Da li je moguca trudnoca??

mini10

Hvala Vam

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

adele23

Postovani,

Ciklus mi uobicajno traje 30-33 dana s time da je zadnji bio 45 dana, a menstruacija od 4-9.11. Sada mi vec kasni 4 dana i zanima me je li prerano napraviti test za trudnocu.

Unaprijed zahvaljujem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Probajte napraviti test svakako. Ako je negativan a ne dobijete menstruaciju ponovite ga za par dana.

klaratnf

Večer. Imala sam spolni odnos 10 dan nakon menstruacije i 15 dan. Ali dečko uopce ta oba puta nije svršio za vrijeme odnosa vec kasnije. Dan prije menstruacije su me jajnici počeli bolit i bio je na ulošku smeđi iscjedak. Na dan vec po noci i preko dana menstruacija je počela normalno curit jucer cijeli dan, a danas vec manje i sad je stalo?! Je to samo kratka menstruacija ili je to implatacijsko krvarenje, trudnoća? Hvala na odgovoru.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Vjerovatno niti jedno niti drugo. Menstruacija bi tek sada trebala nastupiti.

anna.1

Mene zanima kad se mogu simptome trudnoće osjetiti, jer prošli mjesec sam imala normalno menstruaciju, a prije toga odnos. I ovaj mjesec bih trebala opet za 10-ak dana dobiti sljedeću menstruaciju. Ali imam užasne bolove oko pupka, kao da me nešto dira, i stomak mi raste. Je li moguće da je to nešto drugo ili?

klaratnf

Večer. Znaci u cet sam imala smeđi iscjedak. U petak ujutro mi je počelo normalno ic, i tokom noci na subotu je stalo i ujutro je opet krenulo ali nije bilo toliko krvi. Navečer nakon sta sam vam poslala poruku je opet počelo i išlo je lagano cijelu nedjelju. Nemam nikakvih simptoma da ce doc menstruacija, nego da je prošla. Je moguće da je samo bila malo kraća i oskudnija.a ne implatacijsko krvarenje. Inace ja nisam imala nikad duže od 4 dana. Ponekad i 3 dana, ali s vise krvi. Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anna bolovi oko pupka nemaju veze s možebinom trudnoćom.Javite se liječniku obiteljske medicine.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Klara radi se o menstruaciji.

Nera2015

Postovanje.
U postupku sam IVF a, trenutno u uscekivanju bete a 2012 g mi je dijagnosticirana hidradenitis suppurativa obje pazusne jame.
Zanima me da li ta bolest moze stetiti u trudnoci?
S obzirom da sam bila pod velikim dozama hormona i jos uvijek sam na utrogestanima postoji li mogucnost da hormoni imaju povezanost s tim jer osjetim zatezanje lagano ispod pazuha.
Hvala.

Palcica19

Poštovani
Imam jedno pitanje vezano za mogućnost trudnoće
Naime, došlo je do spolnog odnosa prvog dana tzv plodnih dana, bez zaštite.. do ejakulacije nije došlo a sam odnos je trajao kratko. Zanima me kolika je mogućnost trudnoće?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nera ne može štetiti trudnoći.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Palcica ako nije bilo ejakulacije šansa nije velika.

anamrj

Postovani ,

prosli menstrualni ciklus je bio 29.11. , a odnos 28.11. Radila sam test na trudnocu 8.12. ,dakle 10 dana nakon tog poslednjeg odnosa i bio je negativan.Interesuje me da li mogu da se pouzdam u taj test jer mi nije najjasnije kada se test radi? Da li je neophodno da se ceka sledeca menstruacija pa tek nakon nje uraditi test,u slucaju da kasni,,ili sam ispravno postupila sto sam ga uradila deset dana nakon odnosa a ujedno i te poslednje menstruacije,obzirom da je odnos bio tik pred pocetak mesnstruacije. Radila sam rapid test tracicu

Pozdrav,Ana

anamariii

Postovani,
zanima me da li je moguća trudnoca ukoliko sam imala spolni odnos 7. dan ciklusa-menstruacija mi je trajala 5/6 dana.krace nego inace (ciklus mi obicno traje 30-35 dana),decko i ja smo koristili kondom,on je svrsio u njega i potom ga je izvadio.u kondomu je bilo sperme i nismo provjeravali dali je pukao s obzirom da je u njemu bilo sperme koja nije tekla van.E sada ja sam tu večer nakon odnosa primjetila gusti iscjedak,baš jako jako gust i proziran pomalo rastezljiv,baš kao gumeni ili 'silikonski'..bilo ga je samo jednom i to nakon brisanja poslje mokrenja..To me zabrinjava,što bi to moglo biti?S obzirom da ovulaciju nikada nisam imala tako rano,i iscjedak za vrijeme ovulacije mi je obično bijel i rastezljiv...Imam li razloga za brigu?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarj dajte pogledajte malo datume koje ste napisali. Pa se ponovno javite.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Anamarii prema opisanom neće doći do trudnoće.

ljetna oluja

Pozdrav,
Molim za Vase misljenje.. Ako sam 1. avgusta imala seksualni odnos, 2 puta za redom, u razmaku od nekih pola sata.. i niti jednom nije svrsio u mene, i ja sam imala menstruacije svaki mjesec nakon toga (ciklusi su bili oko 28-31 dan, i krvarenje je trajalo 4-5 dana, a inace ranije mi je uglavnom bilo 5 dana krvarenje) Prosli mjesec sam imala vrtoglavice i radila sam test na trudnocu i bio je negativan. Eh, da li je moguce da sam trudna jer se nekako osjecam cudno, i cak mi je cini mi se stomak malo narastao.. Imam vazda neki cudan osjecaj u stomaku, kao da se nesto pomjera... Molim Vas recite mi Vase misljenje.. do sad nisam isla ginekologu..planiram da odem, i onda dobijem menstruaciju, pa pomislim da ipak nije to to..a onda se opet cudno osjecam...
Hvala.

LellaEna0705

Postovani,
Imala sam zadnju menstruaciju 2.ili 4.12.
18.12 sam imala odnos sa muzem, svrsio je u mene.
19.12.sam primjetila prozirni iscjedak koji se rasteze, kolioe su mi sanse za trudnocom?
Molim vas javite mi i kad najranije mogu napraviti test?