnoće. Također sada zadnju menstruaciju sam trebala dobiti 18.12. lp!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom ne radi se o trudnoći. Vjerovatno se radi o pcos-u.

women2012

Poštovani!
Pijem kontracepcijske pilule već drugi mjesec, s dečkom sam imala spolni odnos dan prije nego trebam početi uzimati pilule za treći ciklus.. Penetrirao je u mene, postoji li mogućnost da sam trudna?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

maja94

pozdrav. imala sam spolni odnos bez zaštite 4. dan ciklusa, 23 i 25 dana prekinuti snošaj te 30. bez zaštite. ciklus mi inače traje 28 dana, eventualno 30. menstruacija mi kasni 6 dana, je li moguca trudnoca?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Prema opisanom mislim da se ne radi o trudnoći. Napravite ipak test. O ostalim uzrocima pročitajte u prijašnjim postevima.

Mikica1606

Imam 16 god. I imala sam spolni odnos sa deckom 2 dan menstruacije tj pocetka ciklusa,odnos je bio zasticen uz ejakulaciju izvan i mijenjanje kondoma.to smatram da je sve bilo uredu i da od toga nema opasnosti od trudnoce,no jednom sam na kratko sjela na njega bez kondoma i on nije ejakulirao ali znam da ostane nesto sjemene tekucine u kanalicima i to me zabrinjava.znam da je vrijeme mjesecnice neplodno ali spermatozoditi mogu prezivjeti neko razdoblje u meni ako su na taj nacin uneseni u mene.inace ciklusi mi otprilike traju 26-29 dana

Kron

Postovani,

imao sam zasticeni odnos s curom, ali je doslo do puknuca kondoma i ejakulacije. Cura ima redovne cikluse, izmedju 27-32 dana, uglavnom oko 28. Odnos se dogodio danas i to je bio 9. dan ciklusa. Citao sam Vas topic o tableti za dan poslije i vidio da ne bi trebalo doci do trudnoce sve do 11. dana ako bi ciklus trajao minimalnih 27 dana. Predlazete li ipak tabletu za dan poslije ili to nije potrebno?

Hvala!

miki 5

postovani,
uljepsajte mi blagdane,naime zadnju menstruaciju imala sam 2.12. Ciklusi traju 28 dana, +-2 dana (zadnjih par ciklusa 26 dana). Nezasticen odnos sa ejakulacijom je bio u noci sa 13. na 14. prosinca. Kolike su sanse za trudnocu? Cini mi se da je odnos bio prerano...spram plodnih dana,tj na pocetku

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mikica prema opisanom neće doći do trudnoće.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kron sugeriram da uzme pilulu za dan poslije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Miki odnos je bio u plodnim danima, te šansa dakako postoji i nije mala.

viki123

Opet ja. Na moje proslo pitanje ste mi odgovorili da ako su ciklusi redoviti na godisnjoj razini od 28-35 dana da je sansa za trudnocom mala. Meni je tek u zadnjih 6 mjeseci mjesecnica otprilike uravnotezena..od 19-34, iako uglavnom oko 26 dana kako je bilo prosla 3 puta. Sad me zanimaju jos 2 informacije. Mjesecnica mi kasni. Prvo, ukoliko sam trudna ili pak zbog stresa i prehrane, koliko je dana prihvatljivo da jos cekam? A drugo, koliko je sasna da se zatrudni od predejakulata? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odstupanja su veća od 12 dana i metoda plodnih i neplodnih dana nije za vas. Od predejakulata šansa za trudnoća je mala.

viki123

Znaci ne moram se puno brinuti oko trudnoce, nego mogu cekati menstruaciju jos nekih 10-ak dan?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Odgovorio sam vam.